Göz Altı Morlukları Tedavi Yöntemleri

Göz altı morlukları ile yıllardır savaşan birisi olarak sizlere bu savaşta neler yaptığımı, gittiğim doktorlardan aldığım tavsiyeleri, göz altı morluklarının nedenlerini, tıbben uygulanan tedavi yöntemlerini ve göz altı morlukları için evde uygulayabileceğiniz bitkisel yöntemlerden bahsedeceğim.

Göz Altı Morlukları Tedavisi ve Yöntemleri

Önce sizlere www.youtube.com üzerinde gördüğüm ve göz altı morlukları hatta göz altı torbaları için evde uygulayabileceğiniz 5 doğal reçete adında bir video izletmek istiyorum. Bu videodan sonra konuma devam edeceğim.

Yukarıdaki videoda gördüğünüz tedavi yöntemlerini deneyebilir ve uygulayabilirsiniz. Şimdi sizlere bu morlukların nedenlerini anlatayım. Göz altı morluğu olmasına etken olan şeyleri bilirseniz tedavisini daha rahat bulacağınızdan eminim.

Göz Altı Morluğunun Nedenleri

Göz altı morluğunun bir çok nedeni vardır. Bir kısmı genetik doğuştan bir kısmı da sonradan olabilmektedir. Peki nedir bu nedenler?

 • Aileden kalan genetik bir durum veya doğuştan olabiliyor.
 • Bazı insanların göz altı derisi normalden daha ince oluyor. Göz altı morluğunun en büyük nedenlerinden birisi de bu oluyor.
 • Göz altı çukurlarının derin olması
 • Yaşlılık ve buna bağlı etkenler
 • Aşırı yorgunluk
 • Uykusuzluk veya uyku düzensizliği
 • Aşırı strese girmek
 • Dengeli beslenememe, yetersiz beslenme, alkol, sigara ve aşırı kafein içeren gıdalar, içecekler tüketme
 • Göz altı için bilinçsizce kremler ve makyaj malzemeleri kullanmak.

Göz altı morluklarına bir neden olan bir çok sebep var. Bu sebeplerin bazıları gördüğünüz gibi genetik bazıları ise sonradan olabiliyor. İşte bu noktada siz neden olduğunu biliyorsanız tedavisi de bir o kadar kolay oluyor.

Göz Altı Morlukları

Göz Altı Morluklar için Tedavi Yöntemleri

Göz altı morlukları için bir çok tedavi yöntemi var. Şimdi sizlere anlatacağım tedavi yöntemleri tıbbi yöntemler olacak. Bakalım bu yöntemler neymiş?

Mezoterapi Yöntemi

Göz altı morluklarından şikayetçi olan herkes bu yöntemi deneyebilir. Mezoterapi tedavisinde göz altlarına vitamin, mineral, aminoasit ve bu tabakanın ihtiyacı olan diğer bileşenler yüklenir. Bu yöntem ile göz altı morlukları tedavi edilir. Ancak bu yöntemde bir kaç gün göz altı bandajlı gezebilirsiniz.

Işık Dolu Uygulaması

Bu tedavi yöntemini daha çok göz altı çukurları derin olanlar, genetik nedenle veya göz altı derisi ince olanlara tavsiye edilmektedir. Bende bizzat bu tedavi yöntemine gitmiştim. Doktor mezoterapi değilde bu yöntem üzerinde baya durdu.

Bu yöntem çok hafif acılar verse de mezoterapiden çok daha işe yaradı. Birde bu uygulamadan sonra sorunsuz bir şekilde işe gittim. Çok hafif bir şişme oluyor. Bu yöntem ile tedavi edildiğinde yaklaşık 10 aya kadar kalıcı etkileri görebiliyorsunuz. Kesin çözüm yöntemi olmasa da morfinmanlar gibi gezmiyorsunuz en azından.

Kimyasal Peeling Uygulaması

Bu yöntemi yeteri kadar beslenemeyen, uykusuzluk problemi yaşayanlar ve makyaj malzemesinden dolayı göz altı morluğu problemi çekenlere tavsiye edebilirim.

Kimyasal peeling uygulaması adı üzerinde olduğu gibi göz altlarına uygulanan bir peeling yöntemidir. Kimyasal maddeler ile göz altı derilerindeki birikmiş olan kir, yağ ve siyahlığın atılması ile yerine gelecek yeni derinin tamamlanması ile bitmektedir.

Blefaroplasti Uygulaması

Bu yöntem küçük çaplı bir operasyon yöntemidir. Göz altı derileri toplanır ve morlukların azaltılması sağlanır. Bu yöntem genel olarak yaşlılık ve yaşlılığın getirdiği göz altı morlukları için tercih edilebilir.

Göz Altı Morluğu için Krem

Göz altı morlukları için bir kaç krem de tavsiye etmek istiyorum. Bu kremlerin ortak özellikleri içerdiği K, C ve E vitaminin göz altı morluğunu alması ve retinol denen bir madde ile göz altı morluğunu geçirmesidir.

Göz altı morlukları için kullandığım iki kremden birincisi LA ROCHE POSAY REDERMIC [R] YEUX fiyatı 80 TL civarında ve mükemmel bir krem diyebilirim. Diğeri ise Clearly Corrective Dark Circle Perfector SPF30 olan kremdir. Bu kremin fiyatı ise 130 TL civarındadır.

Göz Altı Morlukları için Ev Çözümleri

Göz altı morluklarını geçirmek için evde en rahat ve kolay çözüm olarak sizlere patates, salatalık ve kivi dilimlerini önerebilirim. Yuvarlak halkalar halinde dilimleyip, göz altı morluklarına koyulabilir.

Bunun dışında sallama çay poşetleri çok işe yarıyor. Sallama çay poşeti yeşil çay olursa muhteşem olur. Bir yeşil çay poşetini sıcak suda sallayın hem çayınızı için hemde göz altı morluklarına koyun.

Göz Altı Morlukları için Salatalık Kürü

Bu kür göz altı morlukları için oldukça sık uygulanan kürlerden birisidir. Hem uygulaması basit hemde çok faydalıdır. Bu kür için salatalıkları kabuklarıyla beraber ince ince dilimleyin. Kestiğiniz dilimleri de göz altlarına yerleştirin.

Ayrıca bu dilimlediğiniz salatalık dilimlerini buzdolabında 10 dakika soğutun ve bu şekilde göz altlarına yerleştirin. Hatta göz kapaklarınıza da uygulayabilirsiniz. Salatalıkların göz altlarında 15-20 dakika kalması yeterlidir.

Göz Altı Morlukları için Salatalık

Göz Altı Morlukları için Domates Kürü

Malzemeler:

 • 1/2 domates
 • 1/4 çeyrek limon

Hazırlanışı:

 • İlk önce domatesin suyunu çıkartın ve bu domatesin içerisine çeyrek limon suyunu sıkıp karıştırın.
 • Elde ettiğiniz karışıma bir parça pamuk batırın ve göz altlarına sürün.
 • Bu uygulamadan sonra 5 dakika kadar bekleyin ve ılık su ile göz altlarınızı yıkayın.

Göz altı morlukları için sizlere tüm tedavi yöntemleri anlattığımı düşünüyorum. Eğer sizinde bildiğiniz doğal tarifler varsa lütfen yorumlar kısmından bizlerle paylaşın.

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kapalı