Göz Altı Kırışıklıkları için Bitkisel Çözümler

Göz altı kırışıklıkları için efsane bitkisel çözüm tarifleri aldım. Bu doğal tarifleri evde uygulayarak göz altı kırışıklıklarını bitkisel bir şekilde tedavi edebilirsiniz. Bir ton kimyasal kullanıp aynı zamanda sağlığınızı ve paranızı çöpe atmayın. Çünkü bu tarifler göz altı kırışıklıkları için kesin çözümdür.

Göz Altı Kırışıklıkları için Bitkisel Çözümler

İlk olarak sizlere tavsiye edebileceğim, ameliyat veya ameliyatsız göz altı kırışıklarını giderme hakkında detaylı bilgi almak için http://sehrinrehberi.net/goz-estetigi sayfasına göz atmanızdır. Ardından yazımızın devamını okuyarak tüm detaylara ulaşabilirsiniz.

Yüzünüzün güzelliğini gölgeleyecek göz altı kırışıklıkları için bir şeyler yapmalı ve güzelliğinizi bölmesine izin vermemelisiniz. Bir çok kadın göz altı kırışıklıkları için tonlarca para dökerek pahalı tedavi yöntemleri adı altında güzellik merkezlerine koşuyor. Ancak güzellik merkezlerinde yapılan maskeler ile benim birazdan vereceğim maske tarifleri aynı. Tek değişen şey fazla para vermeniz.

Göz Altı Kırışıklıkları için Bitkisel Çözümler

Göz Altı Kırışıklıkları için Ananas Suyu

Ananas suyu, kırışıklıklar için en iyi bitkisel tedavi yöntemidir. Ananas suyu, göz altı kırışıklıklarına uygulandığında cildin sıkılaşmasını ve cildin pul pul dökülmesini önler. Aynı zamanda ananas içerisinde bulunan “bromelain” enzimi sayesinde cilt altı iltihaplarını kurutur.

Ananas Suyu

Göz altı kırışıklıkları için yirmi dakike boyunca kırışıklıklara ananas suyunu uygulayın. Bunun için bir parça pamuğu, ananas suyuna batırın ve kırışıklar üzerine uygulayın. Ananas suyu sadece göz altı kırışıklıkları için değil aynı zamanda ciltteki tüm kırışıklıkları ve ince çizgileri tedavi eder.

Göz Altı Kırışıklıkları için Hint Yağı

Evde göz altı kırışıklıkları için hint yağı da mükemmel bir çözümdür. Göz altı çok hassas bir bölgedir ve her gün nemlenmesi gerekir. Zaten kırışıklıklarda uzun süre nemsiz kaldığından dolayı oluşurlar. Hint yağı, kırışıklığı giderdiği gibi aynı zamanda kırışıklık oluşumunu da engeller. Çünkü hint yağı günlük olarak kullanılabilecek en zengin nemlendiricidir.

Hint Yağı

Göz altı kırışıklıkları için hint yağının içerisine işaret parmağınızı batırın ve göz altlarına sürün. Bu uygulamayı mümkünse gece yatmadan önce uygulayın ve sabaha kadar kalsın. Hint yağı bölgedeki ince çizgileri ve kırışıklıkları kısa sürede yok edecektir.

Biberiye

Aktardan satın alacağınız biberiye yağı ile cilt üzerine özellikle kırışıklıkların bulunduğu bölgeye masaj yapabilirsiniz. Biberiye yağının uçucu olanından temin etmeyi unutmayın.

Biberiye yağını bir parça pamuk üstüne dökün ve kırışıklıkların üzerine masaj yaparak sürün. Bu yöntemi parmaklarınızın yardımı ile de yapabilirsiniz.

Salatalık

Hemen hemen hepimizin bildiği ve göz üstüne salatalık koymak göz yorgunluğunu alıyor. Eğer salatalık dilimlerini kırışıklıkların üzerine koyarsanız bölge çok iyi bir şekilde nemleniyor ve kırışıklıklar günden güne geçiyor.

