Doğal Diş Beyazlatan 6 Yiyecek

Doğal diş beyazlatan 6 yiyecek ile dişlerinizi bembeyaz yapabilirsiniz. Dişlerinizi beyazlatmak için tonlarca para harcamanıza gerek kalmadan sizlere birazdan bahsedeceğim gıdaları tükettiğinizde dişleriniz doğal yollar ile beyazlaşacak.

Doğal Diş Beyazlatan 6 Yiyecek

Tükettiğimiz gıdaların bir çoğunda renk boyaları ve kimyasallar vardır. Seneler içerisinde bu tükettiğimiz gıdalar bir şekilde dişlerimizde renk değişimi yaparlar. Hatta diş üzerinde kalıcı leke bile bırakabilirler.

Sizlere bahsedeceğim doğal diş beyazlatan 6 yiyecek içerdiği mineral, asit ve vitaminler ile dişlerinizi kar beyazı haline getirecek. Tek yapmanız gereken bu gıdaları tüketmek olacak. Aynı zamanda bu besinler sağlık açısından da çok yararlı besinler olacak.

Doğal Diş Beyazlatan Çilek

Çilek, doğal diş beyazlatan meyvelerden biridir. Çilek içerisinde bulunan bileşenler sayesinde diş lekelerinin çözülmesine yardımcı olur. Dişlerinizi doğal yollardan beyazlatmak için günde altı adet çilek yiyin.

Çilek yerken bol bol çiğnemeye özen göstermelisiniz. Çilek yerken hemen yutarsanız etkisi çok olmayacaktır. Bu nedenle uzun süre çilek çiğnemek dişlerinizi beyazlatacaktır.

Doğal Diş Beyazlatan Çilek

Doğal Diş Beyazlatan Elma

Beyaz dişlere kavuşmak için elma yemelisiniz. Elmayı çiğneyerek yemek tükürük salgısını arttırmayı tetikler. Tükürük salgısı arttığında dişlerinize bulaşan diğer gıda renkleri tutmaz. Elma, diş lekelerini çıkartmak için birebirdir.

Ayrıca elma içerisinde bulunan malik asit sayesinde cilde tutunan tüm bakteriler yok olur. Aynı zamanda diş lekeleri kaybolur.

Doğal Diş Beyazlatan 6 Yiyecek

Kuruyemiş tüketin

Doğal diş beyazlatan diğer gıdalar arasında kuru yemişler vardır. Özellikle ceviz, badem ve kavrulmuş fındık yemek dişleri doğal yollarla beyazlatır. Bunun yanında içerdikleri kalsiyum sayesinde dişlerinizi güçlendirir. Bununla beraber diş fırçalama esnasında dişlerinizi pırıl pırıl yapar.

Kuruyemiş

Doğal Diş Beyazlatma için Sert Peynir Tüketin

Dişlerinizi doğal yollarla beyazlatmak için sert peynir tüketin. Sert peynir, uzun süre çiğnendiğinde tükürük bezlerinin üretimini arttırır ve diş üzerindeki lekelerin giderilmesini sağlar.

Ayrıca peynir içerisinde yüksek miktarda kalsiyum bulunduğundan dolayı dişler güçlenir. Peynirin diğer bir özelliği ise içerdiği asit sayesinde diş plaklarının dişe tutunmasını engeller.

Kereviz

Doğal diş beyazlatan diğer bir yiyecek ise kerevizdir. Taze kerevizi direk olarak tüketebilirsiniz. Kereviz içerisinde bulunan selüloz maddesi karbonat gibidir. Karbonat ile diş fırçalayan birisi olarak bilirim. Karbonat ile diş fırçalama sonrasında dişler bembeyaz olur.Çiğ kereviz çiğnendiğinde karbonat etkisi yapar ve dişlerin rengi günden güne açılır.

Kereviz

Havuç

Havuç içerisinde yer alan bileşenler diş üzerindeki lekeleri çıkartıcı özelliklere sahiptir. Eğer dişlerinizde lekeler var ve beyazlığından şikayet ediyorsanız mutlaka bol bol havuç tüketmeli ve havucu bol bol çiğnemelisiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kapalı