Cilt Yaralarına Ne İyi Gelir ve Nasıl Geçerler?

Cilt Yaralarına Ne İyi Gelir ve Nasıl Geçerler?

Vücudumuzda oluşan bazı cilt yaraları insanların kendilerini daha kötü hissetmelerine sebep olurlar. Bazı durumlarda acı vermeleri sebebi ile bazen de estetiksel açıdan kötü bir görünüme sebep olabildikleri için tedavilerini insanlar bir an önce yapmak isterler. Tabi bu yaraların arkada bıraktıkları bir de izleri vardır ki en kötüsü de bunlardır desek yeridir. Bu izler bazı yaş sınırını aşmamış olan bireylere yapılabilen epilasyon, lazer tedavi yöntemleri beraberinde geçirilebilir. İnsanların cilt yapısını da daha yeni ve temiz bir hale sokabilmektedir. Tıp açısından tedavilerin yanı sıra bazı bitkisel çözümler de yara izlerini ortadan kaldırabilmektedir.

Yara izlerine bitkisel karışım olarak;

  • 2 çorba kaşığı ceviz yaprağı
  • 1 çorba kaşığı gliserin

Yukarıda ki malzemeler ile rahatlıkla hazırlayabileceğiniz bir karışım ile yara izlerini ortadan kaldıramasak dahi belli ölçülerde geçirebiliyoruz. Yara izleri tedavi eden bitkisel karışımlar olarak da iki çorba kaşığı ceviz yaprağını güzel biçimde ezerek ve kür yapmalıyız. Diğer malzemelerimizden olan gliserin ve aloea verayı tam olarak 3 damla şeklinde karışıma koymalıyız. Bu karışımın kaliteli olarak yara izlerine çok iyi gelmesi amacı ile birkaç hafta uygulayabiliriz. Ayrıca karışım hazırlanırken üşenilmeden çok iyi bir şekilde karıştırılması gerekmektedir. Bu karışımı birkaç hafta buzdolabında saklayabilirsiniz. Eğer 1 haftayı geçmezse daha iyi olmaktadır. Bunun sebebi 2. Hafta sonrasında kullanmanızı tavsiye etmiyoruz. Bu kürü yara izlerine uyguladıktan sonra oldukça kısa bir zaman içerisinde iyileşmeleri fark edebilirsiniz. Eğer bu kür biterse yine aynı şekilde hazırlayabilir ve bir süre sonra yara izlerine uygulayabilirsiniz.

 

Karışımın Uygulanma Şekli

Karışımın uygulanma şekline gelirsek yüz bölgesi en önemli organlarımızın bulunduğu noktadır ve en hassas olan kısımdır. Yüzümüzün üzerinde oluşan bazı yara izleri de hassas bir şekilde tedavi edilebilir. Göz, burun ve kulak gibi oldukça önem arz eden bölgelere tedavi edici yöntemler beraberinde etkileşim sağlanabilir. Yüzümüzde oluşmakta olan bazı yaralar, kuvvetli yağlar ve benzeri kremler ile onarılabilmektedir ve daha büyük olan yaralara da vücut bölgelerinden alınan bazı dokular eklenebiliyor ve oldukça kaliteli tedaviler sağlanabiliyor.

 

Related Articles

One Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to top button
Close