Cilt Çatlakları Tedavisi ve Bitkisel Çözümler

Cilt çatlakları tedavisi ve bitkisel çözümler arayan herkes bu yazımızdan bir çok bilgi öğrenecek. Çünkü cilt çatlakları için bitkisel çözümler dışında cilt çatlakları tedavisi fiyatları, deri çatlakları erkek ve bayanlarda uygulanması gereken detaylar, beyaz cilt çatlakları, deri çatlakları için krem ve bitkisel çözümlerden bahsedeceğiz.

Cilt Çatlakları Tedavisi ve Bitkisel Çözümler

Cilt çatlakları tedavisi ve bitkisel çözümler bir çok sitede yazıyor. Ancak sizlere derinlemesine bir araştırma yaparak, deri çatlakları için bitkisel çözümler dışında cilt çatlaklarını tedavi edecek %100 yöntemlerden ve kesin çözümlerden bahsedeceğim. Bu nedenle yazımız biraz uzun olabilir. Ancak okumanızda çok fayda olacağını düşünüyorum.

Cilt Çatlakları Tedavisi ve Bitkisel Çözümler

Cilt Çatlakları Tedavisi Fiyatları

Öncelikle sizlere bu çatlakların tedavi fiyatları hakkında bilgi vermek istiyorum. Bu konuyla ilgili bir destek veren bir çok yeri aradım ve fiyat bilgisi istedim. Ancak fiyat konusunu telefonda paylaşmadıklarını aynı zamanda çatlak olan bölgelerin ve iyileşmesi için kaç seans gerektiği konusunu geldiğinizde öğrenebilirsiniz dediler. cilt çatlakları tedavisi fiyatlarını öğrenmek için mutlaka kliniklere girmeniz gerekiyor.

Cilt Çatlakları için Bitkisel Çözümler

Cilt çatlakları için en güzel tedavi şekillerini, çatlakları tedavi edecek bitkileri ve karışımları sizlerle paylaşmak istiyorum. Bir çok bitki bilimci, sizlere vereceğim tarifleri kendilerinde bile gizli tutuyorlar. Bu nedenle tarifleri okumakla kalmayıp, bir yerlere not etmeye özen göstermelisiniz.

Cilt Çatlakları için Pancar Uygulaması

Çatlaklar için bitkisel çözümler arasında en iyi yöntem pancar kabuğu ve şeftali kabuğunu karıştırıp, uygulamaktır. Bir çok kadın ve erkek cilt çatlaklarından bu uygulama sayesinde kurtulmuştur.

Cilt çatlakları için pancar

Nasıl Yapılır ve Uygulanır?

 1. Eşit miktarda pancar kabuğu ve şeftali kabuğunu soyup, miksere atın.
 2. Güzel bir şekilde öğütüp, karıştırdıktan sonra mikserden alın ve bir kaseye aktarın.
 3. Elde ettiğiniz karışımı cildinizdeki çatlak olan bölgelere uygulayın ve en az  dakika cildinizde bekletin.
 4. Bekleme süresi sona erdiğinde mutlaka soğuk su ile temizleyin.

Soğuk su detayına dikkat etmeniz gerekiyor. Eğer sıcak su kullanırsanız cildiniz daha çok hassaslaşır ve çatlakları daha kötü bir hale getirebilir.

Cilt Çatlakları için Havuç Uygulaması

Cilt çatlakları için bitkisel çözümler arasında havuç uygulaması da bulunmaktadır. Ayrıca bu yöntem çok basit ve kullanışlıdır. Yapmanız gerekenleri sırası ile hemen sizlere yazayım.

 • Havuçları buharda pişirerek, püre kıvamına getirin.
 • Elde ettiğiniz havuç püresini çatlaklar üzerine direk sürebilirsiniz.

Ancak bu yöntemde dikkat etmeniz gereken bazı noktalar var. Eğer havuç püresi çok sıcak olursa cildinizi yakabilir. Ayrıca yaptığınız bu uygulama cildinizde en az 30 dakika beklemesi gerekmektedir. Bekleme süresi sonunda soğuk suya batırılmış bir havlu ile bölgeyi temizlemeniz yeterli olacaktır.

Cilt Çatlaklarına Avokado Uygulaması

Cilt çatlaklarına kesin çözüm arıyorsanız, avokado meyvesini direk uygulayabileceğiniz gibi avokado maskesi yaparak da uygulayabilirsiniz. Avokado maskesi yazımızı okumak için buraya tıklayabilirsiniz.

Avokado

Çatlaklar için tek başına avokado uygulamak isterseniz;

 • Yarım avokadoyu ezin ve püre kıvamına getirin.
 • Ardından içerisine bir yemek kaşığı bal ve limon ekleyip karıştırın.
 • Elde ettiğiniz çatlak kremini cildinize sürün ve bir kaç dakika cilde masaj yaparak uygulayın.
 • Cildinizde 20 dakikadan az bekletmeyin.
 • Ayrıca bu karışımı daha sıvı bir hale getirmek isterseniz içerisine zeytinyağı ekleyebilirsiniz.
 • Deri çatlakları için bitkisel çözüm arıyorsanız en iyi maske bu maske olacaktır.

Cilt çatlakları için bitkisel çözümler arasında sizlere yukarıda verdiğim üç uygulama büyük ihtimalle sorunlarınızı çözecektir. Çünkü bu verdiğim tarifler uzmanlar tarafından verilmektedir. Cilt çatlaklarına kesin çözüm olarak bilinmektedir.

Deri Çatlakları için Krem

Peki deri çatlakları için krem yok mu? Tabi ki var. Eğer bitkisel çözümlerden iyi bir performans alamadıysanız sizlere bir kaç tane de krem önerim olacak.

Sothys Deri Çatlakları için Krem

Deri çatlakları için krem arıyorsanız ilk tavsiye edeceğim kremlerin başında bu krem geliyor. Fiyatı 451 TL belki oldukça yüksek ancak %100 performans sağlıyor. Tüm cilt tipleri için uygun olan kremi internet üzerinden sipariş vermekte mümkün.

Sothys Deri Çatlakları için Krem

Deri Çatlakları Erkek ve Bayanlarda

Deri çatlakları erkek ve bayanlarda farklılık göstermektedir. Aslında şaşırtıcı olabilir ama çatlaklar kadınlarda daha çok görülür. Ayrıca çatlakların oluşumuna kadınların vücudu daha elverişli olduğu için daha fazla gözükmektedir.

Cilt çatlakları tedavisi ve bitkisel çözümler hakkında sizlere yazacaklarım bu kadar. Ancak bu ve buna benzer konuları bulabileceğiniz cilt çatlakları kategorimize de göz atmanızı tavsiye ederiz.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to top button
Close