Emla Krem Kullanımı ve Tüm Özellikleri

Emla krem cildi uyuşturmak için mucize bir ilaçtır. Vücuttaki sinir hücrelerini bloke ederek bölgede acı hissini geçici bir süre durdurur. Hemen hemen her kadının ağda ve kaş ve bıyık alımı öncesi kullandığı kremdir. Krem sadece deri üzerine el kremi gibi sürülür ve 40-45 dakika beklenir. Bu bekleme süresi sonunda bölge tamamen uyuşur.

Emla Krem Nedir?

Emla krem içerisinde lidokain  ve prilokain denen iki madde vardır. Bu maddeler sayesinde vücuda sürüldüğünde, sürüldüğü bölgeyi geçici olarak uyuşturur. Bu iki madde, vücuda sürüldüğü bölgedeki sinir sinyallerini bloke eder ve kişi o bölge çimdiklense bile  hissedilmez.

Emla Krem

Emla Krem Nerelerde Kullanılır?

Emla krem vücudun uyuşturulmaya gerek her yerinde kullanılabilir. Genel olarak emla kremin kullanıldığı yerler şu şekildedir.

 • Dövme yapmadan önce dövme yapılacak bölgeye emla krem sürülür ve dövme iğnesinin acısı bir nebze az hissedilir.
 • Kaş, bıyık veya yanaklarda bulunan istenmeyen tüyler alınırken bazı bayanlar veya bazı erkekler çok acı çekerler. Buna istinaden kaş, bıyık aldırmadan önce bölgeye sürülen emla krem, bölgeyi uyuşturur ve acı çekmenizi engeller.
 • Aynı şekilde ağda yaparken acı çekilmesini istemediğiniz bölgeye sürerek acınızı azaltabilirsiniz.
 • Erkekler ereksiyon olduktan sonra geciktirici olarak kullanmaktadır. Ereksiyon olunan bölgede hissizlik yarattığından geciktirici etki yapar. Ancak böyle bir durumda bayanın korunması gerekmektedir.

Emla Krem Kullanmadan Önce Bilinmesi Gerekenler

Emla kremi kullanmadan önce bilinmesi gerekenler veya emla kremi kullanmaması gerekenler aşağıda belirtilmiştir.

 • Emla krem bazı bünyelerde alerjik reaksiyon yapabiliyor. Bu nedenle önce küçük bir parça denenmeli sonrasında uygulama yapılmalıdır.
 • Eğer kan bozukluğu gibi bir rahatsızlığınız varsa doktorunuza sormadan kullanmayın.
 • Hamile olan bayanlar emla kremi kullanamaz.
 • Reçeteli veya reçetesiz herhangi bir ilaç alıyorsanız yan etki yapabilir.
 • Eğer ilaçlara karşı bir alerjiniz varsa kullanamazsınız.
 • Kesinlikle açık yaraya sürülmez.
 • Krem, çocukların ulaşamayacağı yerlerde saklanmalıdır.

Emla Krem Nasıl Kullanılır?

Bir çok kişi emla kremin nasıl kullanıldığı konusunda bilgi sahibi değil. Bu nedenle emla kremin kullanımı hakkında sizlere detaylı olarak bilgi vermek istiyorum.

 • Emla krem kullanmadan önce ilk olarak bölge su ile temizlenmeli ve yıkanmalıdır.
 • Bölgeyi çok iyi bir şekilde kuruladıktan sonra emla kremi bölgeye kalın bir tabaka sürün ve 40 dakika kadar bekleyin.
 • Bekleme süresi sonunda bölgeyi eliniz ile çimdikleyerek veya dokunarak kontrol edebilirsiniz. Bölge artık hissini geçici bir süre kaybetmiştir.
 • Eğer bölgede kızarıklık ve herhangi olumsuz bir etki görürseniz bölgeyi hemen yıkayın ve kullanımı kesin.

Emla Krem Kullanımı

Kremin göz, burun ve ağza temas ettirilmemesi gerekir. Eğer böyle bir durumla karşılaşırsanız hemen bol su ile bölgeyi yıkayın. Ayrıca emla krem kullandıktan sonra ellerinizi hemen yıkayın. Aksi halde elinizde de hissizlik oluşabilir. Emla krem sadece deri üzeri kullanılan bir uyuşturma kremidir. Bu nedenle farklı yerlerde kullanılmaması gerekir.

Emla Krem Kaç Yaşında Kullanılabilir?

Emla kremi kullanmak için herhangi bir yaş sınırı yoktur. Bu krem aslında deriyi bir kaç saat uyuşturan ve size ağda sırasında acı hissi verdirmeyen bir kremdir.

Ancak krem tüpü biraz ufak olduğundan ve fiyatı da biraz pahalı olduğundan vücudunuzun her yerine yetmeyecektir. Bazı emla krem kullanan kişilerin bu krem bende hiç bir etki yapmadı demesi de manidardır.

Emla Kremin ile Acısız Ağda

Emla krem ile acısız ağda ile alakalı bir youtube.com üzerinde bir video izledim. Bir arkadaş emla krem ile acısız ağdanın nasıl yapılacağı ile alakalı bir video hazırlamış. Oldukça güzel anlatmış ve uygulamış. Bu videoyu mutlaka izlemenizi öneriyorum.

Bikini Bölgesine Nasıl Uygulanır?

Bir çok kişi kremin bikini bölgesine nasıl uygulanacağını merak edip soruyor. Aslında kullanımı diğer bölgeler ile aynıdır. Tek dikkat edilmesi gereken şey hassas bölgelere temas etmemesidir. İlk olarak bikini bölgesi çok iyi bir şekilde temizlenecek ve kurutulacak. Kremi sürmeden önce bölgede su veya ıslaklığın kalmaması gerekiyor.

Krem, istenmeyen tüylerin bulunduğu bölgeye uygulanacak. Yaklaşık 40-45 dakika beklendikten sonra bölgede uyuşma olacak ve sonrasında bikini bölgesi acısız bir şekilde alınabilir duruma gelecek.

Emla Krem ile Acısız Kaş Alma

Emla krem ile acısız bir şekilde kaş almak istiyorsanız, ilk olarak bölgeyi bir parça pamuk ile silin. Saf su dışında bir temizleyici veya kimyasal madde barındıran başka hiç bir şey kullanmayın. Temizlenmiş bölgenin tamamen kuru olduğundan emin olduktan sonra emla kremi kaşların alınacağı bölgeye sürün. Sürdükten 40 dakika sonra artık bölge uyuşacak ve ip ile kaşlarınız acısız bir şekilde alınacak.

Emla Kremin Alerjik Reaksiyonları

Emla krem kullandıktan sonra bazı alerjik reaksiyonlar olabilir. Bu çok nadirdir ancak yinede bilmenizde yarar var. Eğer aşağıdaki alerjik reaksiyonlardan birini yaşarsanız hemen doktora başvurun.

 • Krem uygulanan bölgede aşırı yanma, şiddetli batma veya tahriş varsa
 • Nefes almada zorluk
 • Dudaklarda veya yüzde şişlik
 • Ani baş dönmesi
 • Bulanık görme veya kulaklarda çınlama
 • Cildin morarması
 • Kaşıntı, döküntü veya cilt renginde değişiklik

Bahsettiğim gibi yukarıdaki durumlar belki 1000 kişiden 1 kişide olabilir. Ancak bilmenizde fayda var. Bunun dışında tek söylemediğim kremin fiyatı, nerelerde ve nasıl satıldığı.

Emla Kremin Fiyatı

Emla kremin fiyatı tüp büyüklüğüne göre değişmektedir. 2016, eylül ayı içerisinde 5 adet mini tüp yaklaşık 101 TL‘ye satılmaktaydı. Bu krem eczanelerden reçetesiz olarak satın alınabilmektedir. Size kremin tüm kullanımını ve özelliklerini anlattım. Eğer krem hakkında eksik kalan bir bilgi görüyorsanız veya soracağınız her soruyu aşağıdaki yorumlar kısmından sorabilirsiniz.

İlgili Makaleler

3 Yorum

 1. Emla kremi kaşlarımı almak ve acısız bir şekilde cımbız veya iple almak için kullandım 5-10 dakika emla kremi sürdükten sonra acı macı olmadı harika bir krem tavsiye ederim

 2. Peki bu kremi genital bölgeye kullanmak için tüy uzunluğu ne kadar olmalı yani kısa olursa tüyleri ağda çekmez mi

  1. Krem zaten kuruyan bir krem olduğu için tüy uzunluğu fark etmez. Ancak deriye temas etmesi de gerekiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kapalı