35 Yaş Cilt Bakımı Nasıl Olmalı?

35 Yaş Cilt Bakımı Nasıl Olmalı?

35 yaş cilt bakımı atlanmaması gereken bir konudur. Bu yaşlarda cilt üzerinde ufak ufak çizgiler, göz kenarlarında kırışıklıklar, alın çizgileri kendini göstermeye başlar. Bu yaşlılık belirtilerini en aza indirmek ve yaşlanmayı birazda olsa geciktirmek için 35 yaş cilt bakımı yapılmalıdır. Peki nedir bu 35 yaş cilt bakımı?

35 Yaş Cilt Bakımı

35’li yaşlarda başlayan yaşlanmaya bağlı etkiler için tedbir alınmadığı taktirde yaş biraz daha ilerleyince bu çizgiler ve kırışıklıklar daha derinleşmeye ve iyicene kendini belli etmeye başlar. Bu seferde tedirginlik duyulur ve yanlış kimyasal ürünlere yönlenmenizi sağlar.

35 Yaş Cilt Bakımı

Peki 35 yaş cilt bakımı yaparsam ne olur? Eğer bu yaşlarda bu bakımı yaparsanız, cildiniz yenilenir, kırışıklıklar yavaşlar, çizgiler azalır ve daha güzel bir cilde sahip olursunuz. Ayrıca 35 yaşına gelmiş her bayan mutlaka makyaj malzemeleri ile haşır neşir olmuştur. Bu makyaj malzemelerinin şimdiye kadar bıraktığı etkiler ile tüm dış etkenlerin bıraktığı esameyi cildinizden alır götürür.

35 Yaş Cilt Bakımı için İpuçları

  • Alkol ve sigaran uzaklaşın. Alkol ve sigara bu yaştan sonra göz altlarının çökmesi, cildin dolgunluğunu kaybetmemesi için önemlidir. Zaten sigara kullanmıyorum diyorsanız, 1-0 öndesiniz demektir.
  • Cildinizi devamlı temiz tutun. Haftada veya ayda bir defa hafif bir peeling yapın. Cildiniz için bir nemlendirici krem alın ve düzenli olarak kullanın. Ayrıca kesinlikle ama kesinlikle makyajlı bir şekilde yatmayın. Mutlaka makyajınızı temizleyin ve öyle yatağa girin.
  • Güneş kremi kullanın. Çok fazla güneşte kalmak genç iken zarar vermiyor gibi gözükse de ilerleyen yaşlarda cildinizi kurutmaya ve yaşlanma belirtilerinin daha erken ortaya çıkmasına neden olur.
  • Fondöten yerine BB krem kullanın. Hem daha etkili hem de cildi nemlendiren özelliği olduğu için çok daha fazla faydasını görürsünüz.
  • 35 yaş cilt bakımı konusunun en önemli maddelerinden biriside artık makyajı hafif yapmanızdır. Abartılı makyajlar bu yaştan sonra size yakışmayacağı gibi cildinize gençken yaptığınız makyajdan çok daha fazla zarar verir.
  • Bol bol su tüketin. Günde en az 2 litre su için. Su bu saatten sonra cildinize çok daha fazla fayda sağlayacaktır.
  • Uyuma düzeninizde çok önemlidir. Günde en az 8 saat uyumalısınız.

35 Yaş Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

35 yaş yolun yarısı demektir. Bu nedenle ilerleyen zamanlarda cilt durumunun kötü olmaması için cilt bakımı yapmayı aksatmamalıyız. Yapılan araştırmalara göre erken yaşlarda cilt bakımı yapan kişilerde yaşlılık belirtileri ve kırışıklıkların daha az olduğu görülmüştür. Bu yaşlarda özellikle kolajen destekli cilt bakımı yaparsanız çok daha iyi olur.

Sponsorlu Bağlantılar

35 Yaş Cilt Bakımı Nasıl Olmalı

Cildimizin altında kolajen denen bir madde vardır. Bu madde kremler ile veya doğal ürünler ile uyarıldığında cildin genç kalması sağlanır. Bu nedenle 35 yaş cilt bakımı daha çok kolajen uyaran bakımlar yapılmalıdır.

Ne yazık ki erkekler bayanlara göre daha şanslılar. Bayanların vücudunda erkeklere nazaran yağ oranı daha fazladır. Bu fazla yağlar azaldığı zaman direk ciltte buruşma, kırışıklık gibi istenmeyen durumlar meydana getirir. Bu nedenle bayanlar erkeklere göre daha fazla cilt bakımına önem veriyor.

Cilt Kırışıklıklarının Nedeni

Cildimizdeki kırışıklıkların nedeni genel olarak hava kirliği, sigara ve güneşin etkilerinden oluyor. Ancak bunlardan daha önemlisi de mimiklerden kaynaklanıyor. Dikkat ederseniz en çok kırışıklıklar alın ve göz çevresinde oluşmaya başlar. Gülmek güzeldir ancak sürekli gözlerinizi kısarak gülersek, göz altı ve çevresinde ciddi çizikler oluşmaya başlayacaktır. Bu kötü oluşumların önüne geçmek için 35 yaş cilt bakımı yapmak son derece önemlidir.

35 yaş cilt bakımı için bir çok tıbbi yöntem mevcuttur. Lazer ile cilt gerdirme, evde uygulnan doğal yöntemler, botoks ameliyatı gibi tüm tedavi çeşitleri bu kategoriye girior. Bir diğer yöntem ise cildin ısıtılmasıdır. Cilt ısıtıldığında, cildin altındaki kolajen harekete geçer ve bu sayede cilt gençleşmeye başlar.

Sponsorlu Bağlantılar

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM