Gece Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Gece Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Sponsorlu Bağlantılar

Gece cilt bakımı yapmak son derece önemli bir mevzudur. Dermatolog ve cilt bakımı uzmanlarının deyişlerine göre cilt geceleri en çok verimi aldığı zaman söylemleri gece cilt bakımı yapmanın cilde son derece fayda sağladığını belirtiyorlar. Dilerseniz gelin hep beraber gece yatmadan önce cilt bakımının nasıl yapılacağına göz atalım.

Gece Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Geceleri yapılan cilt bakımının daha faydalı olduğuna dair bir çok cilt bakım uzmanı gazetelerde ve dergilerde bu konuya dikkat çekmişlerdi. Cilt bakımına önem veren herkeste bu gazete ve dergileri okudu.

Araştırmalara göre cildin kendisini en çok yenilediği ve sağlık kazandığı anlar gece uykuda geçirdiğimiz zamana denk gelmektedir. Tüm vücudumuzda olduğu gibi cildimizde bulunan hücreler de uyku anında kendisini hızla yeniler ve bu da elbette daha pürüzsüz, parlak ve sağlam bir yüz derisi anlamına gelir.

Gece Cilt Bakımı Nasıl Yapılır

Sponsorlu Bağlantılar


Sponsorlu Bağlantılar

Uzmanların yaptıkları açıklamalarda cildin en çok gece 01.00 ile 03.00 arasında kuruduğunu söylerler. Bu da bize uykudan önce cilt bakımının ne kadar önemli olduğunu göstermektedir. Akşam yatmadan önce sürülen kremler cildin onarılmasını da hızlandırmaktadır.

Geceleri Ciltte Neler Olur?

Cilt, geceleri daha fazla kuruduğu için iyi bir şekilde nemlendirilmesi gerekir. Nemlendirici kremlerin yanında takviye olarak onarıcı ve tedavi edici olanları da kullanmalısınız. Günümüzde genç kalmanız için üretilen kozmetik kremlerden gece için olanları diğerlerine oranla daha detaylı ve içerik anlamında da zengin hazırlanmaktadır.

Bunun nedeni de gece boyunca cildin daha aktif ve hücrelerin sürekli çalışıyor olmasıdır. Gündüzleri rüzgar, güneş ve hava gibi birçok faktöre maruz kalan cilt kendisini onarmak için gecenin sessiz ve korunaklı ortamını kullanır. Leke tedavilerinin geceleyin yapılmasının nedeni budur. Bunun gibi akne ve yara izleri de yine geceleyin daha hızlı iyileşir.

Cilt bakımı ile alakalı daha çok yazı okumak isterseniz cilt bakımı kategorimize göz atabilirsiniz. Unutmayın geceleri cilt bakımı yapmak ve gece cilt bakımı son derece önemli bir husustur.

Sponsorlu Bağlantılar

Sponsorlu Bağlantılar

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM