Doğal Dudak Koruyucu Krem Tarifleri

Kış ayları gelmişken sizlere doğal dudak koruyucu krem tarifleri vermek istiyorum. Böylece hem kışa hazırlık yapmış hemde dudaklarımızı koruma altına almış olacağız. Eğer sizde hazırsanız dudak koruyucu tariflerimize başlayalım.

Doğal Dudak Koruyucu Krem Tarifleri

Dudaklar, soğuk, rüzgarlı ve sıcak havalarda kolaylıkla etkilenebilir. Günlük hayatta dudaklarımızı kötü hava koşullarından ve zararlı ortamlardan korumamızın bazı yöntemleri bulunur. Evde hazırlayacağınız bazı doğal dudak koruyucu kremler sayesinde siz de dudaklarınızı doğal yollardan koruyabilirsiniz.

Doğal dudak koruyucu krem tarifleri

Dudaklarınızı kimyasal ve katkı maddeleri içeren fabrikasyon kremleri yerine kendi hazırladığınız doğal kremlerle korumak daha sağlıklı ve doğal bir yöntem olacaktır.

Peki sizler için uzmanlarca önerilen doğal dudak koruyucu krem tarifleri neler?

Salatalıklı Dudak Koruyucu Krem Tarifi

Doğal dudak koruyucu krem tarifleri arasında oldukça etkili ve çok beğeneceğiniz bir tarif vermek istiyorum. Bu tarif içerisinde salatalık olduğu için oldukça nemlendirici özelliği olduğunu söyleyebilirim.

Malzemeler Nedir?

  • Yarım Salatalık
  • 1 yemek kaşığı bal
  • 1 yemek kaşığı miktarında yoğurt

Nasıl Hazırlanır?

Kabuklarını soymuş olduğunuz salatalığı blender cihazda doğrayıp suyunun çıkmasını sağlayın. 1 yemek kaşığı bal ve 1 yemek kaşığı yoğurdu üzerine ilave edin. İlave ettikten sonra güzelce karıştırın. Karışımınız hazır. Bu karışımı dudaklarınıza sürüp 15 dakika bekleyin ve durulayıp yıkayın.

Tarçınlı Doğal Dudak Koruyucu Krem Tarifi

Doğal dudak koruyucu krem tarifleri arasında ikinci tarifim tarçınlı olacak. Dudaklarınızda sürekli bu mükemmel tadı alacak ve dudaklarınızı çok iyi bir şekilde koruyacaksınız.

Tarçınlı Doğal Dudak Kremi

Malzemeler Nedir?

 • 10 damla tarçın yağı
 • 1 yemek kaşığı Hindistan cevizi yağı ( Zeytinyağı da olabilir )
 • 2 yemek kaşığı bal mumu

Nasıl Hazırlanır?

Hindistan cevizi yağı ile birlikte balmumu yağını bir kabın içerisine koyup karıştırın. Doğal dudak koruyucu krem nasıl hazırlanır? Noktasında sizler için uzmanlarca önerilen Tarçınlı doğal dudak koruyucu tarifinde ikinci adım olarak kabın içerisine koyduğunuz Hindistan cevizi yağı ile balmumu yağını karıştırıp erimesini bekledikten sonra ılınasını da bekleyip tarçın yağını ilave edin.

Soğumaya bıraktıktan sonra artık bu doğal kremi kullanmaya başlayabilirsiniz. Bu tarif aynı zamanda dudaklarınızdaki kan akışını hızlandıracak ve daha doldun dudaklara sahip olmanızı sağlayacaktır.

Çilekli Dudak Koruyucu Krem Tarifi

Doğal dudak koruyucu krem tarifleri arasında üçüncü sırada çilekli tarifim var. Bu tarif aynı zamanda dudaklarınıza peeling yapacak.

Çilekli Doğal Dudak Kremi

Malzemeler Nedir?

 • 4 Tane Çilek
 • 1 çay kaşığı zeytinyağı
 • 1 tatlı kaşığı tanelenmiş nar

Nasıl Hazırlanıyor?

4 tane çileği bir kabın içerisine koyup ezin. Nar tanelerini de parmaklarınızla ezerek çileğin içine ekleyin. 1 tatlı kaşığı zeytinyağını da bu karışıma ekleyerek güzelce karıştırın. Elde ettiğiniz karışımı süzdükten sonra bu karışımı buzdolabında saklayıp bir süre bekleyin. Hazırladığınız bu dudak koruyucu kremi bir hafta saklayabilir ve kullanabilirsiniz.

Naneli Dudak Koruyucu Krem Tarifi

Naneli Dudak Kremi

Malzemeler Nedir?

 • 7 damla nane yağı
 • 1 yemek kaşığı Hindistan cevizi yağı
 • 2 yemek kaşığı balmumu

Nasıl Hazırlanıyor?

Dudak koruyucu doğal krem tarifleri arasında Naneli dudak koruyucu krem oldukça basit bir şekilde hazırlayabileceğiniz doğal ve sağlıklı bir yöntemdir. Bu tarifi hazırlarken öncelikle balmumu ve Hindistan cevizi yağını benmari usulü eritmeniz gerekir. Ardından nane yağını ilave edebilirsiniz. Cm bir kapta buzdolabında 5 dakika kadar sakladıktan sonra kullanmaya başlayabilirsiniz. Dudak koruyan krem tarifleri arasında Naneli dudak koruyucu krem tarifi oldukça basit bir şekilde hazırlanabilir.

Portakallı Dudak Koruyucu Krem Tarifi

Malzemeler Nedir?

 • Mum ve kibrit
 • 1 buçuk çay kaşığı vazelin
 • Bir yemek kaşığı portakal yağı
 • 1 çay kaşığı zeytinyağı

Nasıl Hazırlanır?

Yukarıda yer alan malzemeleri metal kepçeye koyarak karıştırın. İyice karıştırdıktan sonra portakal yağını ilave ederek karşımı mum üzerinde eritmeye başlayın. Eriyen karışımı cam bir kaba alarak buzdolabında 5-10 dakika bekletip kullanmaya başlayabilirsiniz.

Doğal dudak koruyucu krem yapmak oldukça basit ve sağlıklı bir işlemdir. Bu yüzden hazır kremleri almak yerine dudaklarınızı korumak için sizlere önerdiğimiz doğal tarifleri deneyebilir ve bu sayede dudaklarınızı doğal yollarla daha sağlıklı ve ekonomik bir şekilde koruyabilirsiniz.

Bu yazıyı okuduğunuza göre evde dudak bakımı yapan biri olarak görüyorum sizleri. Bu nedenle sizlere daha önce paylaştığım evde dudak bakımı nasıl yapılır? adlı yazımı da mutlaka okumanızı öneriyorum.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to top button
Close