Ağrı Kesici Şifalı Bitkiler ve Doğal Çözümler

Ağrı kesici şifalı bitkiler, vücudunuzun her neresinde olursa olsun kullanabileceğiniz ve ağrı kesici özelliğe sahip bitkilerdir. Eğer kimyasal ilaçlardan uzak durmak ve şifalı bitkiler ile ağrınızı dindirmek istiyorsanız bu yazımızı okumalısınız.

Ağrı Kesici Şifalı Bitkiler

Eskiden eczane, ilaç, krem gibi kimyasal maddelerin karıştığı bir dünya olmadığı için insanoğlu bitki bilimine yönlenmiş ve vücudundaki ağrıları şifalı bitkiler ile dindirmiştir. Neredeyse vücudunuzdaki tüm ağrılara çözüm olacak ağrı kesici şifalı bitkiler ve doğal çözümler yazımızın devamında…

Romatizma Ağrısını Kesen Kekik Yağı

Kekik yağı içerisinde ağrı kesici görevi gören iki madde vardır. Karvakrol ve timol denen bu maddeler, vücuttaki romatizma ağrıları için güçlü bir ağrı kesicidir.

Kekik Yağı

Romatizmadan dolayı dizlerinizin ağrıdığını varsayalım. Küçük bir çorba kasesine kekik yağı ve zeytinyağını aynı miktarda ekleyip karıştıralım. Elde ettiğimiz karışım ile romatizma bulunan bölgeyi 5-10 dakika kadar ovalım. Her gün bu uygulamayı yaparsanız romatizma ağrıları yok olacaktır.

Migren Ağrısı için Gümüş Düğme Bitkisi

En yakın aktardan satın alacağınız gümüş düğme bitkisi ile migren ağrısı artık dert olmaktan çıkacak. Migren ağrısı tutmadan önce küçük küçük baş ağrısı yapar. Tam bu zamanda gümüş düğme otunu az miktarda su ile kaynatın ve bu su ile alnınızı ve migrenin vurduğu yerleri 5 dakika ovalayın.

Ayrıca gümüş düğme bitkisinin suyuna temiz bir bez batırın ve alnınıza bu bezi koyun. Eskilerden de hatırladığınız gibi baş ağrısı için alına bir bez örtülür. Ancak bu bez şifalı bitki suları ile örtülür. Bu zamanlara gelene kadar normal su ile ıslatıp koyanlar, aslında bu işi yanlış biliyorlar.

Diş Ağrısı için Karanfil Yağı

Ağrı kesici şifalı bitkilerden biriside karanfil yağıdır. Bu şifalı bitkinin yağı hemen hemen her aktarda bulunur. Eğer diş ağrınız varsa ağrıyan dişin üzerine bir iki damla damlatmanız, anında diş ağrısını kesecektir.

Yaralar için Yaban Mersini

Hafif yaralar için ağrı kesici şifalı bitkiler grubuna giren yaban mersini, çok hafif yaraları anında iyileştirir. Mesela emziren bir bayanın meme ucu yara olduğunda veya basur yarası için bu şifalı bitki kullanılabilir.

Yaban Mersini

Yaban mersini hem çay gibi içilerek vücut içerisinden şifa verdiği gibi dışarıdan sürülerek de yaraları iyileştirir.

Baş Ağrısı için Zeytinyağı

Bitki bilim uzmanları hatta bir çok doktor baş ağrısı için zeytinyağı önerir. Zeytinyağı içerisinde bulunan daha doğrusu sızma zeytinyağı içinde “ibuprofen” denen bir madde vardır. Bu madde hemen hemen her baş ağrısı ilacının içinde de bulunur.

Yapmanız gereken tek şey zeytinyağı ile başınıza güzel bir masaj yapmaktır. Şakaklar, boyun ve alın bölgesine yapacağınız zeytinyağı masajı sonrasında baş ağrınızın hemen geçeceğini göreceksiniz.

Hangi Ağrı için Hangi Bitki Kullanılır?

Yukarıda sizlere ağrı kesici şifalı bitkiler ve doğal çözümleri anlattık. Bu ağrı kesici özelliğe sahip bitkiler bir çok ağrınıza şifa olacaktır. Ancak bunu insan vücudunun gruplarına dağıtacak olursak şöyle diyebiliriz.

