BB Krem Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

BB krem kullanımı, faydaları, ne işe yaradığı, cilde faydaları, cilde zararları ve buna benzer aklınıza takılan tüm soruları yanıtlayacak bir yazı hazırlamak istedim. Böylece bb krem kullanacak herkesin kafasındaki soruları da gidermiş olacağız.

BB Krem Nedir?

BB krem genel olarak cilde astar ve hafif bir fondöten görevi görür. Ayrıca cildi nemlendirir. Kadınların kullandığı en popüler kozmetik ürünlerinden birisidir. Eğer daha önce bb krem kullanmadıysanız ve ne işe yaradığını bilmiyorsanız bu yazı sizler için çok yararlı olacak. Ayrıca size BB krem kullanmayı da öğretecek.

BB Krem Nasıl Seçilir?

BB krem kullanmadan önce hangi BB kremi seçmeliyim sorusu aklınızı karıştırabilir. Çünkü çok fazla çeşidi var. Genel olarak ne işe yaradığı hakkında üzerinde yazılar görecekseniz.

BB Krem

Örneği yukarıdaki kremin hemen arka tarafında belirtilmiş bazı özellikleri var. Bu krem 5 in 1 yani beşi bir yerde özelliğe sahip. Özellikleri de şöyle;

 • Nemlendirici
 • Cildi beyazlatma etkisi
 • UV ışınlarından koruması
 • Cildi astarlama
 • Cildi canlandırma
 • Cilde yarar vitaminleri barındırması

Ayrıca kremi seçerken bilinir ve daha önce kulağınıza hoş gelen markaları seçmenizde yarar var. Çünkü önünüze gelen markayı satın almamalısınız. Yoksa cildinize zarar verebilirsiniz.

Diğer bir konu ise seçim marka seçmeden internet üzerinde bir kaç yorum okuyun. Her marka kendini övecektir. Ancak kullanıcı yorumları doğrudur. Bu nedenle ürünü satın almadan önce mutlaka bir kaç yazı ve yorumu okuyup sonrasında satın alın.

Cilt Tipinize Uygun Kremi Seçin

Ayrıca BB kremler cilt tiplerine göre de değişkenlik sağlamaktadır. Örneğin yağlı cilt, kuru cilt, normal cilt veya karma cilt tipi için uygun olan kremler var.

BB krem cilt tonu

 • Yağlı bir cildiniz varsa mat bir krem düşünün.
 • Eğer normal bir cilt tipiniz varsa cilt pürüzsüzleştirici özelliğe sahip kremi seçmek en doğrusu olacaktır.
 • Kuru bir cildiniz varsa sulu kıvam BB kremi seçmeyi tercih edin. Ayrıca nemlendirici olarak formüle edilmesi de son derece önemlidir.
 • Cildinize en yakın tonu tercih etmeye çalışın.
 • Cildinizde elinize sürüp hemen seçimi yapmayın. Çünkü bazen ellerin rengi boynunuz ile aynı renk olmayabiliyor. Bu nedenle hem elinize hemde boynunuzda deneme yapın.

BB Krem Nasıl Kullanılır?

Bir çok kişi BB kremi sünger veya fırça ile uygulamaktadır. Ancak bu yanlış bir tercihtir. BB kremi parmaklarınızla uygulamak daha sağlıklı ve pürüzsüz bir cilt yaratacağından emin olabilirsiniz.

BB Krem Kullanımı

 1. Kremi elinizin arkasına sıkın. Böylece parça parça buradan almak daha rahat olacaktır.
 2. Ardından nokta nokta olmak üzere burun, yanaklar, çene ve alına toplamda 5 nokta olmak üzere kremi dokundurun.
 3. Sonrasında orta parmağınız ile kremi tüm yüzünüze yayın. İşte bu kadar kolay.

Kusursuz Bir Cilt için BB Krem Şart

Herkes cildinin kusursuz olmasını ister. Ancak her ciltte olduğu gibi sivilce, güneş lekesi, kahverengi leke, kızarıklık, koyu halkalar ve buna benzer cilt sorunları olabiliyor. İşte bu gibi sorunları ortadan kaldıran hatta cildin tamamen pürüzsüz gözükmesini bu kremler sağlıyor.

BB krem öncesi sonrası

Yukarıdaki resme bakacak olursanız BB krem öncesi ve sonrası cildin halini görebilirsiniz. Farkındaysanız ciltteki renk değişikliğini gidermiş. Ayrıca cilt lekelerini de kapatmış. Ayrıca cildi daha pürüzsüz bir hale getirmiş. İşte bu nedenle diyoruz ki kusursuz bir cilt için BB krem şart!

Eskiden fondöten kullanan kadınların bir çoğu şu anda BB kreme geçmiş durumda. Buna fondöten markaları da isyan ediyor. Ancak BB krem çoktan solladı ve gitti bile.

BB Krem Renk Tonları

BB kremin bir çok renk tonu var. Hatta bazı renk tonları hangi cilt rengine sahip olursanız olun uyum sağlıyor. Hani bukalemun renk değiştirip bulunduğu ortamdaki renklere uyum sağlar ya işte bazı bb krem renk tonları da öyle cilde uyum sağlıyor.

BB krem renk tonları

BB krem sürmek son derece kolay ve pratiktir. Fondöten gibi bir fırça veya süngere gerek kalmadan el ile sadece iki dakikada uygulanır. Ayrıca fondöten sürdükten sonra oluşan mat görüntü gibi değil aksine cap canlı bir görüntü meydana getirir.

Ancak şunu da belirtmemde fayda var. BB krem bir kapatıcı olabilir. Ancak saydam bir yapıya sahiptir. Bu nedenle cildinizdeki büyük cilt sorunlarını kapatmaz. Çünkü transparan bir kremdir.

Sizlere bu kremin nasıl kullanıldığını, hangi tonları seçmeniz gerektiğini ve bazı tüyolarından bahsettik. Umarım yazımız sizlere yararlı olmuştur. Eğer buna benzer yazılarımıza göz atmak isterseniz cilt bakım ürünleri sayfamıza göz atabilirsiniz.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to top button
Close