Kalın ve Uzun Kirpikler için Doğal Çözümler

Kalın ve uzun kirpikler her kadının sahip olmak istediği bir özelliktir. İnsan yüzünün en dikkat çeken yerlerinden birisi olan kirpikler her zaman daha cezbedici ve güzel durmalıdır. En ufak bir dokunuşta bile kişinin bakışlarını değiştiren kirpikleri kalın ve uzun yapabilmek için doğal çözümler paylaşmak istiyorum.

Kalın ve Uzun Kirpikler için Doğal Çözümler

Sizlere birazdan bahsedeceğim kalın ve uzun kirpikleri için doğal çözümleri evde düzenli bir şekilde uyguladıktan sonra en ufak bir makyajda kirpiklerinizin ne kadar güzel görüneceğine inanamayacaksınız.

Kalın ve Uzun Kirpikleri için Hint yağı

Eğer kalın ve uzun kirpikler istiyorsanız hint yağı ilk doğal çözümünüz olsun. Hint yağı kirpiklerinizi kalınlaştırır ve uzatır. Bununla beraber hızlı bir şekilde büyüme sağlar.

Yatmadan önce kirpiklerinizi hint yağı ile nemlendirin. Bunun için rimel veya parmaklarınızı kullanabilirsiniz. Kirpiklerinize ince bir kat hint yağı sürün ve bırakın öyle kalsın. Ancak benim tavsiyem kirpiklere fırça kullanmaktır.

Hint Yağı ve Zeytinyağı Karışımı

Kalın ve uzun kirpikler için hint yağı ve zeytinyağını karıştırarak mükemmel bir formül elde edebilirsiniz. Yatmadan önce bu karışımı bir fırça ile kirpiklerinize sürün ve yatın. Bu doğal çözüm kirpiklerinizi çok hızlı bir şekilde uzatacak ve kalınlaştıracak.

Kalın ve Uzun Kirpikler

Kalın ve Uzun Kirpikler için Bitkisel Yağlar

Kirpikleri daha kalın ve uzun yapmak için bazı temel yağlar vardır. Bu bitkisel yağlar, hindistan cevizi yağı, avokado yağı, tatlı badem yağı, susam yağı gibi yağlardır. Bu bitkisel yağların hangisini sürerseniz sürün kirpikleriniz kalınlaşır ve hızlı uzar.

Bu bitkisel yağları kirpiklerinize sürmek için bir rimel kullanabilir veya bir parça pamuğa damlattığınız bitkisel yağı kirpiklerinize sürebilirsiniz. Bu bitkisel yağlar bir gece kirpiklerde kalmalı ve ertesi sabah kirpikler yıkanmalıdır.

Kalın Kirpikler için E Vitamini

E vitaminin yapamayacağı çok az şey var. Kirpiklerin sağlığı için mutlaka kullanılmalı veya E vitamini vücuda takviye olarak alınmalıdır. Bitkisel gıda takviyesi satan bir çok yerden temin edilebilir.

Ancak E vitaminini direk olarak kirpiklere uygulamak çok daha hızlı uzatır. Bunun için cam bir çay altlığına E vitamini kapsülünü kırın ve bir parça pamukla kirpiklerinize sürün. Mümkünse gece yatmadan sürün ve sabah kalktığınızda yıkayın.

Vazelin

Kalın ve uzun kirpikler için vazelin kullanabilirsiniz. Hatta kirpikleriniz de incelme varsa vazelin en iyi çözümdür. Vazelin kirpikleri nemlendirir ve hızlı büyümesini sağlar.

Kalın ve Uzun Kirpikler için

Daha uzun ve kalın kirpikler için kirpiklerinize gece yatmadan önce vazelin sürün ve sabah kalktığınızda kirpiklerinizi temizleyin.

Kalın ve Uzun Kirpikler için Limon Kabuğu

Limon, cildinize, saçınıza kısaca vücudunuzun her yerine C vitamini sağlar. Limon kabuklarını direk gözünüze uygulayamazsınız ancak bir kaç bitkisel yağ ile karıştırarak harika bir formül elde edebilirsiniz.

Limon kabuklarını emmek içerisinde kirpikleri uzatır. Ancak şunu yapmanız daha çabuk ve hızlı uzatacaktır. 2-3 damla hint yağı, 2-3 damla zeytinyağı ve bir damla limon karışımını kirpiklerinize sürebilirsiniz. Kısa süre içerisinde kalın ve uzun kirpiklere kavuşacaksınız.

Yeşil Çay

Yeşil çay cildiniz ve sağlığınız için çok önemlidir. Bununla beraber kirpiklerin uzaması ve kalınlaşmasına ve uzamasına yardımcı olur.

Bunun için yeşil çay içerisine bir parça pamuk batırın ve kirpiklerinizi yeşil çay ile ıslatın. Kirpikleriniz daha sağlıklı, güçlü olacak. Aynı zamanda uzun ve kalın kirpiklere kavuşacaksınız.

Kalın ve Uzun Kirpikler için Aloe Vera

Cilt üzerinde mucizeler yaratan aloe vera kirpiklerin daha kalın ve uzun olmasına da yardımcı olur. İçerisinde bol miktarda vitamin ve mineral barındıran aleoe vera, kirpiklerin sağlıklı büyümesini teşvik eder.

Aloe Vera

Bunun için bir makyaj fırçası ile aloe vera jelini kirpiklerinize uygulayın. Bu işlemi gece yatmadan önce yaparsanız çok daha iyi olur. Bu şekilde yatın ve ertesi sabah ılık su ile kirpiklerinizi temizleyin. Her gece düzenli olarak uygulayabilirsiniz.

Yumurta

Kalın ve uzun kirpikler yumurta ile inanılmaz hızlı uzuyor. Yumurta içerisinde kirpik sağlığına çok iyi gelen proteinler var. Aynı zamanda yumurta içerisinde bulunan biotin, kirpiklerin dokusunu iyileştirmeye yardımcı oluyor.

Bunun için 1 adet yumurtayı ve bir çorba kaşığı gliserini karıştırın ve elde ettiğiniz karışıma bir parça pamuk batırıp, kirpiklere sürün. Uygulamadan sonra 15 dakika bekleyin ve soğuk su ile kirpikleri yıkayın.

Kalın ve Uzun Kirpikler için Hindistan Cevizi Sütü

Yağ ve protein bakımından oldukça güçlü olan Hindistan cevizi sütü kalın ve uzun kirpikler için doğal bir mucizedir. Uygulama için bir parça pamuğa sütü damlatın ve kirpiklere sürün. Üzerinden 10 dakika geçtikten sonra kirpiklerinizi temizleyin.

Bir kaç ay boyunca günde iki defa bu uygulamayı yaparsanız kirpiklerde gözle görülür büyümeyi sizde görebilirsiniz.

Kalın ve Uzun Kirpikler için Yapılması Gerekenler

Yukarıdaki doğal ve bitkisel karışımların dışında kalın ve uzun kirpikler için yapılması gereken bir kaç eylemde sizlere yardımcı olacaktır.

  • Gün sonunda mutlaka makyajınızı silin. Çünkü makyaj kalıntıları kirpik diplerindeki gözenekleri tıkar ve kirpiklerin uzamasını engeller.
  • Kirpiklerinizi her gün mutlaka fırçalayın. Her gün düzeli fırçalamada hem kirpik şekle girer hemde kirpik diplerindeki kan akışı hızlanır. Böylece kalın ve uzun kirpikler için büyüme sağlar.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kapalı