Kalbin Hızlı Atmasının Nedenleri Nelerdir?

Kalbin Hızlı Atmasının Nedenleri Nelerdir?

Kalbin Hızlı Atmasının Nedenleri Nelerdir?

 

Çeşitli sebeplere bağlı bir şekilde nabzınızın yüksek bir şekilde atması doğaldır. Nabzın yükse atması durumunda yine kalp atışı da oldukça yüksek oranlarda hissedilmektedir ve bu duruma da tıp dilinde genellikle kalp çarpıntısı deniliyor. Eğer ki kalp atışlarının hızlı oldukça yüksek oranlara çıkmaktaysa bu durum aslında çeşitli sağlık problemlerine sebep olabilmektedir yine aynı oranda kalbin hızlı bir biçimde atması neticesinde de nefes darlığı, baş dönmesi ve yine sersemlik ile bayılma gibi sorunlar oluşabilmektedir.

Kalp yine birçok hastalığın belirtisi olarak da hızlı atabilmektedir ve bazı unsurlarda fazla kafein içermekte olan içecekleri aşırı tükettiğiniz takdir de kalp atışı hızlanmaktadır. Yine tükettiğiniz bir alerjik madde ile de vücudunuzun tepki vermesi olarak da kalbiniz hızlı atabilmektedir. Bu sebeple de uzun bir süre geçmeden bir doktora mutlaka danışmanız gereklidir. Kalp atışının hızlı bir biçimde olmasının çeşitli sebepleri vardır.

Sponsorlu Bağlantılar

Kaygı bozukluğu ve aşırı stres vücudunuzun yüksek oranlarda hasar olmasına sebep olacaktır. Kalp atışlarının hızlı bir şekilde atmasının ana sebepleri arasında stres yer alır. Stres günümüz içerisinde yaşam koşullarının zorlaşması ile beraber çok daha fazla hissedilmekte olan bir çeşit duygudur. Stres her bireyde olan bir çeşit duygudur fakat kontrol altına alınamaması durumlarında yine psikolojik problemlere de yol açabilmektedir. Yine bu durumda kalbin çok daha hızlı atmasına sebep olabilmektedir. Kalbin hızlı çarpmasına engel olabilme adına stresten uzak durmalı özellikle kaygı bozukluğuna karşı önlemlerinizi almalısınız.

 

Gereksiz Egzersiz Yapılması

 

Spor yapıyorken bazen insanlar kendilerine oldukça yüksek oranlarda yüklenmektedir ve uzun süre egzersizlerine devam ederler. Bu durumda da yine yapılan egzersizlerde nabız direkt bir şekilde artabilmektedir. Yine spor yapıyorken aşırı enerji harcandığı takdir de nabzın çok daha fazla atması durumu gerçekleşir. Nabız yüksekliği zamanında da yine buna bağlı olarak da kalp atışı daha da hızlı olabilmektedir. Fakat nabız spordan sonra normal oranlara inmezse bu durumda da doktora başvurmanız gereklidir.

Yine bunlara ek olarak aşırı alkol tüketilmesi de kalbin çok hızlı atmasına neden olmaktadır. Aşırı alkol tüketimine karşı mutlaka dikkatli olunması hatta alkolün hiç tüketilmemesi oldukça önemlidir.

Sponsorlu Bağlantılar

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM