En iyi pişik kremi isimleri

En iyi pişik kremi her anne ve baba tarafından hatta herkes tarafından bilinmesi gerekir. Bebeklerde daha sık görülmekle beraber genel olarak popo ve apış arasında oluşur. Pişik uzun süre geçmediğinde ciddi bir cilt problemine dönüşür.

En İyi Pişik Kremi İsimleri

Pişik nedeniyle doktora gittiğinizde size “amonyak dermatiti” diyebilir. Bu isim pişiğin tıp dilindeki adıdır. Böyle bir isim olması derinin amonyak nedeniyle tahriş olmasıdır. Konuyu çok uzatmak istemiyorum ve sizlere en iyi pişik kremi isimlerinden bahsetmek istiyorum.

Mustela Pişik Kremi

Doğumdan itibaren kullanılabilen kullanılabilen bir pişik kremidir. Pişiği önler ve cildin canlanmasını sağlar. Özellikle idrar, dışkı bezlerin temasından kaynaklanan pişiklere yardımcı olur.

Mustela Pişik Kremi

İçerisinde Çinko oksit içerir ve içeriğinde bulunan avokado özü sayesinde cildi besler. Yine içinde bulunan bitki özü sayesinde cildi ferahlatır. İnternette 17 ile 24 TL arasında satılmaktadır.

Bepanthol Extra Pişik Merhemi

Pişiğe karşı extra koruma sağlayan ve oldukça popüler olan Bepanthol extra pişik merhemi içerisinde B5 ve B3 vitamini barındırır. Bunun dışında zeytinyağı ve lanolin bulunan pişik kremi, cildi nemli, yumuşak tutar pişik olmaya karşı korur.

Bepanthol Pişik Kremi

İnternet üzerinde satılan fiyatlar bugün itibari ile 9.50 TL’den 17.50 TL’ye kadar satılmaktadır. Bu pişik kremini kendi çocuğumda da kullandım. Tavsiye ederim.

Sebamed Pişik Kremi

İnternette 14.99 TL’den 35 TL’ye kadar çeşit çeşit satılmaktadır. Sebamed pişik kremi anneler tarafından günlük pişikler için bebeklere kullanılmaktadır. Oldukça etkili ve kullanışlıdır.

Sebamed Pişik Önleyici Krem

Bildiğiniz gibi pişiği önceden önlemek sonradan tedavi etmekten daha kolaydır. İşte bu pişik kremi de bebeğinizin pişik olmasını engelliyor. Cildi tahriş etmeden temizler ve cilde ipeksi bir görünüm kazandırır.

Hametan Pişik Kremi

Yine popüler olan pişik kremlerindne olan Hametan pişik kremi doktor reçetlerinde oldukça fazla yazılan bir kremdir. İki çeşidi bulunan Hametan pişik kremi ve Hametan pişik merhemi olarak satılmaktadır.

Hametan Pişik Kremi

Pişik kremi olan günlük cilde sürülerek koruma altına alır. Hametan pişik merhemi ise ciddi yanık ve ağır pişiklerde kullanılmaktadır. Sürüldükten 12 saat sonra pişikten eser bırakmayan bu kremi internet üzerinde veya eczanelerden 10 TL’ye satın alabilirsiniz.

Sudocrem Pişik Kremi

İnternet üzerinde 12 TL’den 27 TL’ye kadar fiyat aralıklarında satılan ve yine oldukça popüler olan bu krem bir çok ebevyn tarafından kullanılmaktadır.

SudoCrem Pişik Kremi

Hemen hemen her eczanenin tavsiye ettiği bu pişik kremi, günlük pişikler için oldukça sık kullanılmaktadır. Eğer bebeğinizin pişik olmamasını istiyorsanız her bez değiştirmede kullanabilir ve pişik olmasını engelleyebilirsiniz.

Pişik Nasıl Geçer?

Pişik tedavisi için en iyi yol pişik kremi kullanmaktır. Özellikle bebeklerde pişikle mücadele etmek için yukarıda sizlere en çok tercih edilen en iyi pişik kremi isimleri hakkında bilgi verdim. Bu pişik kremlerinin her biri ayrı tesir eder.

Pişik kremleri üçe ayrılır. Bariyer görevi görenler, dokuların tepkisini azaltıp cilde ferahlık verenler birde pişik tedavi edenler. Şimdi bu görevlerini açıklayayım.

Bariyer Görevi Gören Pişik Kremleri : Bu kremler cildi savunma özelliğine sahiptir. Pişik önleyici krem olarak bilinirler. Cildi bir bariyer gibi kaplar ve pişik olmasını engeller.

Doku Düzenleyen Pişik Kremleri : Dokuların reaksiyonunu azaltan pişik kremleridir. Genel olarak kortizon içerirler ve bölgedeki kızarıklık, ciltte bozulmayı düzenlerler. Ciddi yanıklar ve ciddi kızarıklıklar için tavsiye edilir. Beklazon, Prednol ve Eumovate gibi kremler tavsiye edilir.

Pişik Tedavi Eden Kremler : Tamamen pişiği oluşturan ve mantarı tedavi eden kremlerdir. Pişik üzerinde konumlanan mantarı tedavi eden bu kremler arasında Travazol ve Canesten en iyileridir.

En iyi pişik kremi isimlerini şöyle bir sıralayacak olursak;

  • Hametan pişik kremi
  • Sebamed pişik kremi
  • Bepanthol pişik kremi
  • Mustela pişik kremi
  • Desitin pişik kremi
  • Nivea pişik kremi
  • Trosyd pişik kremi
  • Penaten pişik kremi
  • Sudacrem pişik kremi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kapalı