Epilasyon Sonrası Çıkan Sivilceler Nasıl Geçer

Epilasyon Sonrası Çıkan Sivilceler Nasıl Geçer?

Vücutlarındaki tüylerinden tamamen kurtulmak adına yaptırılacak olan lazer epilasyonlar, cildin hassas hale gelmesine ya da sivilcelerin ortaya çıkmasına neden olabilmektedir. Kıllardan arınma işlemleri esnasında vücudun farklı farklı tepkiler verebileceği bilinen bir durumdur. Bu durumun meydana gelip gelmemesi konusunda kullanılan yöntemler de son derecede önemli olarak da adlandırılabilmektedir. Lazer epilasyon, jilet ya da epilasyon işlemleri sonrasında bölgelerde batık ya da sivilce problemleri yaşanıyorsa bu durumun farklı farklı çözümleri de bulunmaktadır. Bu çözüm önerilerini kullanarak; sivilcelerin sayısını en aza indirgemek de söz konusu olarak görülebilmektedir.

Epilasyon Sonrası Çıkan Sivilceler Nasıl Geçer
  • Kıllardan kurtulma işleminden önceki süre zarfında cildi ölü derilerden arındırmaya dair işlemler uygulanmak durumundadır. Bu işlem için kese ve peeling yöntemleri kullanılabilmektedir. Böylelikle cilt daha rahat hava alacak ve sivilcelenmeye de mani olunacaktır.
  • Kıl alınmasına dair işlemlerin gerçekleştirilmesi sonrasında da terlememek için elinden gelenin yapılması tavsiye edilmektedir. Terleyen bölgelerde açılan gözeneklere sıvıların dolması sivilcelenmeye neden olabilmektedir. Aynı zamanda da sık sık kaşınma gibi bir durum da gözlemlenebilmektedir.
  • Sivilcelere engel olmak için epilasyon sonrasında var olan bölgeye bir dizi işlemler uygulanmalıdır. Bu işlemler krem ya da jelle gerçekleştirilmelidir. Beklemeden bu süreci tamamlamak gerekmekte ve genel olarak doğal seçeneklerden yararlanılmalıdır.
  • Epilasyon işlemleri sonrasında cildin zarar görmesi de muhtemel bir durumdur. Bu işlemler sonrasında o bölgede kuruluk meydana gelir ve cildin nem ihtiyacı da söz konusu olabilmektedir. Bunu engellemek adına da var olan bölgeye soğuk uygulamalarda bulunmak da etkili bir tercih olarak adlandırılabilmektedir.
  • Epilasyon işlemini gerçekleştirecek olan kişilerin tüylerden arındırdıkları bölgeleri en az 2 saat boyunca sudan uzak tutmaları tavsiye edilen bir durumdur. Bölgenin suyla temas etmesi durumunda da istenmeyen durumlar ve sivilcelenme gibi gelişmeler baş gösterebildiğinden ötürü, bu tip bir tutum içerisinde olunmamalıdır.
  • Epilasyon işlemleri sonrasında meydana gelen sivilceler sıkılmamalı ve koparılmamalıdır. Aksi takdirde bölgedeki sivilcelerin sayısında da artış olacaktır. Bu durum da kişileri fazlasıyla rahatsız eden bir gelişme olarak da tabir edilebilecektir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kapalı