Hollywood Diyeti Nedir? Nasıl Yapılır?

Hollywood diyeti hakkında o kadar çok yazı gördüm ki insanlar sürekli bu diyet hakkında konuşuyor. Bizde uzman bir diyetisyenin yanına gittik ve sizin için Hollywood diyetinin nasıl yapıldığını, yan etkileri, diyet listesinde nelerin olduğunu sorduk.

Hollywood Diyeti Nedir?

Bu diyet Jamie Kabler tarafından öne sürülmüş bir diyet listesidir. Bu kişi Hollywood yıldızlarının “diyet danışmanı” olarak bilinir. Jamie Kabler, Hollywood diyetini geliştirmek amacıyla Avrupa Sağlık Örgütüne başvuru yapıp herkesin vücuduna detoks yapması gerektiğini ve bu diyetin yapılması gerektiğini kanıtladı. Bunun üzerine bir çok ünlü yıldız bu diyeti uygulayarak inanılmaz şekilde kilo verdi.

Jamie Kabler , Hollywood diyeti için ilk olarak 1997 yılında resmi bir internet sitesi açarak, diyet ürünlerini bu siteden satışa çıkardı. Kayıtlara göre bu resmi web sitesine 10 milyondan fazla insan girerek diyet ürünlerini satın aldı. Hollywood diyeti o zamanlardan bu zamana kadar bir çok diyet ürünü ile genişledi ve geliştirildi. Aynı zamanda bir çok insan tarafından halen uygulanmaktadır.

Hollywood Diyeti Listesi

Yeşil çay, su, elma, kızılcık, ahududu, yaban mersini, böğürtlen, çilek suyu gibi vitaminli ve mineralli içecekleri 24 saat boyunca kullanabilirsiniz. Tabi organik olmak şartı ile kullanılabilir.

48 saatlik kısımda ise arıtılmış su, ananas, elma ve portakal suyu konsantreleri, kayısı ve muz püreleri, mandalina, bergamot, limon ve portakal esanslı yağların karışımları eklenebilir.

Hollywood Diyeti Nasıl Yapılır?

1.ve 2.Gün

Bu diyetin ilk 2 günü ağırlıklı olarak sıvıya dayalıdır. Özellikle ilk 2 günü sadece sıvı tüketerek geçer. Toplamda 4 hafta sürüyor. Her hafta, hafta başına dönüyorsunuz. İlk iki gün yukarıda yazdığım sıvılar ile geçmesi gerekiyor. Böylece mideyi tamamen temizlemiş oluyorsunuz.

3.Gün
Kahvaltı: Domates-salatalık söğüş, 1 dilim çavdar ekmeği, 2 ince dilim yağsız peynir, 1 adet haşlanmış yumurta, 1 fincan bitki çayı
Öğle: Yeşil salata( limonlu ve 1 kaşık zeytinyağı ile)
Akşam: 1 tabak brokoli ( haşlanmış), 100 gr ızgara tavuk göğüs

4.Gün
Kahvaltı: Domates-salatalık söğüş, 2 ince dilim yağsız peynir, 1 fincan bitki çayı
Öğle: Göbek-roka salatası ( zeytinyağı ve limon ile)
Akşam: 2 yumurta ile pişmiş, 4-5 adet mantarlı omlet

5.Gün
Kahvaltı: Domates-salatalık söğüş, 2 ince dilim light peynir, 1 fincan bitki çayı
Öğle: Göbek ya da kıvırcık salata( zeytinyağı ve limon ile)
Akşam: 1 tabak brokoli ( haşlanmış), 100 gr ızgara göğüs eti

6.Gün
Kahvaltı: 1 kaşık diyet reçel, 1 fincan yeşil çay, 2 ince dilim yağsız peynir
Öğle: Göbek-roka salatası ( zeytinyağı ve limon ile)
Akşam: 1 tabak haşlanmış kabak, 150 gr ızgara balık eti ( fırında)

7.Gün
Kahvaltı: 1 kaşık diyet reçel, 1 fincan bitki çayı, 2 ince dilim yağsız peynir
Öğle: Kıvırcık ya da göbek salata ( zeytinyağı ve limon ile)
Akşam: 1 porsiyon Brüksel lahanası, 150 gr balık ( fırında)

Hollywood Diyeti Ne işe Yarar?

Hollywood yıldızlarının bir çoğu bu diyet ile inanılmaz kilolar verdi. Hollywood diyetinde 1 ayda 12-15 kilo arasında kilo verebilirsiniz. Kısa sürede kilo verdiren bu diyet listesinde en fazla kilo veren kişi Madonna’dır. Yaklaşık 18 kilo vermiştir.

Eğer dayanabilirim ve bende kilo vermek istiyorum diyorsanız sizde başlayabilirsiniz. Ancak bazı yan etkileri veya açlık anında bazı sorunlar yaşayabilirsiniz. Peki Hollywood diyetinin yan etkileri nelerdir?

Hollywood Diyeti ve Yan Etkileri Nelerdir?

Diyetin ilk zamanlarında bir çok uygulayıcı kramp, baş ağrısı, baş dönmesi ve iyi hissetmeme gibi sorunlarla karşılaşmış. Ancak bu etkilerin hepsi büyük ölçüde azalan kalori alımının sonucudur. Ayrıca ilk iki günde protein ve yağ eksikliğinin de bu sonuçları ortaya çıkaracağını bilmelisiniz.

Hollywood Diyetinde Acıkıyorsanız Ne Yapmalısınız?

24 saat ile 48 saat arasında acıkma hissi oluyorsa su içmeniz gerekiyor. Eğer katı yiyecekler yerseniz diyetin amacını kaybedersiniz. Su içmek tokluk hissi yaratacağından acıktıkça su ile takviye yapmalısınız.

Eğer Hollywood diyeti resmi sitesini görmek ve içerisindeki ürünleri takip etmek isterseniz buraya tıklayabilirsiniz. Diğer diyet tariflerimizi görmek içinse burayı tıkayın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kapalı