Salatalık

Bunun için salatalığı dilim dilim kesin ve buzdolabında soğutun. Soğuttuğunuz salatalık dilimlerini göz altı kırışıklıkları üzerine koyun ve 15 dakika bekleyin. Beklemeden sonra cildinizi temizleyin. Salatalık dilimleri aynı zamanda göz altında oluşan koyu halkaları da giderecektir.

Göz Altı Kırışıklıkları için Zencefil ve Bal Maskesi

Bal doğal bir nemlendiricidir. Zencefil ise bölgedeki kan dolaşımını artırır. Göz altı kırışıklıkları için mükemmel bir bitkisel karışım olan bu ikiliyi temin edin ve maskeyi hazırlayalım.

Bu maske için bir tatlı kaşığı zencefil yarım çay kaşığı da bal ekleyip, iyice karıştırın. Elde ettiğiniz maskeyi göz altına 10 dakika boyunca masaj yaparak yedirin. Masaj sonrasında bu maskenin kırışıklıklar üzerinde 1 saat durması gerekiyor. Ancak bu maskeyi uygularken nazik bir şekilde davranmayı unutmayın.

Hindistan Cevizi Yağı

Göz altı kırışıklıkları için hindistan cevizi yağı çok iyi bir bitkisel çözümdür. Cildi besleyen ve kırışıklıkları gideren hatta kırışıklıkların tekrar oluşmasını engelleyen bir yağdır.

Aktardan temin edeceğiniz hindistan cevizi yağını parmaklarınız yardımıyla göz altlarına masaj yaparak sürün. Hindistan cevizi yağı cilt sağlığı ve kırışıkları gidermek için doğanın verdiği harika bir bileşendir. Aynı zamanda doğal bir nemlendiricidir.

Zeytinyağı

Kırışıklıklar, uzun süre cildin nemsiz kalmasından dolayı oluştuğu için bölgeyi derinlemesine nemlendirecek bitkisel yağlara ihtiyaç vardır. Bunun için zeytinyağı kullanılabilir. Özellikle zeytinyağı ve bal karıştırılarak kullanıldığında inanılmaz etki eder.

Bunun için göz altlarına masaj yaparak ve parmaklarınızla zeytinyağını yedirin. Uygulamayı gece yapmayı ve sabaha kadar kalmasını sağlayın.

Avokado

Avokado, yağ oranı yükse ve göz altı kırışıklıkları için mükemmel bir tedavi yöntemidir. Bunun için avokadoyu dilimleyin ve aynı salatalıkta olduğu gibi göz altlarında 15 dakika kadar bırakın.

Avokado

Alternatif olarak avokado yağından da faydalanabilirsiniz. Göz altı morlukları ve kırışıklıkları gideren mükemmel bir bitkidir.

Göz Altı Kırışıklıkları için Gül Suyu

Gül Suyu

Gül suyu, cilt rengini tonlar ve kırışıkları tedavi eder. Aynı zamanda cildin gevşemesini sağlar. Dilerseniz gül yapraklarını suda kaynatıp kullanabilir veya aktardan gül yağı temin edip, kırışıklıklara uygulayabilirsiniz.

Yumurta Akı

Yumurta akı cildin sıkılaşmasını ve kırışıklıkları azaltmak için mükemmel bir formüldür. Özellikle erken kırışıklıklar üzerinde son derece etkilidir.

Bunun için bir adet yumurta akını göz altına parmaklarınız ile sürün ve 5 dakika bekletip yıkayın. Hassas cilde sahip olanlar biraz dikkat etmelidir.

Sizlere verebileceğim bitkisel çözümlerin sonuna geldik. Eğer deneyimlerinizi veya göz altı kırışıklıkları için ayrı tarifler paylaşmak istiyorsanız yorumlar kısmından bizlere değerli yorumlarınızı bırakabilirsiniz.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kapalı