Genital Kaşıntı için Bitkisel Çözümler

Genital kaşıntı kadınların en yaygın sorunlarından birisidir. Genital kaşıntı için bir çok tedavi olsada en başırılı olanı evde genital kaşıntı için yapılan bitkisel çözümlerdir. Eğer sizde genital kaşıntıdan şikayetçiyseniz ve genital bölgenizde sürekli kaşıntı varsa tek yapmanız gereken sizlere önereceğim bitkisel çözümleri evde uygulamak.

Genital Kaşıntı için Bitkisel Çözümler

Genital kaşıntı erkekler tarafından çok rahatsız verici olmasa da bayanlar tarafından utandıracak kadar kötü bir sorundur. Bu nedenle genital kaşıntı dikkate alınmalı ve bir an önce çaresi bulunmalıdır. Aki halde ilerleyen safhalarda sizi çok rahatsız edecektir.

Genital Kaşıntı Neden Olur?

Genital kaşıntı bir çok nedenden olabilir. En yaygın nedeni mantar enfeksiyonudur. Bunun dışında sıkı giysiler giymekte genital bölgeyi tahriş eder. Cinsel aktivite sonrası hijyen kaçınılmaz başka bir nedendir. Tahriş devam ederse kaşıntı daha çok artar ve sizi bir hayli rahatsız eder.

Genital Kaşıntı için

Genital kaşıntı için bir çözüm yolu arıyorsanız bitkisel yöntemleri tercih etmenizi tavsiye ederim. Vajinal kaşıntı için bir çok ilaç var. Ancak en savunmasız bölgeye kimyasalları bulaştırmak ahmaklıktır.

Genital Kaşıntı için Elma Sirkesi

Elma sirkesi mükemmel bir mikrop ve bakteri temizleyicisidir. Genital bölgedeki enfeksiyona neden olan bakteri ve mantarları tamamen temizler. Bunun için iki yemek kaşığı elma sirkesini bir su bardağı ılık su ile karıştırın.

Bu karışım ile iki üç gün genital bölgenizi yıkayın. Elma sirkesi ile tanışan bakteriler uzun süre büyüyemezler. Bu nedenle genital kaşıntı için elma sirkesi mutlaka uygulanması gereken bitkisel yöntemlerin başında gelir.

Genital Kaşıntı için Buz Torbası

Vajinal kaşıntı sürekli sizi rahatsız eder. Uyku halindeyken bile rahatsız eden genital kaşıntı, kaşınmaktan bölgede uyuşukluk yaratır. Özellikle geceleri yoğun kaşıntıyı durdurmak için direk olarak buz kalıplarını veya bir buz torbasını kaşınan bölgeye uygulayabilirsiniz.

Soğuk, bakterilerin üremesini durdurur ve şiddetli kaşıntıyı keser. Bu yöntem gün içerisinde yapılması zor olsada geceleri uygulanabilecek ve size rahat bir uyku çektirecek bir yöntemdir.

Genital Kaşıntı için Tuz Banyosu

Tuz etkili bir mikrop ve bakteri öldürücüdür. Eğer genital kaşıntınız tutarsa bölgeyi konsantre tuzlu su ile yıkayabilirsiniz. Bu size inanılmaz bir rahatlık verecektir. Bu yöntem aynı zamanda bakterilerin üremesini engeller.

Tuz Banyosu

Alternatif olarak, küveti ılık su ile doldurup içerisine yarım fincan tuz ekleyebilirsiniz. Çömelir pozisyonda küvete oturur ve parmaklarınız yardımı ile vajina duvarlarını temizleyebilirsiniz.

Genital Kaşıntı için Bitkisel Yöntem Sarımsak

Sarımsak belkide en güçlü bakteri ve mikrop ölüdürücüsüdür. Muhtemel sarımsağı duyunca kokusundan dolayı rahatsızlık duyar gibisiniz. Ancak her ne kadar koksada yoğun kaşıntıyı durdurmaya birebirdir.

Bunun için 2-3 diş sarımsağı ezin ve hamur haline getirin. Bu sarımsağı bir tülbente sarıp genital bölgeye koyun. Koku gelmemesi için yanınızda bir parfüm veya deodorant dolaştırmayı unutmayın.

Genital Bölge Kaşıntısı için Yoğurt

Vücuttaki bakterileri boğmak için saf yoğurt kullanabilirsiniz. Yoğurt içerisinde bulunan bazı etken maddeler kötü bakterileri yok edecektir. Vajinal kaşıntı tedavisi için her gün saf yoğurtta tüketebilirsiniz. Böylece genital kaşıntı için hem dışarıdan hem içerisinden savaşabilirsiniz.Bu arada genital bölgedeki kaşıntıyı geçirecek en iyi yoğurt keçi yoğurdu veya koyun sütünden yapılmış yoğurttur.

Yoğurt

Yoğurdu tüketmenin dışında başka yol daha var. Bu da yoğurdu direk olarak genital bölgeye uygulamaktır. Yoğurdu genital bölgeye uygulamak vajinal kaşıntıyı direk durdurur. Bunun için tamponu yoğurda batırıp kullanabilirsiniz. Bir kaç saat vajinada kalması yeterli olacak ve kaşıntıyı geçirecektir.

Genital Kaşıntı için Fesleğen Yaprakları

Fesleğen yaprakı mikrop ve bakteri öldürmede çok ustadır.  İki su bardağı su ile bir kaç fesleğen yaprağını kaynatın. Toplamda 20 dakika kaynatın ve suyu soğumaya alın. Bu suyu günde iki defa için.Vajinal kaşıntıya içerisinden müdahale eden en iyi yöntemlerden birisidir.

Genital Kaşıntısı için Anti Bakteriyel Pudra

Anti bakteriyel pudralar hemen hemen tüm eczanelerde mevcuttur. Genital bölge kaşıntısını reçetesiz ilaç olarak bu pudra ile geçirebilirsiniz. Aynı zamanda kaşıntı boyutu kızarıklığa kadar geldiyse pudra kızarıklığı da alacaktır.

Bunun dışında pudra genital bölgedeki nemi alacaktır.  Biliyorsunuz ki bakteriler nemli ortamda çok daha fazla ürerler.

Genital Kaşıntı için Dikkat Edilmesi Gerekenler

Genital kaşıntının geçmesi ve bir daha olmaması için günlük yaşantımızda mutlaka dikkat etmemiz gereken bazı önemli hususlar vardır.

  • Genital bölge her daim kuru tutulmalıdır.
  • Giydiğiniz elbiselerin çok sıkı olmamasına dikkat edeceğiz.
  • Cinsel aktivite sonrasında mutlaka hijyeni sağlayacağız.
  • Pamuklu iç çamaşırı giymeye özen göstereceğiz.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kapalı