Diş Macunu ile Siyah Nokta Temizleme (3 Dakikada)

Diş macunu ile siyah nokta temizleme son derece basit evde tam 3 dakikanızı alacak bir yöntemdir. Oldukça basit olan bu yöntem dilerseniz evde dilerseniz de iş yerinde uygulayabileceğiniz inanılmaz kolay bir yöntem. Peki sadece 3 dakikada diş macunu ile siyah nokta temizleme işlemi nasıl yapılıyor?

Diş Macunu ile Siyah Nokta Temizleme

İnsanlar artık cilt bakım merkezleri yerine cilt sağlığını evlerinde yapmak ve boşuna dışarıya para harcamak istemiyor. Hem daha doğal hemde daha sağlıklı olduğunu hissediyor. Diş macunu ile siyah nokta temizleme yöntemi içerisinde kullanılan diş macunu sadece siyah noktalar için değil bir çok cilt bakım maskesi yaparken de kullanıyor. Bundan 10 sene önce deseler ki “diş macunu siyah noktaları götürüyor”, yok artık derdim.

Diş macunu ile siyah nokta giderme

Sizlere bu yazımda bahsedeceğim yöntem diş macunu ile siyah nokta temizleme olacak. Diş macunu ile siyah nokta mı temizlenir demeyin. Denedikten sonra siyah noktaların tamamen yok olduğunu görecek ve sizlerde şaşıracaksınız. Dilerseniz ilk önce size bu işlemin videosunu göstereyim. Sonrasında kararı siz verin.

Diş Macunu ile Siyah Nokta Temizleme

Siyah noktalar hem kadınların hemde erkeklerin yaşadığı ortak cilt problemlerinden birisidir. Cildin yağlanması ve ölü hücrelerin çoğalması ile meydana gelen bu siyah noktalar çoğaldıkça kötü bir görünüme yol açar. Cilt bakım merkezlerine giderek siyah noktalardan kurtulabilirsiniz. Ancak evde yapacağınız bu yöntem ile daha ucuz ve maliyetsiz bir şekilde de kurtulabilirsiniz. Karar sizin…

DİKKAT!

  • Burnunuzdaki siyah noktalar için her diş macunu kullanılmaz.
  • Kullanacağınız diş macunu kesinlikle jel kıvamda olmalı.
  • Ayrıca diş beyazlatmak için kullanılan diş macunu olması gerekiyor.
  • Bunun dışında ise diş macunun diğer özelliği ise hassas dişler olarak yazan diş macunundan olması lazım.
  • Eğer diş macunu nane aromalı da olursa çok daha faydalı ve iyi olur.

Not: Diş macunu ile siyah nokta temizleme cildiye doktorları tarafından tavsiye edilmektedir. Bu nedenle rahatlıkla cildinize uygulayabilirsiniz. Ancak yukarıdaki özelliklere sahip olmasına dikkat etmelisiniz. Ayrıca çok hassas ciltler mutlaka cildinin görünmeyen bir tarafında bu uygulamayı denemeli ve cildi alerjik reaksiyon vermiyorsa uygulamaya geçmelidir.

Diş Macunu ile Siyah Nokta Temizleme Maskesi

  1. İlk olarak ılık bir su ile yüzünüzü güzelce yıkayın. Özellikle burun bölgenize daha da özen gösterin.
  2. Ardından diş macununu siyah noktaların olduğu bölgeye sürün ve eliniz yardımıyla güzelce yayın.
  3. Diş macunu belirli bir dakika sonrasında kurumaya başlayacaktır.
  4. Bu kuruma sonrasında dilerseniz diş fırçası ile dilerseniz de sadece ılık su ile siyah noktaları temizleyebilirsiniz.

İşte Sonuç!

Diş macunu ile siyah nokta temizleme

Diş macunu ile siyah nokta temizlerken bazı noktalara dikkat etmeniz gerekiyor. Bunlardan birincisi diş macununu dairesel hareketler ile çok fazla bastırmadan yapmanızda yarar var. Aksi halde hafif kızarıklıklar oluşabilir. Diğer dikkat etmeniz gereken nokta ise diş macunu ile siyah nokta temizlerken, diş fırçasının kullanılmamış olmasıdır. Ayrıca diş macunu ve fırçasını göz çevresine değdirmemeye çalışın.

Diş macunu ile siyah nokta temizleme işlemini haftada bir defa uygulayabilirsiniz. Siyah nokta temizleme konusunda biraz daha etkili bir karışım yapmak isterseniz diş macunu içerisine bir miktar tuz da ekleyebilirsiniz. Bu ve bunun gibi konuları cilt bakım sayfamızda görebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kapalı