Doğal Tüy Dökücü Yöntemler ve Karışımlar

Doğal tüy dökücü yöntemler ile vücudunuzdaki istenmeyen tüylerden kolayca kurtulabilirsiniz. Bu yöntemler hem çok ucuz hemde evde basit bir şekilde uygulanabilir. Eğer sizde vücudunuzdaki tüylerden sonsuza kadar kurtulmak istiyorsanız yazımızdaki yöntemleri denemeli ve kolaylığı yaşamalısınız.

Doğal Tüy Dökücü Yöntemler

Sizler için araştırıp derlediğim doğal tüy dökücü yöntemler içerisinde kullanacağımız malzemeler tüylerin çıkmasını engellerken aynı zamanda vücuttaki tüyleri azaltmaktadır. Bazı tarifler epilasyon sonrası bazı tarifler ise haftalık olarak uygulandığında vücudunuzdaki tüylerde inanılmaz azalma yapıyor. Eğer bu tarifler düzenli kullanılırsa tamamen yok ediyor.

Doğal Tüy Dökücü Limon ve Tuz Kürü

Bu kür, doğal tüy dökücü bir yöntem olup epilasyon sonrası uygulanır. Yapmanız gereken çok kolay. Bir kap içerisine limon suyunu sıkın ve içerisine 2 çay kaşığı tuz ekleyin. Elde ettiğiniz kürü temizlenmiş bölgeye sürün. Hepsi bu kadar.

Limon ve Tuz

Peki limon ve tuz kürü ne yapacak? Limon ve tuz kürü ilk sürdüğünüzde hafif bir yanma ve soğuk gelebilir. Düzenli bir şekilde uyguladığınızda tüyleriniz de azalma hatta incelme olacak. Sonunda tüyler çıkmamaya başlayacak. Bu işlemi isterseniz limonu ikiye bölüp, tuza batırarak da yapabilirsiniz.

Doğal Tüy Azaltıcı Zerdeçal Maskesi

Tüyleri inceltecek ve zaman içerisinde tekrar çıkmamasını sağlayacak zerdeçal maskesi, evde denenmesi gereken mükemmel tüy dökücü yöntemler arasındadır. Peki nasıl yapacağız?

Öncelikle bu uygulama hafif tüy üzerine veya tamamen alınmış olan tüylerin olduğu bölgeye uygulanabilir. Bir kase içerisine 1-2 yemek kaşığı zedeçal tozu ve bu tozu macun kıvamına getirecek kadar süt lazım. Karışımı birleştirin ve macun kıvamına getirin. Ardından bölgeye uygulayın.

dogal-tuy-dokucu-yontemler

Maske bölgede 15-20 dakika durduktan sonra kurumaya başlayacak. Karışım bölgede kuruduktan sonra ılık su ile temizleyebilirsiniz. Kısa sürede tüylerin azaldığını ve zamanla yok olduğunu göreceksiniz.

Bitkisel Tüy Dökücü Karışım

Evde doğal tüy dökücü yöntemler arasında uygulayabileceğiniz ve çok kuvvetli bir karışım daha vereceğim. Bu karışım içerisinde soğan ve fesleğen kullanacağız. İstenmeyen tüylerden kurtulmak için mükemmel bir ev çözümüdür.

Nasıl Yapılır?

 1. İki adet soğanın tüm zarlarını havan içerisine atın.
 2. Havan içerisine 15-20 yaprak fesleğen atın ve soğan zarları ile beraber ezin.
 3. Ezdiğiniz karışım macun kıvamına gelecek. Bu karışımı kılların üstüne sürün ve 15-20 dakika bekleyin.
 4. Bekleme süresi sonunda bol su ile yıkayın.

Bu karışımı her hafta düzenli uygularsanız tüylerden eser kalmayacak ve çok rahatlayacaksınız.

Yumurta ve Şeker ile Doğal Tüy Dökme

Kimyasal maddelere bulaşmadan doğal olarak tüyleri dökebilir ve evde rahatça uygulayabilirsiniz. Bunun için kullanacağımız malzemeler şu şekilde;

 • 1 adet yumurtanın akı
 • Mısır unu
 • Toz şeker

Bir kase içerisine yumurtanın akını koyun. İçerisine mısır unu ve şeker ekleyip,  çamur kıvamına getirin. Elde ettiğiniz karışımı cildinize uygulayın ve 20-25 dakika bekleyin. Karışım zaten kuruyacaktır. Karışım kuruduktan sonra bol su ile cildinizi yıkayın.

Tüy azaltıcı ve doğal olan bu tarif düzenli olarak her hafta uygulanır. Çok kısa sürede tüyler dökülecek ve inanılmaz şekilde azalacaktır.

Tüy Dökücü Bitkisel Çayı

İstenmeyen tüyleri azaltmak ve bunu çay içerek halletmek istiyorsanız size tavsiye bahçe nanesi çayıdır. Bu çay düzenli tüketildiğinde vücuttaki kıllanmaya neden olan testesteron hormonunu azaltır. Bunun neticesinde tüylerin çıkması azalır ve zamanla çıkmamaya başlar.

Doğal Tüy Dökücü Yöntemler ve Karışımlar

Yapılışı:

 1. Bir fincan içerisine aktardan temin ettiğiniz bahçe nanesini koyun ve üstüne kaynar su dökün.
 2. Bu şekilde 10 dakika bekledikten sonra nane çayını tüketin.

Günde 2 defa bu çayı tüketebilir ve kılların çok geç çıkmasını sağlayabilirsiniz. Doğal tüy dökücü yöntemler arasında oldukça sık kullanılan bir yöntemdir.

Muz ile İstenmeyen Tüylere Son

Kuru cilde sahip olanlar epilasyon yaptıktan sonra cildi tahriş olur. İşte sizi bu durumdan kurtaracak olan ev tedavisi muzdur. Muz, hem cildinizi nemlendirecek hemde tüylerin çıkmasını engelleyecek. Tabi kılların çıkmamasını sağlayan tek şey muz olmadığından bir kaç malzemeye daha ihtiyacımız olacak.

Malzemeler:

 • 1 adet muz
 • 2 çay kaşığı yulaf ezmesi
 • 1 çay kaşığı limon suyu

Bir adet muzu iyice ezin ve püre kıvamına getirin. Bu pürenin içerisine yulaf ezmesini ve 1 çay kaşığı limon suyunu damlatıp, karıştırın. Elde ettiğiniz karışımı vücudunuza dairesel hareketler ile sürün ve cildinizde 20 dakika kalmasını sağlayın. Süre bitiminde cildinizi bol su ile yıkayın. Bu karışım haftada iki defa yapılmalıdır.

Doğal Tüy Dökücü Aslanpençesi

Aktardan temin edeceğiniz aslanpençesi ile tıpkı bahçe nanesi çayı gibi doğal tüy dökücü yapabilirsiniz. Vücudunuzdaki tüyleri azaltacak bu harika bitkisel çayı sizlere şiddetle tavsiye ediyorum.

Yapmanız gereken tek şey aktardan aslanpençesi satın almak ve bir su bardağına koymak. Hemen sonrasında üzerine biraz kaynar su döküp, 10 dakika demlenmesini beklemek. Bu çay düzenli olarak içildiğinde tüyler azalıyor ve bir ağda yapacağınız zaman bile acısız bir şekilde hallediyorsunuz.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kapalı