Doğal Saç Rengi Nasıl Açılır?

Doğal saç rengi nasıl açılır? Bir çoğumuz saçlarımızın rengini doğal yollardan açmak isteriz. Saç rengini açmak için bir çok solüsyon ve kimyasal ilaç var. Ancak biz doğal yollar ile saç rengini açmak istiyorsanız durum biraz farklı.

Doğal Saç Rengi Nasıl Açılır?

Bir çok kadın saç rengini açmak için yukarıda da belirttiğim gibi kimyasal ürünler kullanarak açma işlemi yapıyor veya yaptırıyor. Ancak bu işlemler ciddi anlamda saçlara zarar veriyor.

Doğal saç rengi açmak isteyenleri şimdiden uyarmak isterim. Eğer saçlarınızda boya var ise doğal yollardan yararlanarak saç renginizi açamazsınız. Sizin daha çok kimyasal solüsyonlara yönelmeniz lazım. Ancak saçlarınızda boya yok ve doğal halindeyse mutfakta bulunan bir kaç malzeme ile rahat bir şekilde saçlarınızın rengini açabilirsiniz.

Hatta aşağıda size 3 haftada doğal bir şekilde saç rengini açan bir örnek fotoğraf gösterebilirim.

Doğal Saç Rengi Açma

Papatya ile Doğal Saç Rengi Açma

Doğal yollardan saç renginizi açmak istiyorsanız size en doğal saç rengi açıcısı olarak papatyayı öneririm.

Çok kolay temin edebileceğiniz papatya, aktarda bile satılmaktadır. Yapmanız gereken şey ise çay demler gibi papatyaları çaydanlıkta demleyip, soğutmak. Soğumuş olan papatya çayı ile saçlarınıza masaj yaparak derinlemesine ıslatın. Haftada 2 defa bu işlemi yaptığınızda saç renginizin açılacağını göreceksiniz. Özellikle bu işlemi yaptıktan sonra saçlarınızı güneşte kuruttuğunuzda etkisi kat kat artacaktır.

Limon ile Doğal Saç Rengi Nasıl Açılır?

Limon, saçları hem doğal olarak açar hemde parlatır. Doğal saç rengi açmak için kullanabileceğiniz en iyi yöntemlerden birisidir.

Limon ile doğal saç rengi açmak için 3 bardak su içerisine 1 bardak limon suyunu katıp, karıştırın. Elde ettiğiniz karımı saçlarınıza yedirin ve mümkünse güneşte saçlarınızı kurutun. Ardından saçlarınızı yıkayabilirsiniz. Haftada 2 defa uyguladığınızda saçlarınızın kısa süre içerisinde renginin açıldığını görebilirsiniz.

Limon ile Doğal Saç Rengi Açma

Bal ile Doğal Saç Rengi Nasıl Açılır?

Papatya ve limon gibi doğal saç rengi açıcı bir şeyde baldır. Bal ile saç rengi açmak için evinizde bulunan saç kremi ile harmanlamanız gerekiyor.

Bir miktar bal ile eşit miktarda saç kremini karıştırın. Bu karışımı saçlarınıza masaj yaparak sürün. Ardından saçlarınızı bir bone ile kapatın ve bu şekilde 10 saat bekleyin. Hatta gece yatmadan önce sabaha kadar bekletirseniz çok daha iyi sonuç çıkacaktır.

Bal ile Saç Rengi Açma

Bal hem saç renginizi açacak hemde saçlarınızı derinlemesine nemlendirecek. Ayrıca saçlarınızın yumuşadığını ve ipek gibi olacağını göreceksiniz.

Bira ile Doğal Saç Rengi Nasıl Açılır?

Bira ile doğal saç rengi açmak için biraz güneşe ihtiyacınız olacak. Yapmanız gereken ise çok basit. Bira ile saçlarınızı yıkayacaksınız ve saç diplerine kadar masaj yapacaksınız.

Bu işlemi yaptıktan sonra güneşe çıkacak ve saçlarınız kuruyana kadar güneşte bekleyeceksiniz. Saçlarınızın rengindeki açılmayı gözlerinizle bile fark edebilirsiniz.

Bira ile Saç Rengi Açma

Bira ile saç rengi açma işleminde dilerseniz birayı bir sprey şişesine doldurup saçlarınıza sıkarak bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

C Vitamini ile Doğal Saç Rengi Nasıl Açılır?

C vitamini kapsüllerini mutlaka biliyorsunuzdur. Hani şu suyun içerisine attığınızda köpüren vitaminlerden bahsediyorum. Eczaneden bir kutu bu C vitaminlerinden alın ve bu C vitamini tabletlerini ezip, bir miktar şaç şampuanı ile karıştırın.

Elde ettiğiniz karışımı saçlarınıza yedirin ve 20-25 dakika saçlarınızda bu karışımı bekletin. Bekleme süresi sonunda saçlarınızı iyi bir şekilde durulayın. Saç rengi açmak için mükemmel bir yöntemdir.

Sizler için www.youtube.com adresinde doğal saç rengi açma ile ilgili bir video buldum. İzleyen bir çok kişide beğenmiş. Dilerseniz bu yöntemi de görmüş olun.

Zeytinyağı ile Saç Rengi Nasıl Açılır?

Zeytinyağı ile doğal saç rengi açmak için güneşe ihtiyacınız olacak. Zeytinyağını saçlarınıza sürün ve yaklaşık 60 dakika saçlarınızda bekletin. Bekleme süresi sonunda saçlarınızı güzel bir şekilde yıkayın.

Related Articles

One Comment

  1. saclarımı bir kuaför yuzunden sarıya boyattım fakat oyle bir yandı ki ve esimde saçımın uzun olmasına cok önem veriyordu nasıl kesebilirdim.Eve döndugumde esim evdeydi dedim byle böyle oda eczacı bi arkadasını aradı önerisiyle aldıgım doğal keratin cok işime yaradı sabah kalktıgımda yada dustan cıkınca kece gibi olan saclarım şimdi iste güçlü parlak ve sıfır döküntü. Gayet kaliteli ve verimli aldıgım bir ürün. Kesinlikle tavsiye ederim özellikle sarı saç seven hanımlara ama alırken dikkat edilmeli biz patentli olanı aldık güvenilir olması için.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to top button
Close