Baş Ağrısı için Ağrı Kesici Şifalı Bitkiler

Devamlı baş ağrısı çeken biriyseniz size önerebileceğim şey sızma zeytinyağı tüketmektir. Özellikle migren gibi kronik bir baş ağrınız varsa alternatif olarak mentol ve okaliptüs yağı da kullanabilirsiniz. Bu yağlar kronik baş ağrıları için şifalı bitkilerden üretilmiş doğal ürünlerdir.

Baş Ağrısı için Şifalı Bitkiler

Bel ve Boyun Ağrıları için Ağrı Kesici Şifalı Bitkiler

Eğer bel ve boyun ağrısı çekiyorsanız sizlere önereceğim ağrı kesici şifalı bitkiler arasında en etkili bitki “kafuru”  önerebilirim. Tek yapmanız gereken kafuru bir hafta boyunca ağrıyan yere her gün sürün. Bir hafta sonunda ne bel ağrısı ne de boyun ağrısı kalacaktır.

Alternatif olarak bel ağrılarına zencefil ve edrefil karışımını öneririm. İkisini de aktardan satın alabilirsiniz. Eşit miktarda karışım hazırlayın ve belinize sürün. Bu karışım bele sürüldüğünde hafif yakacak ve tıpkı yakı gibi görev yapacaktır. Belinize uyguladığınız karışım sonrasında belinize bir atkı sarmak ve bölgeyi sıcak tutmak çok daha etkili olacaktır.

Bu uygulama günde bir defa ve bir hafta boyunca uygulanabilir. Ayrıca bu karışımı sürdükten sonra mutlaka ellerinizi güzel bir şekilde yıkamalı ve göze, ağıza kesinlikle değmemelidir.

Eklem Ağrıları için Ağrı Kesici Şifalı Bitkiler

Eklem ağrılarından şikayetçi olanlar genel olarak kol, bacak, diz ve dirsek ağrıları çekerler. Aktardan satın alacağınız kafur ile eklem ağrılarına son verebilirsiniz. Hem romatizma ağrısını hem de eklem ağrısını gideren kafur, alkol ile karıştırılarak uygulanırsa çok daha kuvvetli olur.

Bunun için 3 tutam kafur ve bir su bardağı alkolü karıştırın. Kafur, alkol içerisinde eridikten sonra bu karışımı ağrıyan bölgeye sürün. Birkaç gün içerisinde ne ağrı ne sızı kalacak.

Diz Kapağı Ağrıları için Ağrı Kesici Şifalı Bitkiler

Diz kapağı ağrısını kesecek en iyi madde salisilik asittir. Salisilik asitte domates içerisinde bulunur. Ayrıca söğüt ağacı dalı ve yapraklarını kaynatarak da salisilik asit elde edilebilir. Günde bir kere olmak üzere bu karışımı veya domatesi direk diz kapaklarına sürerseniz diz kapağı ağrılarına son verebilirsiniz.

Vücut Ağrıları için Ağrı Kesici Şifalı Bitkiler ve Doğal Çözümler

Vücut ağrıları için sinir uçlarını uyarmak ve ağrıları kesmek gerekir. Sinir uçlarını uyaran ve ağrılara son veren şifalı bitki ise susamdır. Aktardan satın alabileceğiniz susam yağı ile vücudunuzun ağrıyan yerlerine masaj yapabilir ve tüm vücudunuzdaki ağrıları kesebilirsiniz.

Alternatif olarak kekik yağı ve zeytinyağını karıştırarak vücudunuza masaj yapabilirsiniz. Ancak kekik yağı, yakıcı bir yağdır. Bu nedenle tek başına vücuda sürülmez. Bu nedenle bir bitkisel yağ ile karıştırılmalıdır.

Sizlere ağrı kesici şifalı bitkiler ve doğal çözümlerden bahsettik. Eğer sizin de bildiğiniz ağrı kesen bitkiler varsa lütfen bizimle aşağıdaki yorumlar kısmından değerli yorumlarınızı paylaşın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kapalı