Evde Yapılan Yüz Maskesi Tarifleri

Evde yapılan yüz maskesi tarifleri ile hafta sonları cildinize bakım yapabilir ve güzelliğinize ekstralar katabilirsiniz. Tarifini vereceğimiz maskeler hem sağlıklı hemde doğal olmasıyla ekonomik bütçelere de uygundur.

Evde Yapılan Yüz Maskesi Tarifleri

Eskiden güzellik salonlarına cilt bakımı yaptırmak için giden bir çok kadın artık kendine evde bakım yapıyor. Her ay gelirinizin %30’unu güzellik için harcamanız yerine çok daha ekonomik evde yapılan yüz maskesi tariflerini uygulayabilirsiniz.

www.youtube.com üzerinde rastladığım ve harika bir anlatım yapan arkadaşımız evde nem maskesinin nasıl hazırlandığını anlatıyor. Nem maskesi cilt bakımı ve yüz bakımı için gerçekten önemli bir maskedir.

Bir çok kadın cilt bakımı için servet harcıyor. Çok uçuk rakamlarla cilt bakımı hizmeti veren yerlere abone oluyorlar ve hem kimyasal maddelerle cildini dolduruyor hemde ceplerini boşaltıp çıkıyorlar. Cilt bakımı için servet ödemenize gerek yok. Evde yapılan yüz maskesi tarifleri ile sizleri bir nebzede olsa kurtarıyoruz.

Son zamanlarda altın suyu ile cilt bakımı veya altın maske tozu reklamlarını mutlaka görmüşsünüzdür. Cildi gençleştiren özelliği ile milyonlar satmış. Ancak içerisinde bulunan kimyasalları nedense kimse sorgulamamış.

Bu tip enteresan yüz maskeleri kullanmak yerine evde yapılan yüz maskesi tarifleri ile hem doğal hemde sağlıklı cilt bakımı neden yapılmaz? Sizlere pek çok ünlünün kendi evinde güzelleşmek için uyguladığı yüz maskelerinin tariflerini vermek istiyorum. Bu yüz maskelerini mutlaka deneyin ve etkilerini bizlerle paylaşın.

Yüz Maskeleri Ne İşe Yarar?

Yüz maskeleri, yüzü yenilemeye, kırışıklıklarını gidermeye, nem kazandırmaya, sivilce ve sivilce izlerini yok etmeye kısacası yüz bölgenizde olan kusurlu sayılabilecek problemleri ortadan kaldırmaya yarar.

Yüz maskesi

Özellikle kış aylarında soğuktan ve hava koşullarından kuruyan cildimizin tekrar normale dönmesini ve sağlığına kavuşmasına yardımcı olacaktır.

Yüz Maskeleri Yüze Nasıl Uygulanır?

Ev yapımı yüz maskeleri her güzellik merkezinde uygulanan maskelerle hemen hemen aynıdır. Tek fark yüz maskesi içinde kimyasal maddelerin olmamasıdır. Tabi birde fiyatlarının uçuk olmaması diyebiliriz.

Ayrıca evde yapılan yüz maskesi, güzellik salonlarındaki maskelerden daha doğal ve ekonomik olmasından dolayı daha çok tercih edilmektedir. Böylece hem paranız cebinizde kalır hemde yapacağınız maskenin daha çok faydasını görürsünüz.

Türk Kahvesi ile Yüz Maskesi

Hemen hemen her gün tüketilen ve hoş sohbetlerin olmazsa olmazı Türk kahvesi ile evde mükemmel bir yüz maskesi hazırlayabilirsiniz. Bu yüz maskesinde Türk kahvesinin telvesinden yararlanacağız.

Nasıl Yapılır?

Önce kendimize bol telveli bir Türk kahvesi yapalım ve kahveyi içelim. Kahvenin dibinde kalan telveyi soğumaya bırakalım. Türk kahvesinin telvesi iyice soğuduktan sonra kum taneleri gibi bir görünüme kavuşuyor.

Türk Kahvesi Yüz Maskesi

Evde yapılan yüz maskesi tariflerinin başında gelen Türk kahvesi maskesi oldukça basit bir yüz maskesidir. Türk kahvesinin telvesini bir kaşık yardımı ile sıyırın ve bu telveyi direk olarak yüzünüze sürün. Kahve telvesini tüm yüzünüze yayın ve yaklaşık 15 dakika kadar yüzünüzde bekletin. Bekleme süresi sonunda yüzünüzü bol su ile yıkayın.

Türk kahvesi ile yapılan yüz maskesi cildinizin bir hafta boyunca nemli kalmasını sağlayan bir yüz maskesidir. Bu maskeyi yüzünüze uyguladıktan sonra bir hafta nemlendirici kullanmanıza gerek kalmıyor.

Bu yüz maskesini haftada iki defa yüzünüze uygulayabilirsiniz. Hatta Türk kahvesi maskesini ellerini nemlendirmek içinde kullananlar var. Daha da derinlemesine nemlendirmesini isterseniz kahve telvesinin içerisine bir kaç damla zeytinyağı damlatabilirsiniz.

Salatalık ise Yüz Maskesi

Ev yapımı yüz maskeleri arasında en basit ve en sağlıklı hemde nemlendirici etkisi olan yüz maskesi salatalık maskesidir. Salatalık ile yüz maskesi yapmak için bir adet salatalığı bir kaseye rendeleyin ve içerisine bir tatlı kaşığı yoğurt, bir çay kaşığı da bal ekleyip karıştırın.

Elde ettiğiniz maskeyi cildinize sürün ve donmasını bekleyin. Hatta bu süre içerisinde konuşmak yasak. Çünkü bu yüz maskesi ciltte donduğunda çatlamaması gerekir. Aksi halde derinlemesine işlev görmez.

Maya ile Yapılan Yüz Maskesi

Evde yapılan yüz maskesi tariflerinde olmazsa olmaz olan bir yüz maskesi de maya maskesidir. Maya maskesi gençleşmek için yapılan yüz maskelerinden birisidir. Cildinizi kadife gibi yapacak ve düzenli bir şekilde kullanıldığında ciltteki kırışıklıkları da yok eden bir maskedir.

Maya ile yüz maskesi yapmak için 1 adet yaş maya ve 1 yemek kaşığı su yada sütü karıştırın. Karışımın krem kıvamına geldiğinde cildinize sürün ve bir kaç dakika cildinizde tuttuktan sonra yüzünüzü yıkayın.

DİKKAT: Eğer yüzünüzde tüylenme sorunu varsa maya maskesinin içerisine süt katmayın. Bunun nedeni süt, kıl köklerini besler ve daha fazla tüylenmeye sebep olur.

Sizlere evde yapılan yüz maskesi tarifleri vererek hem paranızı hemde sağlığınızı bir kat iyileştirebildiysem ne mutlu bana.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to top button
Close