Doğum Sonrası Kilo Verme Teknikleri

Doğum sonrası kilo verme teknikleri ile hızlı bir şekilde doğum sonrası kilolarınızı rahatça verebilirsiniz. Sizlere vereceğimiz tarifler ve bilgiler sayesinde sağlıklı bir şekilde fazla kilolardan kurtulacak ve eskisinden daha fit görüneceksiniz.

Doğum Sonrası Kilo Verme Teknikleri

Bebek sahibi olmak şüphesiz, dünyanın en güzel mutluluğudur. Anneler, bir yandan bu tarif edilemez duyguyu tadarken, bir yandan da doğum sonrası aldıkları kiloyu vermenin derdine düşerler. Bu yazımızda sizlere, doğum sonrası kilo verme teknikleri hakkında bilgi vereceğiz. Öncelikle annelerin, bu süreçte son derece sabırlı olması gerekmektedir.

Doğum Sonrası Kilo Verme Teknikleri

İşte doğum yapan annelerin, son derece dikkatli okuması gereken o yazımızı sizlerle paylaşıyoruz…

 • Bu süreçte ilk olarak, eşinizin desteği çok önemlidir. Uygun bir anınızda birlikte yapacağınız kısa bir yürüyüş bile, size son derece iyi gelecektir.
 • Buzdolabınızda yağlı gıdalar bulundurmamaya özen gösterin. Bunun yanında, işlenmiş gıdaların yanından bile geçmeyin. Buzdolabınızı meyve, sebze, yağsız etler, tahıllı gıdalar ile doldurmaya çalışın.
 • Kalsiyum açısından zengin olan süt ve süt ürünlerini yeterli miktarda ve düzenli bir şekilde tüketmeye çalışın.
 • Günlük en az 2,5 litre su tüketmeniz de gerekmektedir. Unutmayın, bu süreçte bol su içmek, kilo vermeniz açısından size çok büyük avantajlar sağlayacaktır.
 • Yemeklerle birlikte asla çay içmeyin. Bu durum kansızlığa neden olmaktadır. Gün içinde düzenli olarak kuşburnu, ıhlamur, nane, papatya gibi bitki çayları tüketin.
 • Şeker tüketmemeye de özen göstermelisiniz. Bunun yerine pekmez tüketirseniz, kansızlık sorunu da yaşamamış olursunuz.
 • Asitli içeceklerden de uzak durmalısınız. Onun yerine ayran ya da taze sıkılmış meyve sularını tercih edebilirsiniz.
 • Hem bebeğinizin zeka seviyesi hem de kendi zeka seviyeniz için mutlaka iyotlu tuz kullanmalısınız. Himalaya tuzundan da kesinlikle uzak durmalısınız.
 • Aktivitelerinizin çok fazla olmasına özen gösterin. Unutmayın, tek bir hareketiniz bile oldukça önemlidir.
 • Mutlaka egzersiz yapmalısınız. Ne kadar meşgul olursanız olun, egzersize her zaman için vaktiniz olmalıdır.
 • En önemli durumlardan biri de, kilo vereceğinize olan inancınızın tam olmasıdır. Kilo vereceğinize gerçekten inanırsanız, bu durumu başarmış olursunuz.

Sezaryenle Doğum Sonrası Kilo Verme

Anneler özellikle de, sezaryenle doğum sonrası kilo verme konusunda oldukça bilinçli olmalıdır. Hem yapılacak olan diyetler hem de egzersizler son derece önemlidir. Doğum öncesi fiziklerine bir an öne kavuşmak için can atan annelerin, bu süreçte asla aceleci olmamaları ve oldukça da dikkatli olmaları gerekmektedir. Çünkü sezaryenle doğum yapıldığı için, vücudun kendini toparlamaya ihtiyacı vardır. Birkaç aylık süreçte toparlanan vücut ise zamanla kilo vermeye uygun hale gelecektir.

