İzmir Mide Botoksu Önerileri

İzmir Mide Botoksu Önerileri

Obezite cerrahisi yöntemlerinden birisi olarak sayılan mide botoksu, midenin belirli bölgelerine enjekte edile Botilinum toksin sonrasında zayıflamayı sağlayan yöntem olarak kayıtlara geçmiştir. İzmir mide botoksu yaptıracak olan kişiler, bu yöntem ile yeni yeni tanışmaya başlamış olsa da, daha şimdiden etkili sonuçlar alındığı görülecektir. İzmir mide botoksu yöntemi ile cerrahi işlem geçirecek olan kişiler, bu işlem sonrasında mide kaslarındaki kasılmaların sınırlandırılması neticesinde, midelerindeki boşalma süresi gecikecek ve kendilerinde de bir iştah kaybı meydana gelecektir.

İzmir mide botoksu, diğer obezite cerrahilerinde olduğu gibi, kilo vermek isteyen ama yaptıkları egzersiz ya da diyet programları ile de istediği sonucu alamayan her bireyin başvuracağı yöntemlerden birisidir. Fakat burada devreye hasta seçimi girmekte yani mide botoksu olacak kişilerin vücut kitle endekslerinin belirli seviyelerde olması gerekmektedir. Mide botoksu için de vücut kitle endeksinin 40 birimden daha fazla olan ve ameliyat ile de başarı elde edilme şansının yüksek olduğu kişilerde çok da faydalı olmayacağını söylememizde fayda vardır. Ayrıca, mide botoksu yaptıracak olan kişilerde, obez olma şartı bulunmadığını da belirtmemizde fayda vardır. Buna göre İzmir mide botoksu için fazla kilosu olan ama cerrahi müdahale gerektirecek kadar da obezite durumunun söz konusu olmadığı kişilerde tedavinin tavsiye edildiğinden söz edebiliriz.

İzmir mide botoksu öncesinde, kişilerden belirli testler istenecektir. Eğer bu testler sonucunda kişilerin midesinde ülser ya da gastrit gibi hastalık saptanmış ise, kişilerin öncelikle bu hastalıklardan kurtulmaları amaçlanacaktır.

Mide Botoksu Sonrası Kilo Verme Süreci

İzmir mide botoksu için merak edilen bir diğer konu da, yapılacak işlem sonrasında kilo verme konusunda bir garanti verilip verilmemesi durumudur. Diğer tüm obezite cerrahisi yöntemlerinde olduğu gibi, bu yöntemde de %100 garanti verilmemektedir. Herhangi bir yan etkisi olmamasından dolayı çokça tercih edilen bir yöntem olmasının yanı sıra, kişilerin obezite öncesinde kilo vermesini kolaylaştıran bir yöntem olduğunu da söyleyebiliriz. Midedeki kas hareketlerini kısıtlayarak tokluk hissinin uzun sürmesini sağlayan bu yöntem, kilo verme sürecini destekleyicidir. Ancak %100 bir sonuç alabilmek için işlem sonrasında verilecek tavsiyelere de uyum göstermek gerekecektir.

Kaynak : http://omeryoldas.com.tr

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kapalı