Çapa Devlet Hastanesi Randevu Alma

Hastalıklarla karşı karşıya kalan insanlar genel olarak ilk aşamada hastalıklarını kendileri tedavi etmeye çalışırlar. Basit hastalıklar olarak nitelendirebileceğimiz, nezle, grip, burun akıntısı gibi hastalıklar genel olarak C vitamini alarak geçebilecek hastalıklar olması itibariyle; portakal, mandalina gibi meyveleri yemeniz durumunda sizlerin toparlanmasını ve hastalıklarınızın bir tık daha iyileşmesini sağlayabilir. Fakat ileri bir boyuta ulaştığı zamanlarda yapmanız gereken şey, hastaneye gitmek olacaktır. Artık hastanelere randevusuz bir şekilde gitmeniz durumunda doktor muayenesine girmeniz çok daha zor olmaktadır. Çünkü ilk etapta doktorlar, randevu alan hastalarına öncelik tanımakta ve onları muayene etmektedirler. Haliyle sizler randevu almadan hastaneye giderseniz doktorların sizleri muayene etme olayı daha zor bir hale gelecektir.

Çapa Devlet Hastanesi Randevu Alma
Çapa Devlet Hastanesi Randevu Alma

Özellikle de büyük bir şehirde yaşıyorsanız ve hastaneye  gidecekseniz, asla ama asla randevu almadan gitmemelisiniz. Büyük bir şehir olarak söyleyebileceğimiz İstanbul şehrinde randevu almak için önceden hastaneye gitmenize gerek yoktur. İstanbul Üniversitesi kapsamında hizmet veren Çapa Devlet Hastanesi randevu alma işlemi için internet kanalını tercih edebilirsiniz. İnternetten arama motorları üzerinden hastaneyi bulmalı ve hastanenin randevu birimine girerek kolay bir şekilde randevunuzu almalısınız. Online işlemler birimine girdikten sonra üye olabileceğiniz bir seçenek de karşınıza çıkacaktır.

Üyelik işlemlerini hallederken, bilgilerinizi doğru vermeye özen göstermelisiniz. Özellikle iletişim bilgileri konusunda bazı hastalar, yanlış bilgileri yazdıklarından dolayı, doktorların ya da doktor sekreterlerinin hastalara ulaşamaması gibi bir durum söz konusu olabilmektedir. Bu nedenle yapılacak olan ilk şey, bilgileri eksiksiz bir şekilde girmek olacaktır. Aynı şekilde adres bilgilerinizi de doğru girmeye özen göstermelisiniz. Hastaneye geldiğinizde zor dakikalar yaşarsanız, sizlerin yakınlarına ulaşabilmek adına bu tür bilgilere ihtiyaç olacaktır.

Çapa Devlet Hastanesi Randevu Alma
Çapa Devlet Hastanesi Randevu Alma

Çapa Devlet hastanesi randevu alma birimine üye olduktan sonra girdiğinizde, karşınıza hangi birimden randevu almak istediğiniz çıkacaktır. Hastalığınızla ilgilenen birimi bilmiyorsanız, bunu hastaneden kolay bir şekilde öğrenebileceksiniz. Randevu alma işlemi için biriminizi de seçtikten sonra, doktorlar çıkacaktır. Daha önce muayene olmuş olduğunuz doktordan memnun kalmış iseniz, aynı doktoru seçebilirsiniz. Şayet memnun değilseniz, başka bir doktoru seçerek muayene işlemini gerçekleştirebileceksiniz. Doktorlar konusunda bilgi sahibi değilseniz, haricen forum sitelerine bakabilir ve doktorlar hakkında yorumlar bulabilirsiniz. Daha önceden sizlerin muayene olmadığı doktorlara muayene olmuş olan kişiler o doktorlar hakkında yorum yapmış olabileceğinden bu tür forum siteleri büyük önem arz edebilir.

Çapa Devlet Hastanesi randevu alma olayını telefon üzerinden de kolay bir şekilde gerçekleştirebileceksiniz. Hastanenin randevu alma olayı için sağlamış oldukları bir çağrı merkezi bulunmaktadır. 0212 414 24 24 numaralı telefon numarasını arayarak, hastanenin doğrudan randevu hizmetleri bölümüne bağlanabilirsiniz. Hangi gün için hangi bölüme muayene olacağınız bilgisini verdikten sonra gideceğiniz doktorun hangi saatler içinde boş olduğu bilgisi tarafınıza verilecektir. Sizler de size uyan saat dilimi içinde randevu alarak o saat dilimi içinde doktora muayene olabilirsiniz. Seçeceğiniz saatin gerçekten büyük bir önemi olduğun da bilmelisiniz. Şayet o saat diliminde orada olamayacaksanız, başkalarının haklarına girmenin bir manası olmayacaktır.

Çapa Devlet Hastanesi Randevu Alma
Çapa Devlet Hastanesi Randevu Alma

Ayrıca sıranızın da otomatik olarak sizden sonra gelecek olan randevulu hastaya geçeceğini de bilmelisiniz. Bu nedenle saat seçimi konusunda daha hassas olmalısınız. Çapa Devlet Hastanesi Randevu alma adına direk devlet hastanelerine randevu veren resmi Mhrs sitesi üzerinden de yine randevu işlemlerinizi halledebileceksiniz. Ağırlıklı olarak randevu alma konusunda bireylerin bu siteyi kullandıklarını söyleyebiliriz. Randevu olayının güzel bir biçimde kullandıktan sonra hastanelerde saatlerce sıra beklemenize gerek olmadan rahatça muayene olabileceğinizi de bilmelisiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kapalı