Ciltteki Sir Ağda Lekesi Nasıl Çıkar?

Ciltteki Sir Ağda Lekesi Nasıl Çıkar?

Sponsorlu Bağlantılar

Ciltteki sir ağda lekesi nasıl çıkar? Cildimizdeki istenmeyen tüyleri temizlemek için kullandığımız ağda sonrasında cildimizde ağda kalıntıları kalır. Bu ağda kalıntılarını parmaklarımızla temizlemeye çalışırız. Ancak bu yöntem hem canımızı yakar hemde bir fayda sağlamaz. Peki ciltteki sir ağda lekesi nasıl çıkar? İşte tüm yöntemler ve püf noktalar sizlerle…

Ciltteki Sir Ağda Lekesi Nasıl Çıkar?

Sizlere anlatacağım yöntem her türlü ağda için geçerlidir. Ancak sir ağda da çok daha basit oluyor. Eğer cildinizde ağda lekesi var ve bu ağda lekesini bir türlü çıkartamıyorsanız mutlaka aşağıdaki yöntemleri denemelisiniz.

Doğal Yağlar ile Ağda Lekesi Çıkarma

Neredeyse tüm doğal yağlar cildi temizler. Yağ cildin kaygan olmasını sağlar ve ağdanın altına sızarak daha kolay çıkmasına yardımcı olur. Peki hangi yağlar ağda lekesini çıkartır?

  • Bebek yağı
  • Masaj yağı
  • Zeytin yağı
  • Kanola yağı
  • Eritilmiş Hindistan Cevizi yağı
  • Yağ bazlı tüm losyonlar

Nasıl Uygulanır?

Bir parça pamuğa yağı dökün ve ağda olan yere hafifçe bastırarak silin. Dilerseniz yağı direk cildinize de dökebilirsiniz. Ancak daha ekonomik kullanmak istiyorsanız pamuk kullanmaya özen göstermelisiniz. Bu uygulamayı bir kaç kere denemenizde fayda var. Çünkü bazı ağda lekeleri kolay kolay çıkmıyor.

Bu işlemi uyguladıktan sonra ağda lekesinin yavaş yavaş çıktığını göreceksiniz. Ağda lekesi tamamen vücuttan temizlendikten sonra su ile bölgeyi yıkayabilirsiniz.

Ağda Öncesinde Nemlendirici Sürmek

Nemlendirici Krem

Sponsorlu Bağlantılar


Sponsorlu Bağlantılar

Ağda yapacağınız gün sabah ilk olarak cildinizi nemlendirerek güne başlayabilirsiniz. Ağda genel olarak kuru cilt yapısına sahip kişilerde daha fazla meydana gelir. Eğer cildinize ağda yapacağınız veya yaptıracağınız gün sabahı nemlendiricili bir krem yada losyon uygularsanız ağda lekesi olmadan tedbirinizi almış olursunuz.

Her Ağda da Sürekli Leke Kalıyorsa Bunu Yapın

Her ağda uygulamasından sonra ağda lekesi cildinize yapışıp kalıyorsa tüylerinizi kısaltmayı deneyin. Uzun tüyler ağdanın miktarının çoğalmasını dolayısı ile ağdanın cilde yapışıp leke bırakmasını sağlamaktadır. Mümkünse tüyleri biraz kısaltmanız iyi olacaktır.

Ağda Yeterince Sıcak mı?

Ağdanın yeterince sıcak olduğundan emin olmalısınız. Ağda soğuk olursa yapışma ihtimali daha fazla olacaktır.

Terlememek için Önlem Alın

Ağda lekesi daha çok ıslak daha doğrusu terli cilde daha fazla yapışır. Bu duruma önlem almak için ağda öncesinde bir miktar bebek pudrası sürebilirsiniz.

  • Ağda yapmadan önce bölgeye bebek pudrası sürün. Bu yöntem ağdanın cildinize yapışmasını engellerken aynı zamanda kolay bir ağda yapılmasını sağlar.
  • Aynı zamanda ağda yapacağınız odada mutlaka bir pencere varsa pencere açın yada klima varsa klima çalıştırın. Ağda işlemi sırasında terlemen problemini engelleyecektir.

Aseton ile Ağda Lekesi Nasıl Çıkar?

Ağda lekesi çıkartmanın diğer bir yolu ise aseton kullanmaktır. Aseton içeriğinde bulunan gliserin ve benzol formundaki bileşkenler sayesinde bir çok maddeyi ortadan kaldırır. Ayrıca cilde zarar da vermez.

Ağdanın yapıştığı bölgeye bir parça pamuğa dökülmüş aseton ile müdahale edebilirsiniz. Ağda kalıntılarının hemen çıkacağını göreceksiniz. Ancak dikkat etmeniz gereken nokta ise hassas cilde sahip olmamanız. Çünkü hassas bir cildiniz varsa aseton cildinizi kızartabilir.

Ciltteki sir ağda lekesi nasıl çıkar? Konumuzun sonuna geldik. Eğer yöntemlerimizi yaptıysanız lütfen aşağıdaki yorumlar kısmından yorum yapmayı unutmayın. Ayrıca epilasyon hakkında diğer yazılarımız için  epilasyon kategorimize göz atmayı da unutmayın.

Sponsorlu Bağlantılar

Sponsorlu Bağlantılar

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM