1 Ayda 5 Kilo Verdiren Diyet

1 ayda 5 kilo verdiren diyet gibi bir diyet ile daha önce hiç karşılaşmadım. Belki onlarca diyet denedim ama gerçekten bu diyet programı benim için çok farklı bir yerde. Mutlaka denemeli ve fazla kilolardan bu diyet listesi ile kurtulmalısınız.

1 Ayda 5 Kilo Verdiren Diyet

Fazla kilolarınızdan, pantolonunuzun yanlarından çıkan yağlarınızdan, en sevdiğiniz elbisenize artık sığamamaktan sıkılmadınız mı? Hızlı bir şekilde kilo vermek herkesin hayali olmaktadır. Bazı diyet listeleri hızlı bir şekilde kilo vermenize yardımcı olabilirken, diyeti bozduğunuz anda eski kilonuza dönüş yapmanıza sebep olabilmektedir. Diyet bırakıldığı anda kiloları geri almanıza sebep olan şeyleri sadece yeme ve içme alışkanlığınızı değiştirerek engelleyebilirsiniz.

1 Ayda 5 Kilo Verdiren Diyet

Yediğiniz ve içtiğiniz her şeyi, sağlıklı olmak için alışkanlık düzeyinde devam ettirmeniz, sürekli olarak fit kalmanızı sağlayacaktır. Tabi ki sadece yeme içme alışkanlığı değil, uyku alışkanlığınıza da getireceğiniz düzen, kilo kontrolünü sağlamanızda size yardımcı olacaktır. Sizlere vereceğimiz diyet listesi ile zayıflayacak ve ideal kilonuza ulaştığınız zaman diyeti bıraktığınızda, verdiğiniz kiloları geri almayacaksınız. Sizlere vereceğimiz 1 ayda 5 kilo verdiren diyet ile sağlığınızı korurken, kilolarınızdan da hızlıca kurtulacaksınız.

Kilo Nasıl Verilir?

Hızlı kilo verdiren diyet listeleri, kilo vermek isteyen kişiler için büyük ölçüde yardımcı olmaktadır. Ancak kilo verirken sadece sıkı bir diyet içerisinde olmak yeterli değildir. Diyete başlarken, hayatımızdan şekeri tamamen çıkartmak, bize oldukça fayda sağlayacaktır. Hamur işi, pasta, börek gibi besinler ve yüksek oranda kafein ve şeker içeren besinler, diyetimizin en büyük düşmanları arasındadır.

Diyet

Fazla uyku uyumak da metabolizmamızı yavaşlatmaktadır. Uyku düzenimizi günlük olarak, 7 saat olacak şekilde ayarlamalıyız. 7 saatlik uyku, yetişkin bir bireyin vücuduna fazlasıyla yetmektedir. Gün içerisinde eğer evdeyseniz, dışarıya çıkıp yürüyüş yapmak kilo vermek isteyen kişiler için oldukça etkilidir. Temiz hava ile alınan pozitif enerji size kendinizi iyi hissettirecek ve kalori yakmanızı sağlayacaktır. Bol su içmek de kilo verdiren diyet sırları içerisinde yer almaktadır. İnsanlar susamış olduklarında daha fazla yemek yeme ihtiyacı duymaktadır. 1 gün içerisinde 2,5 litre su tüketmemiz hem açlık hissimiz azaltacak hem de kolayca yağ yakmamızı sağlayacaktır.

Ayda 5 Kilo Nasıl Verilir?

Okuyacağınız 1 ayda 5 kilo verdiren diyet listesi ile fazla kilolarınızdan sağlıklı ve kalıcı bir şekilde kurtulacaksınız. Kilolarımızdan kalıcı olarak kurtulmak istiyorsak önceliğimiz diyet yapmak için değil, sağlıklı yaşamak için hayatımıza tamamen düzen getirmek olmalıdır. Diyetimiz, kilo verirken kullanacağımız bir araç olmaktadır. Her gün yapacağımız yarım saatlik bir yürüyüş, metabolizmamızı hızlandıracak, içeceğimiz her bardak su sindirim sistemimizi rahatlatacaktır. D vitamini kullanmak kilo verme konusunda oldukça önemli bir rol oynamaktadır. İçeceğimiz bitki çayları ile alacağımız bol D vitamini yağ yakmamızı sağlayacaktır. Diyet listemizin akşam yemeğini bir süre sonra sadece çorba olarak değiştirmek hem kilo kaybetmemize neden olacak hem de akşam yemeklerinden sonra hissettiğimiz hazımsızlıklarımızı ortadan kaldıracaktır.

Ayda 5 Kilo Verdiren Diyet Listesi

Bir günlük diyet listesi şu şekilde olmaktadır;

Sabah;

 • Şekersiz çay
 • 1 dilim yağsız peynir
 • Domates ve salatalık
 • 1 dilim kepek ekmeği

Ara Öğün;

 • Meyveli yoğurt veya 1 adet elma

Öğlen;

 • Haşlanmış 6-7 yemek kaşığı kadar sebze yemeği
 • 2-3 yemek kaşığı yağsız yoğurt
 • 1 dilim kepek ekmeği

Ara öğün;

 • Meyve (Kayısı, çilek, elma)

Akşam;

 • 150-200 gram haşlanmış tavuk
 • 1 kase yağsız salata
 • 1 kase yağsız yoğurt

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kapalı