Hızlı Saç Uzatan Bitkisel Yağlar

Hızlı saç uzatan bitkisel yağlar ile saçlarınızı çok kısa zamanda hızlı bir şekilde uzatabilirsiniz. Saçlarınızın uzaması için ne çıt çıt ne de takma saç kullanmanıza gerek kalmadan kısa sürede ve hızlı bir şekilde saç uzatmak istiyorsanız bu doğal yağları kullanmalısınız.

Hızlı Saç Uzatan Bitkisel Yağlar

Kadınlar için uzun ve hacimli saçlar bir sembol haline gelmiştir. Hızlı saç uzatan bitkisel yağlar hem ucuz, hem doğal hemde saçlarınıza sağlık katacak özel formüllerdir. Bir çok kez çıt çıt almış ancak bir türlü alışamamış olan birisi olarak saçlarımı en kısa sürede uzatan bitkisel yağları sizlerle paylaşmak istiyorum.

Hızlı Saç Uzatan Lavanta Yağı

Lavanta yağı, hızlı saç uzatmak isteyen ve her türlü saç türü için kullanılabilecek bir bitkisel yağdır. Lavanta yağı saçları hızlı uzatmasının yanında kafa derisinde bulunan enfeksiyonları giderir ve bakterileri de yok eder.

Saçlarda bulunan kepekleri de yok eden lavanta yağı, saçlara uygulandıktan sonra saçlarınız hacimli ve sağlıklı gözükür.

Malzemeler:

  • Sızma zeytinyağı
  • Lavanta yağı

Hazırlanışı ve Uygulaması

Yukarıdaki bitkisel yağları cam bir kavanoza koyun ve iyice karıştırın. Elde ettiğiniz karışımı 3-4 hafta boyunca serin ve karanlık bir yerde bekletin. Bekleme süresinden sonra saç derinize masaj yaparak uygulayın.

Lavanta Yağı

Mümkünse bu uygulamayı gece yapın ve sabaha kadar bu şekilde kalmasını sağlayın. Sabah kalktığınızda saçlarınızı hafif bitkisel bir şampuan ile yıkayın. Saçlarınız hem hacim kazanacak hem hızlı uzayacak hemde parlak görünecek.

Hızlı Saç Uzatan Biberiye Yağı

Hızlı saç uzatan bitkisel yağlar arasında biberiye yağı önde gelir. Biberiye yağı, saçlarını hızlı uzatmak isteyen her saç türüne kullanılabilir bir bitkisel yağdır. Saç diplerini uyararak saçların daha canlı, daha sağlıklı ve daha hızlı uzamasını sağlar.

Biberiye yağı saçlara uygulandığında saç beyazlamasını da geciktirir. Ağaran saçlar için çok kullanan arkadaşım var. Bunun için bulabilirseniz biberiye yapraklarını kaynatıp saçlarınızı yıkamanız lazım. Biberiye yaprağı bulamazsanız biberiye yağı ile bir miktar suyu karıştırıp bu karışım ile saçlarınızı yıkamalısınız.

Biberiye Yağı

Alternatif olarak biberiye içeren bitkisel şampuanlar kullanarak saçlarınızı daha hızlı uzatabilirsiniz. Ancak ne olursa olun mutlaka bir defa deneyin. Saçların ne kadar çabuk uzayacağını göreceksiniz.

Ayrıca birde hızlı saç uzatan biberiye maskesinin tarifini sizlere vereyim.

Malzemeler:

  • 1 çay bardağı zeytinyağı
  • 2-3 damla biberiye yağı

Hazırlanışı – Nasıl Yapılır?

Yukarıdaki karışımı birleştirin ve saçlarınıza uygulayın. Böyle bir karışım yok. Saçlarınız inanılmaz derecede uzayacak ve buna siz bile şaşıracaksınız.

Hızlı Saç Uzatan Limon Maskesi

Hızlı saç uzatan bitkisel yağların dışında limon maskesi yaparak saçlarınızı çok daha hızlı uzatabilirsiniz. Limon maskesi bu listede yer alması gereken bir maskedir. Her saça uygulanabilir ve saçlar için mükemmel bir yağdır. Eğer kuru saçlara sahipseniz ve saçlarınızın parıl parıl parlamasını istiyorsanız mutlaka deneyin.

