Hint Yağı ile Saç Uzatma Nasıl Yapılır?

Hint yağı ile saç uzatma bir çok kadın tarafından popüler bir uygulamadır. Hint yağı saç uzatma haricinde saç dökülmesi ve saçların sağlıklı gözükmesini sağlar. Bakalım hint yağının saçlara etkisi neymiş?

Hint Yağı ile Saç Uzatma Nasıl Yapılır?

Hint yağı ile saç uzatma gerçekten de doğru bir tercih. Bir çok kadın saçlarını hızlı uzatmak için hint yağını tercih etmektedir. Bunun dışında Hint yağının saç çıkardığı bir şehir efsanesidir. Hint yağı saç çıkartmaz. Ancak ince, kırılgan saçları kuvvetlendirir ve seyrekliği kapatabilir. Eğer saç köklerini güçlendirmek istiyorsanız Hint yağını mutlaka kullanmalısınız.

Hint yağının bazı özelliklerini Youtube’da izlediğim bir videoda çok daha güzel anlatıyorlar. Ayrıca Hint yağının saça nasıl uygulandığından da bahsediyorlar. Dilerseniz videomuzu izleyelim ve sonrasında yazımızın devamını okuyalım.

Hint yağı ile saçlarına saç bakımı yapan bir çok bayan saçlarında olan büyük değişiklikleri söylemiş ve saçlarına hint yağı kullananların saçlarında oluşan ortak özellikler ise şöyledir;

Hint Yağının Saça Faydaları

 • Saçların çok sağlıklı uzamasını sağlayacaktır.
 • Saç tellerinizi kalınlaştırır ve güçlendirir.
 • Kuru saçlarınızı nemlendirir.
 • Saçlarınıza hacim kazandırır ve doğal bir parlaklık katar.
 • Saç derinizi nemlendirir ve saç köklerini güçlendirir.
 • Saç kopmasını en aza indirir.
 • Saçların genel sağlığını arttırır ve görünümünde ciddi değişmeler olur.
 • Saçlarınızın uçlarına süreceğiniz hint yağı saç kırıklarının oluşumunu engeller.

Hint Yağı ile Saç Uzatma

Hint Yağı Saça Nasıl Kullanılır?

Hint yağını saçlarınıza uygularken bazı hususlara dikkat etmeniz gerekir. Mesela Hint yağı saçlara sürüldüğünde çıkması çok zordur. Aynı zamanda çok güzel bir kokusu yoktur. Aşağıda vereceğim talimatlara uygun yaparsanız çok daha iyi olacaktır.

Malzemeler:

 • Geniş ağızlı bir kase
 • Hint yağı
 • Bone
 • 2-3 Damla Karanfil Yağı

Nasıl Yapılır?

 1. Geniş ağızlı bir kaseye Hint yağını dökün.
 2. Hint yağının kokusu hoş olmadığından bir kaç damla karanfil yağı dökün ve tahta bir kaşık ile karıştırın.
 3. Elde ettiğiniz karışımı parmaklarınızın ucu ile saç diplerinize masaj yaparak uygulayın.

Hint yağı saçlardan çok zor çıkar. Hint yağı gerçekten de yoğun bir bitkisel yağdır. Bu nedenle zamanınız yoksa çok tavsiye etmem. Zamanınızın olduğu bir gün yaparsanız daha iyi olur.

Saç derinize Hint yağını sürerken eşit miktarda dağıldığından emin olduktan sonra saçınıza bir bone takın ve 20-25 dakika bu şekilde bekleyin. Saçlarınızdan Hint yağını arıtmak için haftada 1 defa bu uygulamayı yapabilirsiniz. Yaklaşık olarak 1,5 ay sonra tam anlamıyla sonuçlarını görebilirsiniz.

Hint yağı ile saç uzatma tek başına size yardımcı olacaktır. Ancak sadece Hint yağına işi bırakmamak beslenmeye, dinlenmeye, strese girmemeye de dikkat edin. Saçların uzaması için uyku bile çok önemli etkendir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kapalı