Beyaz Saçlardan Kurtulmanın Yolları (Kesin Çözümler)

Beyaz saçlardan kurtulmanın yolları çok fazla ancak bunu doğal yollardan yapmak istiyorsanız en etkili ve kesin çözüm yöntemlerini denemelisiniz. Böylece daha kısa sürede ve tam istediğiniz sonuçları alabilirsiniz. Peki beyaz saçlardan kurtulmanın doğal yolları nelerdir?

Beyaz Saçlardan Kurtulmanın Yolları (Kesin Çözümler)

Hem erkek hemde kadınlar için beyaz saçlar görüntü olarak sıkıntı yaratabilir. Özellikle erken yaşta beyazlamaya başlayan saçlar biraz canınızı sıkmış olabilir. Kimisi için beyaz saç demek öz güven eksikliği demek anlamına bile geliyor.

Beyaz Saçlardan Kurtulmanın Yolları

Aslında saçları beyazlaştırmak için bir çok yöntem var. Bu yöntemler arasında kimyasal ilaçlar veya kimyasalların barındığı yöntemlerde mevcut. Ancak doğal yollardan da beyaz saçlardan kurtulmanın yolları mevcut. Bu yazımızda sizlere doğal yollardan nasıl saçlardaki beyazlıkların gideceğini anlatmak istiyorum.

Saçlar Neden Erken Beyazlar?

Saçlarımızın erken beyazlamasının aslında bir çok nedeni var. Genetik, stres, az yada düzensiz uyumak, sağlıksız beslenmek bu nedenlerden sadece bazılarıdır. Bunların dışında piyasada bulunan bir çok çeşitli markanın saç boyası bulunmaktadır. Bu boyalar saçlara erken sürülmeye başladıkça saçlarda daha çok beyazlama söz konusu olur.

Duyunca kulak asmadığımız ancak hepimizin bildiği “anneanne yöntemleri” var. Bu yöntemler aslında çok işe yarıyor. İşte bu yöntemlerden sizlere bahsetmek istiyorum.

Patates Kabuğu ile Beyaz Saçlardan Kurtulmanın Yolları

Patates kabuklarında bulunan mineraller saçların beyazlamasına neden olan hücreleri yeniliyor ve saçlar uzadıkça beyaz saç yerine normal saç rengimiz çıkmaya başlıyor. Beyaz saçların gelmesini kesen bu yöntem şu şekilde uygulanıyor.

Patates Kabuğu

  • Saç maskesi için 5-6 adet patatesin kabuklarını soyun.
  • Bir tencere içerisine atın ve bir miktar kaynatın.
  • Kaynama başladıktan sonra ocağın altını kısın ve 10 dakika boyunca kısık ateşte pişirmeye devam edin.
  • Bu karışım soğuyana kadar bekletildikten sonra patates kabuklarını atın ve elde ettiğiniz suyu hava geçirmeyen bir cam şişede saklayın.
  • Eğer bu karışımın güzel kokmasını istiyorsanız su içerisine bir miktar biberiye veya lavanta yağı ekleyebilirsiniz.
  • Bu işlemden sonra saçlarınızı güzel bir şekilde yıkayın.
  • Hazırladığımız karışımı saçlarınız nemli iken diplere masaj yaparak saçlarınıza uygulayın.
  • Saçlarınızı patates suyundan sonra yıkamayın. Tarayıp o şekilde kalmasını sağlayın.

Bu arada patates suyunu saç derisi emecek ve beyazlayan saçların tekrar çıkmamasını sağlayacak foliküllere baskı yapacak. Bu işlemi haftada 2-3 kez tekrarlayın. Ayrıca sabırlı olun. Çünkü bu işlem bir kaç hafta yapılması gerekiyor. İlk yaptığınız andan itibaren beyazlıklar kesilmeyecektir.

Dilerseniz bu yazının birde videosu izleyin. Çünkü okumak bazı insanlara zor gelebiliyor.

Beyaz saçlardan kurtulmanın yolları dışında saç bakımı ile alakalı bir çok makaleyi sitemizden görebilir ve konular içerisindeki videoları izleyebilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken saç bakımı kategorimize gidip göz atmak.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kapalı