Et Beni için Bitkisel Tedavi Yöntemleri

 

Et beni her yaşta ve her insanda görülebilir bir deri parçacığıdır. Ancak önemli olan bu deri parçacığı nasıl alınır? Et beni tehlikeli midir? Nasıl tedavi edilir? Et beninin Bitkisel tedavi yöntemleri ve nasıl yok edildiği hakkında bilgi sahibi olmaktadır.

Sizlere bu yazımda et benleri ile alakalı yaptığım derin araştırmalara dayanarak konu ile alakalı tüm bilgileri vermek ve sizi bu konuda bilgilendirmektir.

Et Beni Nedir?

Et beninin geneli cilt renginde veya daha koyu renkte olan ve deri üzerinde çıkan küçük et parçalarıdır. Et benleri bir çok nedenden dolayı ortaya çıkabilir. Başta genetik olmak üzere, şişmanlık, hamilelik, menapoz, ani kilo kaybı, stres, hormon bozukluğu gibi nedenler ise et benlerinin çoğralmasına neden olan sebeplerdir.

 

Neden Oluşur?  Neden Çıkar?

Et benlerinin oluşma nedeni çok fazladır. Özellikle bir anda ortaya çıkabilir ve belirli bir süre sonra da ortadan kaybolabilir. Dilerseniz sizlere en çok neden oluştuğunu ve neden ortaya çıktığından da bahsedeyim.

 • Boyun bölgesinde oluşanlar genel olarak boğazlı kazak, kravat, çok sıkı gömlek yakaları gibi nedenlerden olmaktadır.
 • Hamilelik döneminde hormon seviyesinin sürekli değişmesinden dolayı vücutta bununla beraber bir çok değişiklik yaşanabiliyor.
 • Aileden gelen genetik bir durum sonucunda oluşabiliyor.
 • Şeker hastalığı olanlarda genel olarak görülebiliyor. Özellikle şekerin çıktığı ve düştüğü zamanlarda çok daha fazla ortaya çıkabilirler.
 • Bazen çok fazla güneşte durmaktan da oluşabilir. Bu nedenle fazla güneşte durmamaya da dikkat etmek lazım.

Et Beni Nasıl Düşer?

Öncelikle et benini koparmak, kesmek veya bilinçsizce bir işlem yapmak her zaman zarar verir. Bu nedenle kesinlikle kendi başınıza bunun gibi bir işleme kalkışmamanızı tavsiye ederim. Özellikle kendi başınıza yapacağınız işlem sonrasında bölgenin enfeksiyon kapması sonucu geri dönüşü olmayan sorunlara yol açabileceğini belirtmemde fayda görüyorum.

Et beni tedavisi için bir çok yöntem var. Bu tedaviler içerisinde medikal tıbbi tedavi ve bitkisel tedaviler mevcut. Dilerseniz size bu yöntemleri açıklayayım.

Enjekte ile Et Beni Tedavisi : Uzmanlar et beninin altına bir sıvı enjekte ediyorlar ve bu sıvı enjekte edildikten sonra neştere benzer bir alet ile beni kökünden kesiyorlar. Ardından bölgeye pansuman yapıp, iyileşme sürecine geçiliyor.

Ameliyat ile Et Beni Tedavisi : Bu yöntemde ben ameliyat ile alınıyor ve alınan bölgeye dikiş atılıyor. Ancak dikiş sonrasında bölgede çok hafif bir iz kalıyor. Bir çok kişi hem ameliyat korkusu hemde dikiş izinin kalmasından dolayı bu yöntemi çok tercih etmiyorlar.

Buhar ile Et Beni Tedavisi (Koterizasyon) : Bu yöntemde buhar yolu ile et benine müdahale ediliyor. Özellikle yüzdeki et benleri için bu yöntem çok tercih edilen yöntemlerden birisi. Bu yöntemle alınan et benlerinin gerisinde belli belirsiz bir iz kalıyor. Ancak en risksiz ve en çok tercih edilen yöntemlerden birisidir.

Dondurma Tedavisi (Kriyoterapi) : Bu yöntemde et benleri dondurularak deriden düşürme yöntemi ile gerçekleşiyor. Ben üzerine -60 derecede soğuk uygulanıyor ve et parçasını dondurarak deriden düşürüyorlar. Ancak bu yöntemde de ciltte morluk ve çukur oluşabiliyor.

Lazer Tedavisi : Bu tedavi yöntemi et benlerini düşürmek, yok etmek için en çok kullanılan popüler yöntemlerden birisidir. Ne iz kalır ne de canınız yanar. Bu nedenle et beni tedavisinde en popüler olan yöntem diyebiliriz.