Hızlı Saç Uzatan Bitkisel Yağlar

Limon yağı saçlarınızın her zamankinden daha pürüzsüz daha parlak olmasını sağlar. Ayrıca yağlı saçların yağ oranını dengeler. Bunun için yağ bezlerini uyarır ve kepek problemini ortadan kaldırır. Limon yağının biti de engellediği bilinmektedir.

Nasıl Uygulanır?

Bunun için önce saçlarınızı şampuanlayın ve duruladıktan sonra saçlarınıza 4-5 damla limon yağı damlatıp, masaj yapın.

NOT: Limon yağını saçlarınıza kullandıktan sonra çok fazla güneşe çıkmayın. Aksi halde saç renginiz açılabilir.

Hızlı Saç Uzatan Bergamot Yağı

Hızlı saç uzatan bitkisel yağların ağa babası bargamot yağıdır. Aktarlardan ve bakım ürünleri mağazalarından temin edebileceğiniz bergamot yağı, saçların hızlı bir şekilde uzamasına çözüm getirecek diğer bir bitkisel yağdır. Bununla beraber saç dökülmesinin de önüne geçer. Saçlarınızın kalitesi artar ve saçlarınız hacim kazanır.

Malzemeler:

  • 2-3 damla hint yağı
  • 2-3 damla hindistan cevizi yağı
  • 4-5 damla bergamot yağı

Hazırlanışı – Nasıl Yapılır?

Yukarıdaki bitkisel yağları karıştırdığınızda ortaya şampuan kıvamında bir bileşen çıkacaktır. Saçlarınızı güzelce yıkadıktan sonra bu karışım ile tekrar yıkar gibi saçlarınızı ovuşturup, masaj yapın. Ardından saçlarınızı durulayın.

Hızlı Saç Uzatan Selvi Yağı

Bu yağı bulmak biraz zor olsa da bir çok aktardan temin edilebilir. Saçları hızlı uzatan aynı zamanda da yağlı saç derisini temizleyen selvi yağı en iyi sonucu almak için kullanılmalıdır.

Eğer selvi yağı ile mükemmel bir karışım yapmak isterseniz adaçayı, lavanta, biberiye yağı ve selvi yağını karıştırıp, saçlarınızı şampuanlayıp bir kere duruladıktan sonra bu karışımı uygulayın. Saçlarınızın hızlı bir şekilde uzayacağına şahit olacaksınız.

Badem Yağı

Badem yağı kuru saçlar için mükemmel bir bitkisel yağdır. Hızlı saç uzatmak için düzenli ve hafif ısıtarak kullanmanız gerekmektedir. Badem yağı saç diplerini uyararak, kuru saçların daha fazla yağ üretmesini sağlar.

Badem Yağı

Badem yağını direk saçlarınıza dökün ve diplerine masaj yapın. Ancak öncesinde hafif ısıtmayı unutmayın. Masaj sonrasında 30 dakika kadar bekleyin ve saçlarınızı yıkayın. Daha yıkar yıkamaz sonucu göreceksiniz.

Havuç Yağı

Hızlı saç uzatan bitkisel yağlardan birisi de havuç yağıdır. Havuç köklerinden elde edilen bu yağ betakaroten ve antioksidan bakımından engindir. Dilendiği zaman jojoba yağı ile karıştırılarak kullanılabilir.

Havuç Yağı

Çok doğal ve zengin mineralleri sayesinde saç diplerini uyarır ve hızlı saç büyümesi sağlar. Bunun dışında havuç yağı güçlü bir bileşendir. Bu nedenle 2-3 damladan fazla uygulamayın.

Hızlı saç uzatan bitkisel yağlar dışında saçlara masaj yapmak çok önemlidir. Saç diplerindeki kan akışı ne kadar hızlanırsa saçlarınız o kadar çabuk ve hızlı uzar. Bunun için her banyoda veya her saç yıkamada en az 20 dakika saç diplerine masaj yapılmalıdır.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kapalı