İbrahim Saraçoğlu Sivilce Maskesi

İbrahim Saraçoğlu sivilce maskesi tarifi verdiği zaman can kulağıyla dinlemek lazım. Gerçekten de tarifini verdiği her sivilce maskesi işe yarıyor ve herkesin taktirini topluyor.

İbrahim Saraçoğlu Sivilce Maskesi

Yüzünde sivilce olan ve yağlı bir cilde sahip olan herkesin sivilce maskesi kullanması gerekir. Sivilce maskeleri evde yapılan sivilce maskeleri ve kozmetik reyonlarında bulunan sivilce maskeleri olmak üzere ikiye ayrılır.

Kozmetik reyonlarında bulunan veya internetten sipariş verilen bir çok sivilce maskesi çok pahalı fiyatlara satılmaktadır. Tabi bu fiyatlar kimine ucuz, kimine de pahalı gelmektedir. Hatta sivilce maskeleri artık eczane ve marketlerde de satılmaktadır. Ancak sizlere evde yapılan sivilce maskesi tariflerini öneririm. İçerisinde ne kimyasal madde var ne de çok pahalı. Aynı zamanda evde yapılan sivilce maskeleri daha iyi sonuçlar vermektedir.

Sizlere Youtube’da karşılaştığım ve ATV yayınlanan “Sağlıklı, Mutlu Huzurlu” programında İbrahim Saraçoğlu’nun anlattığı “Sivilce ve cilt lekelerine karşı kür” tarifini izletmek istiyorum.

Sivilce Maskesi Nasıl Uygulanır?

İbrahim Saraçoğlu sivilce maskesi tarifini anlattı ancak uygulamanın nasıl olduğunu anlatmadı. Bu da bizim görevimiz olsun.

Sivilce maskesi seçerken mutlaka cilt tipinize uygun olanı seçmek lazım. Cildiniz yağlı, karma, hassas veya kuru cilt olabilir. Bu duruma hassasiyet göstermelisiniz. Bildiğiniz gibi yağlı ve karma ciltler diğer cilt tiplerine göre daha çabuk yıpranır ve yaşlanır. Cildi yağlı olanların cilt gözenekleri daha çabuk tıkandığından sivilce oluşumu daha kolay olur. Peki sivilce maskesi nasıl uygulanır?

  • Sivilce maskesi önce T bölgesi denilen alın, burun, çene bölgesine sürülür. Bunun dışında sivilce olan bölgelere geçilir.
  • Sivilce maskesi sürüldükten sonra en az 15 dakika boyunca ciltte kalması sağlanır.
  • Maske ciltte bekledikten sonra ılık su ile yıkanır ve dairesel hareketler ile yüzden arındırılır.
  • Sivilceli cilde sahip olan kişiler temiz ve yumuşak bir havlu kullanmaya özen göstermelidir.

Sivilce Maskesi Uygulandıktan Sonra Yapılması Gerekenler

Cildinde sivilce problemi yaşayanların cilt gözenekleri açık olur. Bu nedenle sivilce maskesi uygulandıktan sonra bazı hususlara dikkat etmek gerekir.

İbrahim Saraçoğlu Sivilce Maskesi

  • Sivilce maskesini uyguladıktan sonra gözenek kapatıcı tonik kullanılarak sivilcenin tedavisini daha da hızlandırmış olursunuz.
  • Tonik kullanırken sert hamlelerden kaçınmalı ve kesinlikle sivilceyi patlatmamalısınız.
  • Eğer cildiniz yağlı veya karma ciltse asit bazlı ürünler kullanmanızı tavsiye ederim. Asit bazlı ürünler hem cildinizdeki sivilceleri kurutur hemde cildin yağ oranını dengeler.
  • Tonik sonrasında cildinize uygun bir nemlendirici kullanmanızı tavsiye ederim.

Cildinize nemlendirici kullanmak son derece önemlidir. Özellikle cilt bakımı sonrasında nemlendirici krem kullanmak cildinize daha faydalı olur. Kozmetik reyonlarından, eczaneden veya marketlerden satın alacağınız güvenilir markaların nemlendirici kremlerini kullanabilirsiniz.

İbrahim Saraçoğlu sivilce maskesi gerçekten de denenmesi gereken bir maskedir. Ben şahsen denedim. Eğer sizde denediyseniz cildinizdeki farklılıkları bizlerle paylaşırsanız çok sevinirim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kapalı