Boyun Kırışıklıkları için Maske Tarifleri

Boyun kırışıklıkları için maske arıyor ve bulamıyorsanız. Hiç üzülmeyin. Çünkü sizlere öyle bir maske tarifi vereceğiz ki, ilk sürülme anından itibaren boyun kırışıklıkları buhar olup uçmaya başlayacak. Düzenli kullanıldığında kırışıklıkların tekrar oluşmamasına kalkan olan bu maske yazımızın devamında.

Boyun Kırışıklıkları için Maske Tarifleri

Cilt kırışıklıkları kadınların en korkulu kâbuslarından biridir. İnsan cildi doğduğu günden itibaren kırışmaya başlar. Cildin kırışmasının hızı, hücresel döngünün hızı ile doğru orantılıdır. Cildin kırışmasının birçok sebebi vardır ama cilt kırışıklıklarının en temel nedeni; hücrelerin eskisi gibi aktif olmaması sebebi ile cildin esnekliğini kaybetmesidir.

Bunlar dışında; güneşe maruz kalma, çevresel hasara maruz kalma, beslenme düzeni ve uyku düzeni de cildin kırışma hızını etkilemektedir. Özellikle diğer bölgelerden daha çok hareket halinde olduğu için mimik kaslarının kullanıldığı bölgelerde kırışıklıklar çok daha fazla olmaktadır. Kadınların en çok sorun yaşadıkları yer ise boyundaki kırışıklıklardır.

Boyun Kırışıklıkları

Boyun kırışıklıkları için maske uygulayarak bu bölgedeki kırışıklıklarınızı azaltabilir ve cildinizin kırışma hızını yavaşlatabilirsiniz. Yüz bölgesindeki kırışıklıklar göze çarpmayacak kadar az olsa da kadınların yaşı ilerledikçe boyun bölgeleri kırışır ve boyun kırışıklıkları kadınların gerçek yaşını ele verir. Boyun kırışıklıkları için maske uyguladığınızda ise bu bölgede daha sağlıklı ve genç bir görünüm elde edebilirsiniz.

Boyun Kırışıklıkları Neden Olur?

Cilt kendini sürekli olarak yenilese de 25 yaşından itibaren hücrelerin kendilerini yenileme hızı yavaşlar. Özellikle 25 ve 30 yaşları arası cildin yenilenme hızı iyice yavaşlar ve yaşlılık belirtileri olan kırışıklıklar oluşmaya başlar. Bu kırışıklıklar için 25 yaşına gelmiş bütün kadınların yaşlılığı geciktiren ve kırışıklıkları önleyen bakım kremlerini kullanmaları önerilmektedir. Bu kremlerin yanı sıra özellikle boyun kırışıklıkları için maske kullanmanız önerilmektedir.

Vücudunuzdaki diğer bölgelerde bulunan kırışıklıklar için de maske kullanmanız faydanıza olacaktır. Tek başına kremler ya da maskeler yaşlılığı geciktirmekte yeterli değildir. Bu yüzden kullanacağınız bakım kremlerinin yanında destek olması adına maske kullanılması kırışıklık oluşumunu geciktirmede daha etkili olacaktır. En rahatsız edici kırışıklıklardan biri olan boyun kırışıklıkları için maske kullanarak buradaki kırışıklıklarınızı da azaltabilirsiniz. Elbette ki cildiniz 20’li yaşlarınızdaki gibi görünmeyecektir. Ancak yine de maske kullanımı sizin olduğunuz yaştan çok daha genç bir görünüme kavuşmanızda size faydalı olacaktır.

Boyun Kırışıklıkları için Maske

Boyun kırışıklıkları için maske uygularken bitkisel ürünler kullanırsanız daha sağlıklı bir sonuç elde edersiniz. Bitkisel maskeler hem daha organik ve sağlıklıdır hem de maliyeti çok daha uygundur. Bütçenizi fazla zorlamadan, çoğunlukla evde bulunan malzemeler ile kendinize bitkisel malzemeler hazırlayabilirsiniz.

Boyun Kırışıklıkları İçin Bitkisel Maskeler

Bitkisel maske olarak uygulayabileceğiniz maske çeşitlerinden biri muz maskesidir. Eğer cilt tipiniz çok kuru ise muzun nemlendirici etkisini kullanarak cildinizi rahatlatabilir ve yaşlanmayı geciktirebilirsiniz. Muz, boyun kırışıklıkları için maske uygulamalarınızda kullanabileceğiniz en etkili ürünlerden biridir. Muz maskesi için; 1 küçük boy muzu ezdikten sonra 1 tatlı kaşığı gül suyu ilave edilir. Bu iki malzeme iyice ezilip, karıştırılarak homojen bir kıvama getirilir.

Daha sonra hazır hale gelen boyun kırışıklıkları için maske, boyun kırışıklıklarının olduğu bölgeye masaj yaparak uygulanır. Uygulayabileceğiniz bir diğer maske çeşidi de bal maskesidir. Nemlendirici etkisi olan bal ile hazırlayacağınız maske, cildinizin nemlenmesini ve daha az kırışmasını sağlayacaktır. Boyun kırışıklıkları için maske uygularken en çok dikkat etmeniz gereken konulardan biri, bu maskelerin nemlendirici etkisinin olmasıdır. Çünkü kuru ciltlerin esnekliği çok daha azdır ve her zaman daha çabuk kırışırlar. Bu yüzden daha yaşlı bir görünüm oluşmasına sebep olurlar.

Boyun Kırışıkları Öncesi Sonrası

Bal maskesi için; 1 çorba kaşığı bal ve onunla aynı miktarda olan gliserin bir kapta karıştırılır. Boyun kırışıklıkları için maske çeşitleri arasında hazırlanması en kısa süren bu pratik maskenin uygulanması da oldukça kolaydır. Gece yatmadan önce maskeyi boynunuza sürün ve yıkamadan sabaha kasar bekletin. Maskeyi iyice yayarak ve masaj yaparak sürdüğünüzde etrafa bulaşmayacaktır ama yine de isterseniz boynunuzun etrafına bir şey sarabilirsiniz. Boyun kırışıklıkları için maske uygulamaları genelde hep bu şekilde pratiktir ve bütçenizi de zorlamaz. Bitkisel maskeler, yaşlandırma geciktirici kremler ile birlikte kullanıldığı zaman çok etkili olabilirler. Yaşlanmayı geciktirmede yapabileceğiniz en önemli şey cildi nemlendirmektir.

Boyun kırışıklıkları için maske, krem kullanıp bununla beraber yediklerinize dikkat edip bol su tüketirseniz cildiniz çok daha genç ve sağlıklı bir görünüme kavuşacaktır. Eğer her gün düzenli olarak verdiğimiz boyun kırışıklıkları için maske çeşitlerini ve nemlendirici kullanırsanız boyun bölgenizdeki kırışıklıkların oluşumunu yavaşlatabilir ve oluşan kırışıklıkların görünümünü azaltabilirsiniz.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to top button
Close