Cildi Gençleştiren 5 Bitkisel Çay

Cildi gençleştiren ve cildinizi dış etkenlerden koruyan bitkisel çayları hiç duymuş muydunuz? Eğer halen bu bitkisel çaylar ile tanışmadıysanız mutlaka temin etmeli ve düzenli olarak tüketmelisiniz. Çünkü bu çaylar genç kalmanızı sağlıyor.

Cildi Gençleştiren 5 Bitkisel Çay

Yaş, çevre kirliliği, doğru beslenmeme, sporsuz bir yaşam ve bir çok etken cildimizi yaşlandırır. Cildimizin genç kalabilmesi için doğru cilt bakımı yapmalı ve bunu içeriden de desteklemeliyiz. Sizlere bahsedeceğim bu bitkisel çaylar, cildi gençleştiren çaylardır.

Sizlere aşağıda vereceğim çayları aktarlardan veya marketler temin edebilirsiniz. Normal çay yerine cildi gençleştiren çaylar kullanmanız sonucunda cildiniz gittikçe güzelleşecek ve gençleşecek.

1. Papatya Çayı

Papatya çayı cildi gençleştiren bitkisel çaylardan birisidir. Eğer cildinizin genç kalmasını istiyorsanız mutlaka papatya çayı içmelisiniz.

Papatya Çayı

Bunun için kaynar su içerisine papatya çayını atın ve 5-10 dakika arasında demleyin. Demledikten sonra süzün ve çayı için. Papatya çayı ciltteki kuruluğu ve sivilceyi de giderir.

2. Karahindiba Çayı

Karahindiba çayı deriyi iyileştirme özelliğine sahip ve vücuttaki tüm oksidanı dışarı atar. Karahindiba çayı yapmak için kaynar su içerisine çayı atın ve 5-10 dakika demleyin. Demleme süresi sonunda süzün ve için. Cildin genç gözükmesi ve güzel gözükmesini sağlayacaktır.

Cildi gençleştiren

3. Karışık Bitki Çayları

Cildi gençleştirici diğer bir bitkisel çay ise melisa çayıdır. Bu çay yaprakları ile beraber ebegümeci ve fesleğen yapraklarını ayrıca civanperçemi ve dul avrat otu köklerini karıştırmanız gerekmektedir. Tüm otları kaynar su içerisinde 5-10 dakika demleyin ve süzüp için. Bu karışım cildi gençleştiren en iyi karışımlardan birisidir.

4. Nane Çayı

Bir çok insan nane çayını sevmez. Ancak cildi gençleştiren ana çaylardan birisidir. Kuru cilde sahip olanların özellikle tüketmesini öneririm. Taze veya kuru nane yapraklarını kaynar su içerisine atın. Demlendikten sonra süzün ve için. Nane çayı derideki hücrelerin yeniden büyümesine ve ölü hücrelerin giderilmesine yardımcı olurlar.

5. Isırgan Otu Çayı

Isırgan Otu Çayı

Isırgan otu cildi gençleştiren çaylardan birisidir. Eğer daha da kuvvetlendirmek isterseniz karahindiba kökü ve papatya ile kuvvetlendirebilirsiniz. Bunun dışında dul avrat otu da kullanabilirsiniz. Tüm otları eşit miktarda kaynamış suyun içerisine atın ve süzüp için. Günde iki veya üç defa içmenizi tavsiye ederim.

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kapalı