Çorba Diyeti Nasıl Yapılır?

Çorba Diyeti Nasıl Yapılır?

Sponsorlu Bağlantılar

Sponsorlu Bağlantılar

Çorba diyeti evde ve işte uygulanabilecek muhteşem diyet tariflerinden birisidir. Yağ yakıcı diyet olarak da bilinen çorba diyeti, genellikle Amerikan tarzı bir diyet olmaktadır. Fazla kilolarından kurtulmak isteyen ve kilolarından kurtulurken, yağ kaybı yaşamak isteyen kişilerin yapmış olduğu çorba diyetiyle hızlı bir şekilde kilo verebilirsiniz.

Çorba Diyeti Nasıl Yapılır?

Çorba diyeti, uzun süreli yapılmaması gereken diyetler arasında bulunmaktadır. Bu diyeti en fazla 10 gün boyunca yapabilir ve 10 günden sonra 3 günlük bir ara vermeniz gerekmektedir. Ara verdiğiniz dönem içerisinde asla yağlı ve şekerli yiyecekler tüketmemelisiniz. Çorba diyeti oldukça düşük kalorili bir diyet olduğu için diyete ara verdiğinizde, vücudunuz besin ihtiyacı duyacak ve sizi yemek yemeye itecektir. Ara verdiğiniz 3 günlük süre boyunca, haşlanmış besinler tüketmeli ve bolca vitamin ve mineral almaya özen göstermelisiniz.

Çorba Diyeti

Çorba Diyeti ile Zayıflamak

Çorba diyetiyle zayıflamak, hızlı kilo kayıplarına neden olmaktadır. Bu diyeti yapmadan önce, diyetin getirebileceği olumsuzluklara karşı kendinizi hazırlamanız gerekmektedir. Çorba diyeti zayıflatır mı sorusunu düşünmekten çok, çorba diyetinden sonra kilo alır mıyım sorusuna odaklanmanız gereklidir. Bu diyeti uygularken mutlaka ara vermeniz gerektiği için 10 günde kaybettiğiniz kiloları geri almamak adına bolca salata tüketmeli ve haşlanmış sebze ve tavuk yemeye özen göstermelisiniz.

Çorba Diyeti Nasıl Yapılır

Çorba diyeti ile zayıflamak isteyen kişiler, günün tüm ana öğünlerinde diledikleri kadar çorba tüketebilmektedirler. Ara öğünlerde ise sadece yeşil elma veya meyveli yoğurt önerilmektedir.

Çorba Diyeti Yaparken Spor Yapılır mı?

Çorba diyeti, oldukça düşük kalorili bir diyet programı olmaktadır. Bu diyeti yalnızca 7 gün boyunca uygulayacağınız ve düşük kalorili bir şekilde besleneceğiniz için yürüyüş yapmanız veya koşuya çıkmanız uygun olmamaktadır. Bunlar yerine incelmek istediğiniz bölgeniz üzerinden çeşitli egzersizler yapmanız ve bu egzersizleri en az 30 dakikalık bir süre boyunca yapmanız yeterli olacaktır. Düşük kalorili diyet listesi uyguluyor iseniz, spor yapmak yerine egzersiz yapmanız daima sağlığınızı koruyacak bir hareket olacaktır. Çünkü düşük kalorili diyet yaparken spor yapmak, yağdan kayıp sağlamanız yerine kaslarınızdan kayıp yaşamanıza neden olabilmektedir.

Çorba Diyetinde Hangi Çorbalar Yenilmeli?

Çorba diyetini uygulayacak kişilerin yemesi gereken çorbalar, sebze ağırlıklı çorbalar olmaktadır. 7 gün boyunca farklı çorbalar içilmelidir.  1 gün boyunca tüm ana öğünlerde aynı çorba tüketileceği için 7 günlük bir çorba diyeti listesi hazırlanmalı ve bu listeye uygun olarak çorba yapılmalıdır.

Evde Çorba Diyeti

Yaptığınız çorbalarda kesinlikle karbonhidratlı besinler (erişte, pirinç vb. gibi) kullanmamalısınız. Karbonhidratlı besinlerin yanı sıra, salça, tuz ve yağda kullanmamaya özen göstermelisiniz. Çorba diyeti listesinde yapabileceğiniz en iyi çorbalardan biri, mercimek çorbası bir diğeri de tavuk suyu çorbasıdır. Yapacağınız tavuk suyu çorbasında haşlanmış tavuklar olacağı için vücudunuza protein alarak yağ yakımını hızlandırmanız mümkün olacaktır.

Çorba Diyetinde Yapılabilecek Çorbalar

Çorba diyetinin tarzı hemen hemen Amerikan tarzı diyetlere benziyor. Amerikan tarzı diyet programları, her zaman yağ yakıcı özelliğe sahip olan diyet programlarıdır ve birçok ünlü kişi bu diyet listelerini uygulamaktadır. Çorba diyetinde yapılabilecek çorbalar arasında en başta mercimek çorbası bulunmaktadır.

Çorba Diyeti Yapımı

Vitamin ve mineral açısından oldukça zengin olan bu çorbanın içerisinde, patates ve havuç gibi sağlıklı karbonhidratlar bulunacaktır. Üstelik mercimek çorbasının 1 kaselik kalorisi 53 kalori olmaktadır. Yapabileceğiniz ikinci bir çorba seçeneği, havuç çorbası olmaktadır. Havuç, diyet listeleri içerisinde en iyi vitamin ile mineral desteğini veren ve yağ yakan besin olarak yer almaktadır. Havuç çorbanızın içerisine maydanoz eklerseniz, yağ yakarken ödem de atabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?