İp ile Et Beni Koparma

İnternet üzerinde et beni ip ile alınır. İp ile et beni kopartma yöntemleri diye saçma sapan başlıklar görüyorum. Arkadaşlar kesinlikle bu tip yöntemleri denemeyin. Et benleri derinin altından çıkan ancak sizin sadece üst tarafını gördüğünüz bir deri parçasıdır. Yani et beni sadece derinin üstünde çıkan bir et değildir.

Yüzde Et Beni

Siz bugün iple et benini koparsanız yarın tekrarlar. Bunun dışında ip ile et beni kopartırken çektiğiniz acı cabasıdır. Birde bundan sonra düzgün bir pansuman yapılmazsa orada oluşacak enfeksiyon başınıza büyük bela olacaktır.

Lütfen bu tip yöntemleri denemeyin ve daha bilinli olun.Ancak bana soracak olursanız et beni nasıl tedavi edilir? Et beni için bitkisel yöntemler nelerdir derseniz bunları anlatırım. Çünkü tıbbi tedavi yöntemlerinin dışında en iyi iş gören yöntem bitkisel tedavi yöntemleridir.

Et Beni için Bitkisel Tedavi Yöntemleri

Anason Tohumu : Anason tohumlarını bir tencereye atın ve tohumların üzerine çıkacak kadar su ilave edin. Ardından tohumları kaynatın ve kaynadıktan sonra bir süzgeçten geçirin. Elde ettiğiniz suyu pamuk ile her gün ve günde üç kere et beninin üzerine bol bol sürün. Bu karışım sayesinde et beni zamanla düşecektir.

Aşık Otu : Hemen hemen her aktardan bulabileceğiniz aşık otu ile et benlerini tedavi edebilirsiniz. Bunun için aşık otunu bir cezvede kaynatın ve kaynama sonrasında süzerek et benleri üzerine bir pamukla sürün. Günde 3 defa uygularsanız kısa sürede et benleri yok olacaktır.

Arpa Unu : Arpa unu ile bir miktar suyu karıştırın ve hamur kıvamına getirin. Bu hamur ile et beni üzerini kaplayın. Bu şekilde 2 saat kadar bekledikten sonra hamuru alın ve cildinizi ılık su ile yıkayın. Arpa unu aynı zamanda cilt lekelerini de geçirmektedir.

Biberiye ile Et Beni Tedavisi

Biberiye et beni tedavisinde kullanılan hem pratik hemde popüler bitkisel çözümler arasındadır. Hatta en iyi doğal tedaviyi de ekleyebiliriz. Bunun için size malzemeleri ve nasıl hazırlanacağını anlatayım.

Et Beni Tedavisi

Malzemeler:

 • Biberiye tozu

Hazırlanışı:

 • Önce biberiye tozunu bir miktar su ile karıştırın ve çamur kıvamına getirin.
 • Bu çamur kıvamına gelmiş biberiye tozunu et benleri üzerine sürün ve 10-15 dakika bu şekilde bekletin.
 • Bekleme süresi sonunda ılık su ile bölgeyi yıkayıp temizleyin.
 • Günde bir defa tekrarlamanız sonucunda iki hafta kadar kısa süre içerisinde et beninden eser kalmayacaktır.

Et Beni için Yoğurt Maskesi

Malzemeler:

 • 1 tatlı kaşığı süzme yoğurt
 • 1 çay kaşığı karbonat

Hazırlanışı:

 • Cam bir kase içerisine bir tatlı kaşığı yoğurt ve 1 çay kaşığı karbonatı ekleyip tahta bir kaşık ile karıştırın.
 • Elde ettiğiniz karışımı et benleri üzerine sürün ve 15-20 dakika bekletin.
 • Bekleme süresi sonunda cildinizi yıkayın ve temizleyin.

Bu yöntem hem cilt lekelerini hemde et benlerini ortadan kaldıracaktır. Ancak bu yöntem et beni tedavisi için uzun bir tedavi yöntemi olabilir.

Et Beni Tehlikeli midir?

Et beni genel olarak zararlı bir parçacığı değildir. Yukarıda da belirttiğim gibi stres, yorgunluk, hormon bozukluğu ve bunun gibi bir çok nedenden dolayı oluşabilir. Aslında et benlerinin tek zararı estetik açıdan kötü gözükmesidir.

Et Beni İçin Bitkisel Tedavi

Et beninin tehlikesi çok fazla koyu olması ve 5 ile 10 cm arasında olan et benleridir. Bunu da tüm et benleri için söylemek yanlış olur. Ancak nadiren de olsa kanserleşme etkisi görülebilir.

Et benleri bulaşıcı bir hastalık değildir. Vücudun her yerinde görülebilir. Bazı insanlarda bir veya birden fazla olabilir. Hatta yüzden de fazla olabilir. Bu illa bir hastalık sonucu oluşmaz veya bir hastalık var düşüncesine kapılmanıza gerek yoktur. Et beni tedavisi için hastanelere başvurulabilir. Bir çok sağlık kuruluşu bu tedaviyi gerçekleştirmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kapalı