Elde Oluşan Kırışıkları Nasıl Önleyebilir?

Ellerinizde Her Zaman Yaşlanır!

 

Deterjanlar, soğuk ve sıcak olarak yaşın ilerlemesi, hava kirliliği, kötü hava koşulları ve güneş ışınları gibi birçok etken ellerinizi de etkilemektedir. Rutin olarak estetik bakımlar esnasında dikkat edilmemekte olunan ve horca kullanılmakta olunan eller, yüzümüzden de çok daha hızlı yaşlanırlar. Değişmekte olan birçok estetik trendler alanlarında başarılı olsalar da el bakımı için çözüm olamayabiliyorlar.

 

 

Eller Nasıl Gençleştirilir?

Plasma ve mesofilit enjeksiyonlarının kombine olarak uygulanabilmesi de lekelenmeler açısından başarılı olurlar. Ayrıca peeling yapılabilir. Gliko peel meyve asitleri ile yapılabileceği gibi dermabrazyon denilmekte olunan bir çeşit teknoloji ile üst tabakanın soyulması ile peeling de yapılabilmektedir. Plasma enjeksiyonu da işe yaramaktadır. Kendi kanımızın süzülerek bize uygulanan bu enjeksiyonda growth faktör demiş olduğumuz büyüme faktörü beraberinde cilt dokusunun sağlamlaştırılması da sağlanabilmektedir. Ciltte olan sarkma ve çeşitli kırışıklıkların tedavi edilmesi amacı ile de kanımızda olan yoğun plasma ciltteki kök hücrelerin uyarılması beraberinde etki edilir ve aynı oranda kolojeni tetiklemekte ve cilt neminin artmasını sağlamaktadır.

 

Dolgu Enjeksiyonu

 

Dolgu enjeksiyonu da en çok tercih edilenler arasındadır. El kemikleri arasında oluk kısımlara eşit oranlarda yayılan el sırtına ve cilt altına da uygulamak süeti ile enjekte edilmektedir. Arkasından da masaj ile dolgu maddesinin homojen dağılımları da sağlanmaktadır. Bu sayede el sırtında kaybedilmiş olan doku tekrardan eski yerine koyabilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kapalı