Beyaz Saçlar için 5 Bitkisel Çözüm

Beyaz saçlar için elimde mükemmel kürler ve bitkisel çözümler var. Eğer beyaz saçlardan memnun değilseniz ve beyaz saçlar için kesin çözüm arıyorsanız, bu saç maskeleri beyaz saçlarınızı giderecek ve sizi daha genç gösterecek.

Beyaz Saçlar için 5 Bitkisel Çözüm

Ne kadar güzel saçlara sahip olsanızda erken ağaran ve beyaz saçlar insana kendini yaşlı hissettirir ve moral bozukluğuna yol açar. Özellikle genç yaşlarda saçları ağaran veya saçları beyazlaşan kişiler için elimde harika bitkisel çözümler var. Beyaz saçlara sahip olduğunuz için umudunuzu yitirmeyin. Sizlere tarifini vereceğim her bitkisel çözüm denenmiş ve başarılı sonuçlar vermiştir.

Beyaz Saçlar için 5 Bitkisel Çözüm

Saç beyazlamasının bir çok nedeni var. Stres, hastalık, genetik, az uyuma, aşırı alkol alımı, uygunsuz beslenme, saç derisinin kirlenmesi, kepek gibi bir çok problemden dolayı saçlar beyazlayabilir. Ancak bu konuda hiç panik yapmayın çünkü beyaz saçlar için saç maskeleri saçlarınızdaki beyazları götürecek ve saçlarınız beslenecek.

Her şeyden önce bazı kişiler saçlarındaki beyazların durması için çare ararlar. Bu konuya istinaden İbrahim Saraçoğlu’nun www.youtube.com adresinde bir videosuna rastladım. Dilerseniz bu videoyu izleyin sonrasında beyaz saçlara 5 bitkisel çözüm yazımıza devam edin.

Beyaz Saçlar için Bektaşi Üzümü Tozu

Bektaşi üzümü tohumu, beyaz saçları gideren ve saçları çok iyi besleyen bir bitkidir. Saç beyazlamasına karşı bu saç maskesini evde hazırlamak için bazı malzemelere ihtiyacınız olacak. Hemen malzemeleri yazalım.

Malzemeler:

  • Limon suyu
  • Bektaşi üzümü tozu
  • Badem yağı

Hazırlanışı – Nasıl Yapılır?

Limon suyu ile aktardan temin edeceğiniz bektaşi üzümü tozunu karıştırın. Saçlarınızın uzunluğuna göre bol malzeme yapabilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken önemli nokta karışımın macun kıvamında olmasıdır. Malzemeleri güzelce karıştırdık ve kıvamı tutturduk. Ardından saçlarınızı yıkamadan 1-2 saat önce bu saç maskesini saçlarınıza yedirin. Saç diplerinden uçlarına kadar uyguladığınız macun 1-2 saat saçınızda kaldıktan sonra saçlarınızı hafifçe ıslatın ve şampuan döküp, köpürtün. Hemen sonrasında saçlarınızı yıkayın.

Beyaz Saçlar

Ertesi gün aynı karışıma bir çay kaşığı badem yağı ekleyip aynı kıvamda bir kere daha yapın. Ağaran saçların tedavisi için yapılabilecek en iyi saç maskesidir. Bu uygulamayı saçlarınızdaki beyazlar gidene kadar uygulayın.

Beyaz Saçlar için Köri Yaprakları

Köri yaprakları saç köklerine canlılık, güç ve dolayısıyla saç beyazlamalarını giderici harika bir çözüm sağlar. Hani bazı sebze veya meyvenin kabuklarını soyunca vitamini giderya köri yapraklarından da daha iyi verim almak için dal ve saplarını da kullanmalısınız.

Bunun için köri yapraklarını bir havana koyun ve iyice ezin. Üstüne bir kaç damla zeytin yağı, bir miktar hindistan cevizi yağı ekledikten sonra tekrar ezmeye devam edin. Bu karışımın süzün ve suyu ile saç diplerine masaj yapın. Eğer beyaz saç dipleri ölmemişse saç rengi direk siyaha dönecektir.

Beyaz Saçlar için Soğan Ezmesi

Soğan ezmesi, saç beyazlamasının bitkisel tedavisidir. Bu yöntemde soğan çok iyi bir şekilde zarlarına kadar temizlenmelidir. Saç uzunluğuna göre soğan adeti size bağlıdır. Ayıklamış olduğunuz soğanları havana atın ve püre kıvamına gelene kadar ezin.

Elde ettiğiniz soğan ezmesini saçlarınızı yıkamadan 1-2 saat öncesinde saç derisine sürün ve 1-2 saat süre dolduktan sonra saçlarınızı yıkayın. İlk olarak 2-3 gün ara vererek bu işlemi tekrarlayın. Sonrasında daha sık yapabilirsiniz.

Evde Beyaz Saçlar için Kına Maskesi

Saç beyazlarından kurtulmak için en iyi çarelerden biriside kınadır. Saç beyazlamasına kesin çözüm olarak görebilirsiniz. Bunun için saç aşağıdaki malzemeleri hazırlayın ve evde saç beyazlamasına kesin çözüm getirin.

Kına

Malzemeler:

  • Kına (Saç renginize uyumlu bir renk olması lazım)
  • Hint Yağı
  • Limon Suyu

Hazırlanışı – Nasıl Yapılır?

Yukarıdaki malzemeleri saç uzunluğunuza göre karıştırıp hamur kıvamına getirin. Saç yıkamadan 1-2 saat önce bu karışımı saç derinize ve saçlarınıza sürün. İlk başlarda hemen çözüm göremeyebilirsiniz. Ancak 2-3 defadan sonra saçlarınızdaki beyazların yok olduğunu göreceksiniz. İlk başlarda 2 günde bir uygulayın. Saçlarınız istediğiniz kıvamı yaratınca haftada veya 15 günde bir uygulayın.

İbrahim Saraçoğlu’ndan Saç Beyazlamasına Bitkisel Kür

Biliyorsunuz ki beyaz saçlar, saç diplerinde ölmeye yakın veya canlılığını yitirmiş foliküllerden dolayı çıkar. İbrahim Saraçoğlu’nun verdiği bu kür, saç diplerindeki folikülleri uyarır ve tekrardan hayata geçmeye başlayan foliküller normal siyah saç çıkartmaya başlar.

Bunun için 1 çay kaşığı çörek otunu havana atın ve ezin. Ardından 1 yemek kaşığı yoğurt ile karıştırıp, tüketin. Bu karışım saç beyazlamasına karşı vücuttan destek olacak karışımdır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kapalı