Elma Sirkesi Sivilceye İyi Gelir mi?

Elma sirkesi sivilceye iyi gelir mi? Alternatif tıp ikiye bölünmüş bir şekilde elma sirkesinin sivilceye iyi gelip gelmediğini tartışıyor. Bizde tıbbı ikiye bölen bu konu hakkında bir araştırma yaptık ve sizlerle paylaşmaya karar verdik.

Elma Sirkesi Sivilceye İyi Gelir mi?

Sivilce berbat bir cilt sorunudur ve erkek kadın ayırmadan ciltte bir anda oluşu verir. Sivilce sorunu da en çok 13-25 yaş arası görülür. Daha sonraki yaşlarda da çıkabilir ancak en büyük sorun bu belirttiğim yaş aralıklarında olan kişilerdedir.

Sivilce genel olarak yüzde çıkar. Ancak sırt, boyun ve göğüs bölgesinde de görülebilir. Ciltte kötü bir görünüm, estetik güzelliği bozma durumu da aşikardır. Senelerdir insanlar sivilceyi yok etmek için çeşitli çözüm yöntemleri aramış ve bir çok ilaç bulmuştur. Ancak bazı kişiler ise ilaç yerine bitkisel çözümleri tercih etmişlerdir.İşte bu bitkisel yöntemlerden biriside elma sirkesi ile sivilce tedavisidir.

Elma Sirkesi Sivilceye İyi Gelir mi

Dünyada her 10 gencin 3’ünde sivilce problemi görülmektedir. Bu sayıda oldukça fazladır. Peki elma sirkesi sivilceye iyi gelir mi? Buna bakalım.

Elma Sirkesinin Sivilceye Etkisi

Sivilce tedavisine uygulanacak bir yöntem var. Bunlardan biriside elma sirkesi tedavisidir. Özellikle son yıllarda oldukça popüler olan bu yöntem sivilceler üzerine oldukça etkilidir.

Elma sirkesi düzenli ve doğru kullanıldığında en azılı sivilceler üzerinde bile etkiler yaratır. Elma sirkesi sivilce problemini azaltır. Ancak bunu yapabilmesi için %100 organik elma sirkesi olmalıdır. Sivilce sorunu için elma sirkesi uygulaması günlük olarak ve düzenli uygulanması lazım. Eğer kesin sonuç almak istiyorsanız düzenli ve organik sirke olması dediğim gibi çok önemlidir.

Elma Sirkesi Sivilceye İyi Gelir mi?

Elma sirkesi ile sivilce tedavisi yöntemini özellikle yağlı ve kuru cilde sahip olan kişilerin seçmesi gerekiyor. Diğer ciltlere de iyi geliyor ancak yağlı ve kuru cilde bilhassa daha iyi geliyor. Peki neden üzüm sirkesi değilde elma sirkesi? Bunun nedeni de elma sirkesinin yağ sökme özelliği ortaya çıkıyor. Ayrıca elma sirkesinin sivilcelere en önemli etkilerden biriside ciltteki sebumun ciltten tamamen uzaklaşmasını sağlıyor.

Elma sirkesi sadece sivilceler için değil, uzun yıllardır kozmetik ürünleri içerisinde bile cilde canlılık vermesi ve güzelleştirmesi için kullanılır.

Elma sirkesi sivilceye iyi gelir mi sorusuna İbrahim Saraçoğlu’da katıldığı bir programda bahsetti. Dilerseniz Saraçoğlu’nun da katıldığı bu programdaki kesiti aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz.

Elma Sirkesi Sivilce Lekeleri için Nasıl Kullanılır?

Elma sirkesi sivilceye iyi gelir mi sorusunu tartışırken bir yandan da sivilce lekelerine de iyi gelip gelmediğini belirtelim. Evet elma sirkesi sivilce lekelerine de iyi gelmektedir. Ancak belirttiğim gibi elma sirkesinin kesinlikle %100 organik olması gerekmektedir.

Organik elma sirkesi nereden alınır veya bulunur? Aslında bir çok aktarda da organik ürün satan yerlerde bulabilirsiniz. En kötü ihtimalle aktarda yoksa bile rica etseniz getirtebilir. Evde doğal elma sirkesi yapmak isterseniz de yaklaşık 30 gün kadar bekletilmesi gerektiğini unutmamak lazım.

Elma Sirkesi Sivilcelere Nasıl Uygulanır?

Elma sirkesi sivilcelere uygulanırken saf haliyle uygulanmaz. Elma sirkesini bir miktar su ile seyrelttikten sonra cilde sürülmesi en iyisidir. Bunun nedeni elma sirkesi ne kadar doğal olsa da içerisinde bulunan asitler cildi yakar ve tahriş eder. Bu nedenle direk olarak saf halde cilde sürülmez.

Bu miktarı çeyrek çay bardağı elma sirkesi ile bir çay bardağı su olarak karıştırabilirsiniz. Elma sirkesini seyrelttikten sonra bir parça pamuk ile cildinizde sivilce bulunan bölgeye sürmeniz yeterli olacaktır.

 

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to top button
Close