Diş İmplant, İzmir Diş Hastanesi

İmplant, diş kökünü taklit eden ve genel olarak titanyumdan yapılan bir çeşit vidadır. Bu vida sayesinde tahrip olmuş ve kopmuş diş kökü geri kazandırılmakta, suni kök üstüne yerleştirilen diş de ömür boyunca rahatlıkla kullanılabilir hale gelmektedir. Tabii ki diş implant, İzmir diş hastanesi başta olmak üzere İstanbul ve çeşitli illerde de rahatlıkla gerçekleştirilebilmektedir. İşlem, uzman diş hekimleri tarafından yapılırken sürecin çok kısa sürdüğü de unutulmamalıdır. Hem dişlere harmoni kazandırmak hem de diş yapısının eski fonksiyonunu yerine getirmek için önemli olan implant tedavisi, zahmetsiz olduğu kadar etkili ve garanti yöntemler arasında kabul edilmektedir.

izmir diş hastanesi

İmplant Tedavisi Nasıl Yapılır?

Genel olarak implant tedavisine başlamadan önce hastanın genel diş muayenesi uzman hekimler tarafından yapılmaktadır. Eğer çene kemiği sağlam ise ve bilinen farklı bir hastalık bulunmuyorsa implant işlemine kısa süre içerisinde başlanacaktır. Çekilen MR sonucunda belirlenen kriterlere göre hasta için en uygun ölçülerdeki implant seçilecek, açılan oyuğa vida yerleştirilerek işlem tamamlanacaktır. Bir süre sonra implantın yerine tam oturmasıyla birlikte diş koyma işlemine geçilerek operasyon tamamen bitecektir. Yani diş implant, İzmir diş hastanesi ve tüm illerdeki diş hastanelerinde bu şekilde uygulanmaktadır. Elbette muayene yöntemi ve tercih edilecek implant tedavisini uzman hekimler belirlemektedir. Bundan ötürü hastaların uzman diş hekimleriyle görüşmeleri çok daha doğru bir hamle olmaktadır.

İmplant Nasıl Bir İşlem?

İmplant, işlem sırasında ağrı ve acı hissetmeyeceğiniz bir operasyondur. Ayrıca implant tedavisi ömür boyu kalıcılık sağlamakta, bunun yanı sıra problem ya da sorun yaşamadan uzun yıllar dişinizi kullanmanıza fırsat vermektedir. Genel olarak diş implant, İzmir diş hastanesi veya diğer illerde benzer tekniklerle yapılırken fiyatların da üç aşağı beş yukarı değiştiği unutulmamalıdır. Bu arada implant tedavisine başlamadan evvel mutlaka diş hekimlerinden yol gösterici bir öneri almak ve sonrasında operasyonu tercih etmek uygun kabul edilmektedir. Sonuç itibariyle implant taktırmanın gerçekten kolay olduğunu bir kere daha sizlere sunabiliriz. Siz de bu şekilde diş problemlerinizi ortadan kaldırabilirsiniz.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to top button
Close