İmplant Süreci Nasıl İlerler?

Daha önce hiç implant yaptırmamış ve dişlerinde belirli sorunlar bulunan hastalar bu tedavi yöntemine mesafeli yaklaşmaktadırlar. Özellikle ağrılı ve acılı bir süreç olacağını düşünen kişilerin ne yazık ki fikirlerinde önemli ölçüde yanlışlıklar bulunmaktadır. Çünkü implant süreci gerçekten başarılı şekilde sonlanmakta, en ufak bir ağrı ya da acı olmadan işlemler gerçekleştirilebilmektedir. Sadece implant konusunda uzman olan doktorlara başvurmak ya da poliklinikleri ziyaret etmek yeterli olacaktır. Türkiye’de güvenle uygulanan ve diş sağlığı açısından büyük avantajlar teşkil eden bu yöntem için söylenecek temel detaylar bu şekildedir. İsterseniz yetkililerle de görüşerek kapsamlı bilgilere ulaşabilirsiniz.

implant hastanesi

İmplant Nasıl Yapılır

İmplant yapılmadan evvel hastanın çene röntgeni çekilecek ve çene durumuna bakılacaktır. Eğer çene kemiği implant yapılmasına müsait ise işlem uzman hekim tarafından başlatılmaktadır. Açılan boşluğa hekim tarafından belirlenen en uygun vida sabitlenecek ve yara kapatılarak sürecin ilk aşaması sona erecektir. Ardından yaranın tamamen iyileşmesiyle birlikte kaynayan vidanın üzerine diş ekleme çalışması yapılmaktadır. Bu sayede yalancı diş kökü görevini gören implant dişi tutacak ve sorunsuz şekilde çiğneme fonksiyonunun yerine getirilmesini sağlayacaktır.

İmplant Fiyatları Nasıl

Genel olarak ülkemizde implant fiyatları ile alakalı çok fazla soru sorulmaktadır. Tabii ki Sağlık Bakanlıı’nın almış olduğu karar doğrultusunda hastanelerin ya da polikliniklerin doğrudan fiyat açıklamaları mümkün değildir. Ancak bireysel olarak hastaların durumları ve diş problemlerine göre ortalama fiyat verilebilmektedir. Biz de implant süreci kolay ve basit şekilde tamamlanıyor derken aynı zamanda fiyatların da hastaneden hastaneye değişebileceğini aktarmaktan yanayız. Yine de 2000 TL’den başlayarak artan fiyatlarda implant tedavisinin gerçekleştirilmesi söz konusudur. Türkiye’de ne yazık ki çok fazla İmplant üreten marka bulunmadığından dolayı hastaneler daha çok yabancı menşeili implanları kullanmakta ve bu durum Euro kuruna göre fiyatların artıp azalabilmesine neden olmaktadır. Sonuç itibariyle fiyatlar hakkında daha sağlıklı bilgiler ve her türlü ayrıntı için düşünmeden diş hastanelerini aramak mantıklı kabul edilmektedir. Siz de dişinizde yaşadığınız sorunu ötelemeden implant tedavisi hakkında detayları edinebilir, sağlıklı dişlere sahip olabilirsiniz.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to top button
Close