Doğum Sonrası Kilo Verme

Diyet, sezaryenle yapılan doğum sonrası kilo vermek için en çok tercih edilen yöntemler arasındadır. Ancak kişiye özel olarak, doğru bir diyet programı uygulanması gerekmektedir. Bu konuda da kesinlikle bir uzman yardımı alınmalıdır. Anne, bu zaman diliminde bebeğini de emzireceğinden dolayı, en sağlıklı şekilde beslenmesi gerekmektedir. Özellikle de süt yapan besinleri tüketmesi şarttır.

Doğum sonrası kilo vermek için, egzersiz de yapılmaktadır. Bunun için spor salonlarına gitme zorunluluğu da yoktur. Evde yapılacak basit egzersiz yöntemleriyle de mutlu sona ulaşabilirsiniz. Bu dönemde, özellikle de karın kaslarınızın kendini toparlaması gerekmektedir. Şayet, yoğun bir şekilde karın egzersizi yaparsanız, doğumdan önceki görüntünüze kısa bir zamanda kavuşmuş olursunuz.

Doğum Sonrası Kilo Verenler

Hamilelik süreci, her zaman için çok özel dönemlerdir. Bu dönemlerde, bebeğin gelişimi için oldukça sağlıklı besinler tüketilmelidir. Bu sağlıklı beslenme durumu, doğum sonrasında da devam etmelidir. Haliyle doğum sonrası kilo verenler, asla bu durumu aceleye getirmemelidir. Bebeğin emzirme süreci olduğundan dolayı, anneler bu dönemde diyet yapmaya hemen başlamamalıdır. Doğumdan sonra ilk 4 ay toplanma sürecidir. Bu toparlanma sürecini atlatan anneler, 4 ay sonunda diyet yapmaya başlayabilir.

Doğum Sonrası Kilolar Kaç Ayda Verilir?

Annelerin doğum sonrası kilo vermek için 4 ay beklemesi gerekmektedir. Anneler, 4 ay sonunda uzman kişiler kontrolünde diyet yapabilir. Emzirme dönemi de devam ettiği için bu dönemde yapılan diyetler oldukça önemli olmaktadır. Bu süreçte annelerin, ayda 2-2,5 kilo vermesi en uygunudur. Bu süreçte asla hedefler, yüksek tutulmamalıdır. Annelerin yavaş yavaş kilo vermesi, hem kendi sağlığı hem de bebeğin beslenmesi açısından son derece önemli olmaktadır.

Doğum Sonrası Kilo Verme

Doğal Elma Sirkesi Yapımı

Hastalıkların tedavisinde, cilt bakımında ve birçok önemli yerde kullanılan elma sirkesi, zayıflamak isteyenlerin de vazgeçilmez besinleri arasında yer alıyor. Ancak elma sirkesinin evde doğal bir şekilde yapılması da son derece önemli olmaktadır.

İşte merak edenler için evde doğal elma sirkesi yapımı

Malzemeler

 • 1 kg elma
 • 3 litre su
 • 2 yemek kaşığı bal
 • 1 çay bardağı nohut
 • ½ çağ bardağı bulgur

Yapılışı:

Öncelikle elmanızın, doğal bir elma olmasına dikkat edin. Elmanızı ufak şekillerde doğrayarak kavanozun içine yerleştirin. Öncesinde ise elmalarınızın kabuklarını asla soymayın. Daha sonra bal, nohut ve bulguru ekleyin. Plastik veya silikon bir kaşıkla da kavanozdaki karşımı karıştırmaya başlayın. Kavanozun ağzını tülbentle kapatın.  Hem serin hem de ışık olmayan bir yerde 20 gün bekletin. Bu süre zarfında günde bir kez olmak kaydıyla sirkeyi, silikon bir kaşıkla karıştırın. 20 gün tamamlandıktan sonra, bir 20 gün daha bekletin. Ancak bu sefer hiçbir şekilde karıştırmayın. Bu süreç sonunda ise sirkeniz hazır hale gelmiş olacak.

Kilo verme, zayıflama yöntemleri ve diyet listeleri ile alakalı tüm yazılarımıza diyet kategorimizden göz atabilirsiniz.

Related Articles

One Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to top button
Close