İmplant Tedavisinde Uygulanan Yöntemler Nelerdir?

Eksik dişlerin tamamlanmasında uygulanan en yaygın ve en başarılı uygulamanın implant tedavisi olduğu söylenebilir. Bu teknolojide de farklı metotların geçerli olduğu görülebilir. Özellikle son dönemde en yaygın şekilde uygulanan yerli implant metodu, hem daha düşük maliyetli hem de daha başarılı sonuçlar ortaya çıkarıyor. Bu tedavi yönteminde memnuniyet oranı da oldukça yüksek derecede oluyor. Hastaların büyük bir bölümünün tercih ettiği yerli implant uygulaması, beraberinde bir takım avantajlar da getiriyor. Bu tedavide süreç ve uygulanacak işlem ile ilgili gerekli bilgiler diş hekiminden alınabilir.

implant

Yerli İmplant Tedavisi Daha mı Ucuz?

Son günlerin en çok tercih edilen diş tamamlama yöntemlerinden biri olan implant uygulaması, farklı metotlarla yapılıyor. Bu metotlar arasında robotik implant, All on Four yöntemi gibi uygulamalar bulunuyor. Yerli implant seçeneği de maliyetleri oldukça düşüren başarılı uygulamalara neden olan etkenlerden biri. Bu sayede malzemenin döviz kurlarıyla bağımsız olarak fiyatlandırılması ekonomik anlamda ciddi avantaj sağlıyor. Tedavi esnasında ağrısız işlem gerçekleştirilmesi ve iyileşme sürecinin başarılı olması gibi faktörler implant sürecinin memnuniyet derecesini ortaya çıkarır.

Yerli İmplant Sağlıklı mı?

Sağlıklı uygulamalarla eksik dişlerin tamamlanması gerekir. Aksi halde istenmeyen çene kemiği sorunları veya farklı ağız sorunları ortaya çıkabilir. Yerli implant hem sağlıklı malzemelerden imal ediliyor hem de ekonomik açıdan oldukça büyük fark yaratıyor. Bu tür uygulamalarda, ilk dikkat edilmesi gereken kullanılacak malzemenin sağlıklı ve uzun ömürlü olup olmadığıdır. Bu şekilde en doğru diş implant tedavisi gerçekleştirilebilir. Yerli implant ile ilgili sağlıklı olduğunu söylemek mümkün. Üstelik getirileri de oldukça fazla.

İmplant Tedavisi Nasıl Yapılır?

Eksik dişlerin tamamlanması ile birlikte birçok avantajın hasta lehine dönmesi mümkün olur. Böylece hasta eski sağlıklı ağız yapısına ve gülümsemesine kavuşur. En başarılı ve uzun ömürlü diş tamamlama yöntemi olan implant tedavisinde, çene kemiğine ve yapısına uygun şekilde vidalamayla dişler yerleştirilir. Yerli implant kullanılması durumunda ise daha düşük maliyetlerle sağlıklı gülüşler elde edilebiliyor. Böylece hem başarılı sonuç elde ediliyor hem de hasta yüksek meblağlar ödenmekten kurtuluyor.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to top button
Close