3 Ayda 15 Kilo Nasıl Verilir?

3 ayda 15 kilo vermek ve sağlıklı bir şekilde fazla kilolardan kurtulmak mümkün mü? Evet mümkün. Bir çok diyetisyenin sağlıklı bir şekilde kilo verilmesi için önerdiği bu diyeti sizlere detaylı bir şekilde açıklamaya karar verdik.

3 Ayda 15 Kilo Nasıl Verilir?

Kilo vermek, genci yaşlısı herkesin en çok istediği durumlardan biridir. Özellikle, kısa zamanda kilo vermek, kilo sorunu yaşayanların en büyük hayalidir. Hem daha sağlıklı olmak hem de daha mutlu bir yaşam sürmek adına kişiler, “Nasıl kısa zamanda kilo veririm?” sorusunu sürekli sorup dururlar kendilerine. Hatta işi, aylara bölüp, “3 ayda 15 kilo nasıl verilir?“ diyenlerin sayısı bile oldukça fazla…

Öncelikle, zayıflama sürecinde kişilerin, en çok sabretmeyi öğrenmeleri gerekiyor. Bu süreçte ne kadar sabırlı olunursa, o kadar çabuk ideal kiloya sahip olunabilir. Günümüzde birçok zayıflama tekniği bulunmaktadır. Doğal olarak kişiye uygun tekniklerin en doğru şekilde kullanılması da son derece önemlidir. Tüm bu süreçte, verilen kuralların hepsine de uyulması gerekmektedir. En önemlisi de, sağlığı tehdit edecek durumlarla karşı karşıya gelinmemesi gerekmektedir.

3 Ayda 15 Kilo Verilir Mi?

3 ayda 15 kilo verilir mi? sorusunu etrafımızda çoğu kez duymuşluğumuz vardır. Bu süreçte, en doğru ve en sağlıklı bir şekilde kilo verilmesi gerekmektedir. Kilo vermeye başlayacak olan kişilerin de, öncelikle bu duruma hazır olması gerekmektedir.  Bu dönemde fazlaca istikrarlı, azimli ve kararlı olmak son derece önemlidir. Zayıflamak isteyen kişiler, zayıflamaya karar verdikleri anda, hayatlarından bazı besinleri de mutlaka çıkarmalıdır. En çok da kalorisi yüksek ve sağlığı tehdit eden besinlerden uzak durulması gerekmektedir. 3 ayda 15 kilo vermek imkansız değildir. Bu durumun diyetisyen gözetiminde yapılması çok daha önemlidir. Yani, kilo verme işlemi en sağlıklı şekilde yapılmalıdır. Çünkü, vücudunuzdaki yağ ve kas dengesini ancak bir diyetisyene giderek öğrenebilirsiniz. Kulaktan dolma bilgilerle asla kilo vermemelisiniz.

“Ayda en fazla kaç kilo verilmelidir?” sorusu ile de çok fazla karşılaşmaktayız. Buna cevap olarak da, kişinin sahip olduğu kilonun yüzde 10’u denilmektedir. Yani, bir kişi 100 kiloysa 1 ayda 10 kg verebilir. 60 kilo olduğunu varsayarsak da, 6 kilo vermesi gerekmektedir. Yani, ayda kaç kilo verileceği kişinin kilosu ile doğru orantılıdır.

3 Ayda 15 Kilo Diyet Listesi

Zayıflamak isteyen kişiler, en çok yediklerine dikkat etmelidir. Bu durumda besin değeri yüksek ve kalorisi düşük olan yiyecekler tercih edilmelidir. Bu tür yiyecekler dışında bir programla zayıflamak isterseniz de 3 ayda 15 kilo vermeniz pek mümkün olmayabilir. 3 ayda 15 kilo diyet listesi, zayıflamak isteyenlerin anında ilgisini çeken listelerin başında gelmektedir. Zayıflamak istiyorsanız öncelikle, bu süreci sağlıklı bir şekilde geçirmeniz gerekmektedir. Günlük alınması gereken kalorilerin hesaplanması ve kalorisi düşük besinlerin neler olduğunun saptanması gerekmektedir.

Unutulmaması gerekir ki, her diyet listesi, zayıflamak isteyen herkese uygulanmaz. Diyet listesi kişiye özeldir. Yani tıpkı bir parmak izi gibi, diyet listesi de kişiye özel olmalıdır. Herkese aynı diyet listesinin verilmesi ya da herkese aynı diyet listesinin uygulanması son derece yanlıştır. Bunun için kesinlikle bir diyetisyenden yardım alınması gerekmektedir.

Sağlıksız yapılan her türlü diyet programı, birçok hastalığa da neden olmaktadır. Sağlıksız beslendiğiniz her an, karaciğerinize de zarar vermiş olursunuz. Bu durum, karaciğerinizin yorulmasına ve yağlanmasına da neden olacaktır. Şayet, tek yönlü diyet yapıyorsanız, kalp krizi ve felç riski ile de karşı karşıya kalmış olursunuz. Bunun için asla güzel görünmek için değil, daha sağlıklı olmak için diyet yapılmalıdır.

3 Ayda 15 Kilo Nasıl Verdim?

Kendi bedeninize en uygun diyet listesine uyup, zararlı besinlerden uzak durup, besin değeri yüksek yiyecekleri tercih edip, günlük egzersizlerinizi de ihmal etmezseniz hayal ettiğiniz kiloya sahip olabilirsiniz. “3 ayda 15 kilo nasıl verdim?” sorusunu kendisine soranların verdiği en uygun cevap da bu olmuş olur. Bilinçli bir diyet listesiyle hem sağlıklı bedene hem de en ideal kiloya sahip olabilirsiniz.

Bunun yanında, diyet yapılırken en çok dikkat edilmesi gerekenlerden biri de su tüketimidir. Günlük 2-3 litre arası su tüketilmesi gerekmektedir. Ne kadar çok su tüketirseniz, o kadar çabuk kilo kaybetmeye başlarsınız. Sağlık problemleri olmayan kişiler, bitki çaylarını da sıklıkla tüketebilir. Bitki çayları da zayıflamaya son derece yardımcı içeceklerin başında gelmektedir.

Ayrıca, aç kalınarak kilo verilmesi de son derece yanlıştır. 3 ayda 15 kilo vermek isteyen biri, bu kiloları vermek için günlük az ve sağlıksız bir şekilde beslenmemelidir. Unutmayın, karnınız ne kadar doyarsa o kadar mutlu olursunuz. Mutlu olduğunuz her an da, daha kolay kilo vermeye başlarsınız.

Diyet ile alakalı bir çok yazımıza diyet kategorimizden göz atabilir ve diyet tarifleri ile fazla kilolarınızdan kurtulabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kapalı