Çay Ağacı Yağı Maskesi Nasıl Yapılır?

Çay ağacı yağı maskesi bilindiği gibi ciltteki sivilceleri yok etmede tercih edilen bir cilt bakım maskesidir. Bu yazımızda sizlere çay ağacı yağı maskesi ile neler yapabileceğimizi ve bu maskenin cilde faydalarından bahsetmek istiyorum.

Çay Ağacı Yağı Nedir?

Ana vatanı Avustralya olan çay ağacı yağı, çay ağacından elde edilen doğal bir yağdır. Antiseptik içeriği sayesinde cilt yaralanmaları ve sivilce tedavisi konusunda oldukça sık kullanılır. Pek çok cilt sorununa iyi gelen bu muhteşem yağ, bazı durumlarda seyreltilerek bazı durumlarda ise direk olarak kullanılabiliyor.

Çay Ağacı Yağı Maskesi Nasıl Yapılır?

Yağlı cilde sahip olmak bazen bir kabusa dönüşebiliyor. Sonuç olarak yağlı ciltlerde sivilce de diğer cilt tiplerine nazaran daha çok görülüyor. Aşağıda size anlatacağım çay ağacı yağı maskesi ile hem yağlı cildiniz dengelenecek hemde sivilce tedavisi ile sivilcelerden kurtulacaksınız.

Çay ağacı yağı maskesi, ciltteki mikropları ciltten yok eder ve zaman içerisinde sivilceleri ciltten uzaklaştırır. Hemen maske tarifine geçelim.

Çay Ağacı Yağı Maskesi

Bu arada çay ağacı yağı maskesini dilerseniz kozmetik reyonlarından da satın alabilirsiniz. Yukarıda fotoğrafını gördüğünüz ürün kozmetik reyonlarında da satılıyor. Ancak doğal olarak kendinizin yapması her zaman daha iyidir. Ben yinede bu bilgiyi vermek istedim.

Sivilceler için Çay Ağacı Yağı Maskesi

  • 1 çay kaşığı limon suyu
  • 4-5 adet maydanoz yaprağı
  • 1 çay kaşığı çay ağacı yağı
  • 2-3 yaprak maydanoz
  • 1 çay kaşığı kil

Nasıl Yapılır?

  • İlk olarak marul ve maydanozu bir havanda döverek ezin ve püre kıvamına getirin.
  • Bu püre içerisine limon suyu, kil ve çay ağacı yağını ekleyip karıştırın.
  • Elde ettiğiniz karışım çamur kıvamında olacak.
  • Kıvamın ne çok sert ne de çok yumuşak olması lazım. Eğer çok cıvık olduysa mutlaka malzeme ekleyerek koyu kıvamda olmasına özen gösterin.

Nasıl Uygulanır?

Çay ağacı yağı maskesi sadece göz çevresi etrafına sürülmeyecek şekilde tüm yüzünüze sürülebilir. Maskeyi yüzünüze sürdükten sonra 10 – 15 dakika bekletin ve ılık su ile yüzünüzü yıkayın.

Bu maskeyi önce haftada 2 defa sonrasında ise haftada 1 defaya düşürerek düzenli bir şekilde uygulayın. Düzenli uygulandığı taktirde cilt üzerindeki sivilceler yok olacak ve cildiniz bakterilerden arınacaktır. Tam bir cilt detoksu olan bu maske, cildinde sivilce olan herkesin en az bir ay boyunca denemesi gereken harika bir cilt bakım maskesidir.

Çay ağacı yağı maskesi bu şekilde yapılmaktadır. Yinede kafanıza takılan sorular olursa aşağıdaki yorumlar kısmından bizlere sorabilirsiniz.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kapalı