Evde Röfle Nasıl Yapılır? (Denedik)

Evde röfle yapmak her ne kadar çılgınca gelse de denedik ve yaptık. Kuaförde yaptırdığımız gibi hakkını verdi ve çok şaşırdık. Bu yazımda sizlere evde nasıl röfle yapılacağı ile alakalı püf noktalardan ve evde yapılan röflenin aşamalarından bahsedeceğim.

Evde Röfle Nasıl Yapılır?

Biz kadınlar sürekli aynı saç renginde kalmaktan sıkılırız. Bu nedenle saçlarımıza arada çeşitli renkler atarak ruhumuzu özgür bırakmak isteriz. Röfle için her ne kadar kuaförde yapıldığını bilsek de evde yapılanını deneyerek kendimizi aşmak istedik ve sonuç gerçekten de muhteşem oldu.

Peki evde röfle yapmanın bize karı ne oldu? Hem zamandan tasarruf ederek saatlerce kuaförde beklememiş olmakla beraber paradan da tasarruf etmiş olduk. Ayrıca el becerimizi arttırarak evde röfle nasıl yapılır öğrenmiş olduk.

Röfle Nedir?

Röfle, saçınızın aralarına atılan bir renklendirme işlemidir. Genel olarak kendi saç renginizin 1 ile 6 ton arasında uygulanan bir boyama işlemi de diyebiliriz. Kuaförde bu işlemi yaptırdığınızda saçlarınızdan küçük küçük tutamlar ayrıştırılır ve yukarıda da belirttiğim gibi ayrılmış olan saç tutamlarına hazır boya uygulanır.

Bir çok kuaför röflenin esmerlere yakıştığını söylerken bazıları ise açık tenli insanlara yakıştığını belirtiyor. Ancak bu kişisel bir tercih olduğundan herkes röfle işlemini deneyebilir. Bu tamamen kişisel zevkle alakalı bir durumdur.

Evde Röfle Nasıl Yapılır? Aşamaları Nelerdir?

  • İlk olarak evde röfle yapacağınız zaman röflenin hangi renk olacağına karar vermelisiniz. Eğer saçlarınızın arasındaki renklendirmenin doğal olmasını istiyorsanız 1 veya 2 ton açık renk yapmanız idealdir. Ancak çok daha açık renk bir röfle yapmak isterseniz bu biraz abartı durabilir evde yapmamanızı tavsiye ederim.
  • İkinci aşamada ise seçtiğiniz röfle renginin boyasını satın almaktır. Tanınmış bir çok markanın röfle seti var. Sizin için hangi marka uygunsa onu satın alabilirsiniz. Bunun dışında alacağınız ürünün nemlendirici özelliği olmasına ve içerisinde röfle sonrası yıkama için bulunan özel şampuanın olduğuna dikkat etmelisiniz. Çünkü röfle sonrası gelişi güzel bir şampuan kullanırsanız renk erken atar hatta saça da zarar verebilir.
  • Üçüncü işlem güvenliktir. Saçlarınıza boyayı uygulamadan önce üstünüze eski bir t-shirt hatta saç altlarına bir havlu atmanızda fayda var. Dilerseniz evde saç boyayanların yaptığı gibi bir çöp poşetini kafanızdan geçirerek omuzlarda kalmasını sağlayabilirsiniz. Bunun dışında elleri de korumak için bir ameliyat eldiveni giymenizi tavsiye ederim. Böylece ellerinizi boyadan da korumuş olursunuz.
  • Röfle setinin malzemelerini kontrol edelim. Hatta röfle setinin içerisinden çıkan kullanım kılavuzunu okuyalım. Çünkü bu yazılarda dikkat etmeniz gereken ve mutlaka uygulamanız gereken talimatlar yazacak.
  • Her röfle setinin içerisinden bone çıkar. Bu bone delik deliktir. Saç tutamlarını bir tığ veya el yordamıyla bu bonenin deliklerinden dışarı çıkarmanız gerekir. Saç tutamlarını dışarı çıkardıktan sonra evde röfle işlemine geçebilirsiniz.
  • Setin içerisinden çıkan talimatları okuduktan sonra röfle boyasını hazırlayın ve boneden dışarı çıkan saçlarınıza uygulayın. Uygulama işleminden sonra 30 ile 50 dakika arasında bekleyin.
  • Bekleme süresi sona erdiğinde bone ile beraber saçlarınızı yıkayın.
  • Sonrasında ise saçlarınıza güzel bir fön çekin ve evde röfle işlemi tamamlansın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kapalı