TedaviEvde.Com
Doğal Göz Kremi Nasıl Yapılır?
Sosyal Medyada Paylaş
11 Mayıs 2018
FatihSELMAN

Doğal Göz Kremi Nasıl Yapılır?

Doğal göz kremi yapmak hem göz sağlığınızı hemde cilt sağlığınızı korur. Bu nedenle evde yapılan doğal göz kremi en sağlıklı kremlerden birisidir. Göz çevresi çok hassas bir bölge olduğundan evde kolay bir şekilde yapacağınız hem maliyetsiz hemde sağlıklı göz kremini kullanmanızı tavsiye ederiz. Doğal Göz Kremi Nasıl Yapılır? Bu kış annemin göz altlarında kuruluk,

Doğal göz kremi yapmak hem göz sağlığınızı hemde cilt sağlığınızı korur. Bu nedenle evde yapılan doğal göz kremi en sağlıklı kremlerden birisidir. Göz çevresi çok hassas bir bölge olduğundan evde kolay bir şekilde yapacağınız hem maliyetsiz hemde sağlıklı göz kremini kullanmanızı tavsiye ederiz.

Doğal Göz Kremi Nasıl Yapılır?

Bu kış annemin göz altlarında kuruluk, şişlik ve yorgunluk görmeye başladım. Kendime yaptığım doğal göz kremini birde annemde denemek istedim ve çokta başarılı sonuçlar aldım. Sağlıklı olduğu kadar çok fazla para harcamanıza gerek kalmadan defalarca kullanabileceğiniz ancak bir o kadarda mucize bir kremdir.

Kendi göz altlarım için kullandığım bu doğal göz kremi iki adet bileşenden oluşuyor. Organik Hindistan cevizi yağı ve E vitamini kapsülü karışımı olan bu krem sadece bir kaç dakikada yapılabiliyor. Etkisini ise bir hafta içerisinde net gösteriyor.

Evde Doğal Göz Kremi Yapımı

Doğal göz kremini yapmak için bazı malzemelere ihtiyacımız olacak. Bu malzemelerin organik (doğal) olmasına özen göstermelisiniz.

Malzemeler:

 • 1/2 bardak organik hindistan cevizi yağı (nemlendirici, antibiyotik, multivitamin ve antioksidan görevi görür.)
 • 5-6 adet E vitamini kapsülü (E vitamini erken yaşlanmayı önleyen ve iyileşmeyi destekleyen güçlü bir antioksidandır.)
 • İğne (E vitamini kapsüllerine delik açmak için lazım)
 • Set üstü ocak, mikrodalga veya fırın

Nasıl Yapılır?

Sponsorlu Bağlantılar

 • Hindistan cevizi yağını küçük bir kaseye alın ve 15 dakika boyunca mikrodalgaya koyun. Mikrodalga yoksa küçük bir cezvede düşük ısıda eritin. Tamamen sıvı hale gelmesi gerekiyor.
 • Sıvı hale gelen yağı, göz kremi kabının içerisine dökün.
 • Bunun üstüne E vitamini kapsüllerine iğne batırarak delin ve yağ ile güzelce karıştırın.
 • Elde ettiğiniz kremi yaklaşık bir saat buzdolabında beklemesi gerekiyor.
 • Katı hal geldikten sonra artık göz altlarına ve çevresine uygulayabilirsiniz.

Doğal Göz Kremi Evde

Kullanım Talimatları

 • Gece yatmadan önce sürmeniz durumunda ne kadar çok bekletirseniz o kadar iyi olacaktır. Sabaha kadar kaldığında sabah göz altı şişkinliğinin olmadığını ve kendinizi daha genç göreceğinizin kanıtı olacaktır.
 • Sabahları da kullanabilirsiniz. Makyaj yapmadan önce 10 dakika kadar önce sürün.
 • Aynı zamanda makyaj temizleyici olarak da kullanılabilir.

Bunların dışında sizlere aşağıda paylaştığım videoyu izleyerek evde doğal göz kremi yapabilir ve talimatları izleyerek daha iyi anlayabilirsiniz.

Bu ve bunun gibi tüm tarifleri makyaj veya göz bakımı kategorisinden inceleyebilir. Birbirinden farklı ve doğal tariflerden yararlanabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir Yorum Bırak

Tüm Hakları Saklıdır © 2015 Cilt Bakımı