BB Kremin Özellikleri

BB kremin özellikleri arasında bilmediğiniz bir çok faktörü bu konuda incelemek istiyorum. Böylece BB kremin özellikleri hakkında bir çok bilgiye ulaşabilecek ve kullanım amacı da artacaktır.

BB Kremin Özellikleri

BB krem bildiğiniz gibi cilt kusurlarını kapatmak için neredeyse fondöten görevi gören bir kremdir. İlk olarak uzak doğuda ki bayanların kullanması ile popüler olan BB kremler, son zamanlarda ülkemizde de çok popüler oldu.

Ülkemizde bir çok ünlü markanın da ürünleri arasında bulunan BB kremler, cilt kusurları bulunan bayanları bir çok konuda kurtarmış mükemmel kremlerden birisidir.

BB Kremin Özellikleri

BB Krem Çeşitleri

BB kremlerin bir çok çeşidi vardır. Özellikle cildi güneşten koruması çok daha ön plandadır. Kaldı ki, cildi güneşten koruyan ve cilt kusurlarını örten bu mükemmel krem, bayanların en çok istediği iki bileşeni de içermektedir.

Cildinde cilt lekeleri bulunan bir bayan, cildine BB krem sürdüğünde hem cilt lekesini kapatırken aynı zamanda güneş ışınlarından da cildini korur. Güneş, cilt lekelerinin daha koyulaşmasını sağladığında cilt kusurlarını saklamak isteyenler için bu krem on numaradır.

BB kremler, fondöten gibi cildi bir tabaka halinde kapatmaz. Bu özelliği sayesinde fondötenleri kullanılmaz hale getirmiş bir kremdir. Aynı zamanda fondöten gibi cildin nefes almasını engelleyen bir förmülü yoktur. BB krem sürüldüğünde cilt rahat bir şekilde nefes alabilir.

Cildin nefes almasını sağlayan formülü sayesinde fondöten gibi sivilce yapmaz ve cildin rengi bir bir bütün olur. BB krem cilde sürüldüğünde ciltte sanki hiç bir şey yokmuş gibi hissedilir.

BB Krem ile Doğal Güzellik

Bayanlar artık doğal güzellikten yana tercihlerini yapıyorlar. İşte Bb kremde doğallık ile birleştirilmiş bir formülden oluşmaktadır.

Cildinizdeki renk dengesizliklerini kapatırken, yüz bakımı da yapan bir kremdir. Ayrıca ciltte fondöten gibi bir kabarık görünüme sahip değildir. İşte bu etkenler BB kremi vazgeçilmez yapmaktadır.

BB Krem Öncesi ve Sonrası

BB krem kullanan bir çok kadın hayatından çok memnun. Çünkü cildinde olan bir çok kusuru kapattığı ve doğal görünümü sayesinde cilde çok şey kattığı bir gerçek. Dilerseniz bb krem öncesi ve sonrasını gösteren bir resim paylaşırsam, bb kremin ne işe yaradığını ve nasıl gösterdiğini daha iyi anlayacaksınız.

bb-krem-oncesi-sonrasi

Hangi BB Krem Tercih Edilmeli?

Öncede belirttiğim gibi hemen hemen bir çok ünlü markanın BB kremi var. Bu nedenle seçim yapma konusunda çok alternatifiniz var. Ayrıca her cilt tipine uygun BB kremi de bulmak mümkün.

Yağlı bir cilde sahipseniz yağlı ciltler için bb krem veya kuru bir cilde sahipseniz kuru ciltler için bb krem bulmak mümkün.

BB krem akışkan bir kremdir. Bu akışkanlık sizi çok yağlı bir krem ve sivilce yapar gibi düşüncelere itebilir. Ancak hiç böyle bir düşünceye kapılmayın. Çünkü BB krem özellikleri ile sivilce yapmaz ve ciltte yağ bırakmaz.

  • Orta düzeydeki cilt kusurlarını kapatmak için La Roshe Posay BB Krem
  • Yüksek düzeydeki cilt kusurlarını kapatmak için Missha Perfect Cover, Mssha
  • Kaliteli bir kapatıcılık için Pure Beauty
  • Orta kaliteli bir kapatıcı için Garnier
  • Hızlı ve renk kapatıcı Maybelline

Eskiden cildindeki pürüzlerden rahatsız olan bayanlar fondötene yönlenirdi. Fondötenden sonra renkli kapatıcılar çıktı ama şuan BB kremi hiç biri aşamaz gibi görünüyor. BB krem cilde sürüldükten on dakika sonra cilttle tam olarak bütünleşen bir kremdir.

DİKKAT! Çok nadir görünmesiyle hassas bazı ciltlerde reaksiyon yapabiliyor. Hafif bir kızarıklık olursa BB krem kullanımı kesilmeli ve kullanımı bırakılmalıdır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kapalı