Dolgun Dudak için Efsane Yöntemler

Dolgun dudak her zaman dikkat çekici oluyor değil mi? Peki böylesine güzel ve dolgun dudaklara sahip olmak çok mu zor? Tabi ki değil. Sizlere anlatacağım pratik yöntemler sayesinde kalıcı ve dolgun dudaklara sahip olmak oldukça kolay.

Dolgun Dudak için Efsane Yöntemler

Herkesin dolgun dudaklar için birbirinden farklı yöntemler denediği bir gerçek. Bunların bir çoğunu Youtube’da veya Instagram üzerinde görmüşsünüzdür. Ancak önemli olan bu dolgunluğun kalıcı olmasıdır.

Dolgun Dudak

Bugün sizlere son günlerin trendi dolgun dudaklar için ameliyatsız ve iğnesiz efsane yöntemlerden bahsedeceğim. Sizde evinizde bunları deneyerek dolgun dudaklara sahip olabilirsiniz.

Dolgun Dudaklar için Diş Fırçası Yöntemi

Herkesin evinde bir diş fırçası vardır. Dilerseniz dişleriniz için kullandığınız diş fırçasını kullanabilir veya sadece dolgun dudak işlemi için yeni bir tane temin edebilirsiniz. Şimdi sizlere bu yöntemi anlatacağım.

  • Diş fırçasının üzerine dudak balsamı veya vazelin sürün.
  • Dişlerinizi fırçalar gibi dairesel hareketler ile dudaklarınızı çok incitmeden yavaş yavaş fırçalayın.
  • Bu arada diş fırçasının kıllarının sert olması çok daha iyi sonuçlar verecektir.
  • Bu işlem aynı zamanda dudak peelingi olarak da bilinmektedir.
  • Dudaklarınızı iki dakika kadar fırçaladıktan sonra bir kağıt mendil ile dudaklarınızı silin.

Dolgun Dudaklar için Biber ve Tarçın Yöntemi

Dolgun dudak yöntemlerinin ikincisi ise biber veya tarçın yöntemi ile yapılmaktadır. Daha önce duydunuz mu bilmiyorum. Cayenne biberi denen bir biber var. Hatta gittigidiyor sitesinde mevcut. Dilerseniz bu biberin tozunu veya rendesini kullanabilir dilerseniz de toz tarçın kullanarak dolgun dudaklara sahip olabilirsiniz.

Nasıl Uygulanır?

  • Küçük bir cam kaseye sızma zeytinyağı ekleyin.
  • Üzerine bir miktar cayenne biberi veya toz tarçın ekleyip, güzelce karıştırın.
  • Elde ettiğiniz bu karışımı yine yukarıdaki yöntemde olduğu gibi bir diş fırçası ile uygulayın.
  • Karışımın içerisine diş fırçasını daldırın ve dudaklarınızı iki dakika boyunca dairesel hareketler ile fırçalayın.
  • Hatta fırçalama işleminden sonra bir kaç dakika bekledikten sonra kağıt bir havlu ile dudaklarınızı silin.

Not: Bu uygulama biraz dudaklarınızı yakabilir. Ancak kalıcı dudak dolgunlaştırmak için efsane yöntemlerden birisidir.

Daha Dolgun Dudaklar için Dudak Kalemi

Dolgun dudaklar elde etmek için başka bir hile de dudak kalemi kullanmaktır. Bunun için dudak renginize uygun bir dudak kalemi seçmeniz gerekiyor.

Kullanılacak yöntem: Bu yöntem biraz el becerisi istiyor. Ancak korkmayın yapa yapa öğreniyorsunuz. Bu yöntemde dudaklarınızın dışını, dudak kalemi ile hizalamak gerekiyor. Ardından bu hizalama içerisini kalem ile doldurmak gerekiyor. Bunu aslında yazarak anlatmak biraz zor ama korkmayın. Aşağıdaki videoyu da izleyerek yapabilirsiniz.

Dudak Dolgunlaştırıcı Aparat

Peki dolgun dudaklar için herhangi bir aparat yok mu? Tabi ki var. Şimdi sizlere dudaklarınızı daha dolgun gösterecek bir aparattan bahsetmek istiyorum. Öncelikle bu aparatı  buradan temin edebilirsiniz. Bu aparat aşağıdaki resimde gördüğünüz gibi dudakları fena şekilde dolgunlaştırıyor.

Dudak dolgunlaştırıcı aparat

Zaten sipariş verdiğiniz 4 farklı dudak büyüklüğüne uygun şekilde geliyor. Bir nevi sevgiliniz ile öpüşür gibi bir his veriyor. Bir kaç dakikada dudaklarınızı ciddi ölçüde dolgunlaştırıyor. Hatta bunu nasıl yapacağınız hakkında bir video da paylaşmak istiyorum. Böylece izleyerek anlamanız çok daha sağlıklı olacaktır.

Gördüğünüz gibi dudak dolgunlaştırıcı aparatı kullanıyorlar ve dudaklarını daha dolgun hale getiriyorlar. Sanırım sizlere anlatacağım dudak dolgunlaştırıcı tavsiyelerim burada bitiyor. Ancak bunlardan farklı bir yöntem görür veya duyarsam mutlaka bu konu altında güncel bir şekilde paylaşacağım.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to top button
Close