Kapalı Burun Estetiği Nasıl Yapılır?

Burun estetiği operasyonları ikiye ayrılmaktadır. Bunlardan biri kapalı burun estetiği diğeri açık burun estetiğidir. Kapalı burun estetiği daha verimli bir yöntemdir. Tedaviden daha iyi bir sonuç alınması adına kapalı burun estetiği daha fazla olumlu sonuçlar vermektedir. Kesinlikle kişide herhangi bir acıtma duygusu yaşatmaz. Bunun yanında kızarma, şişlik, morarma etkisi de göstermez.

Kapalı burun estetiği uzman bir hekim tarafından cerrahi müdahale ile yan etkileri en aza indirgenerek başvurulan tedavi yöntemidir. Aynı zamanda kişi de hassasiyet oluşumu en aza indirgenir. Ameliyat sonrası birçok insanın kafasında soru işareti barındıran acaba leke kalacak mı iz kalacak mı şeklindeki soruların cevabını tamamen ortadan kaldırılarak sonucunda lekesiz pürüzsüz bir cilde sahip olacaksa olan cerrahi yöntemdir. Operasyon uzman bir hekim tarafından gerekli şartlar tedbirler alındıktan sonra yapılması gerekir.

Kapalı Burun Estetiğinde Hekim Seçiminin Önemi

Kapalı burun estetiğini her hekim yapamaz. Hekimlerin daha çok kolayına açık burun estetiği gelir çünkü burada kendilerini daha çok geliştirme imkanı bulurlar. Açık açık burnun içine girip detaylı bir şekilde gözlem yapmak daha basit olur. Hâlbuki kapalı burun estetiği operasyonunda hekim tamamen kendine güvenen bir şekilde nerde ne yapmasını çok iyi bildiğinden bu durum başarılı bir hekime çok da zor gelmez.  Bu durum ameliyatı yapan hekimden ziyade hasta için daha fazla önem taşır. Nihayetinde en güzel şekle gelecek olan kişinin burnudur. Operasyonlar sonucunda birçok insan bu yöntemden memnun kalmış ve estetik olarak daha da hoş bir görüntüye sahip olmuşlardır. Bu konuda birçok insanın içi daha da rahatlamıştır. Bu durumda bireyler sonuçlarında olduğu gibi kendini hem daha güzel hem de daha sağlıklı hissedeceklerdir.

kapalı burun estetiği

Kapalı Burun Estetiğini Kimler Yaptırmalıdır?

Burun estetiği yaptırması gerekenler ilk olarak tıbbi açıdan sorunu olan hastalardır. Burunla ilgili tıbbi açıdan sorunlar yaşayanlar örneğin nefes almada zorluk çekenler gibi rahatsızlıkları olanlar yaptırabilirler. Bunun yanında burun ile ilgili doğuştan şekil bozukluğu olan kişiler ya da sonradan oluşmuş kırıklar, şekil bozuklukları ile ilgili sorunlar yaşayanlar da tercih etmektedirler.

Bu konular dışında burun estetiği konusunda bir diğer önemli konuda revizyon burun estetiğidir. Bu konuda bilgi almak için sitemizden ya da doktorumuzun danışmanlarıyla iletişime geçerek bilgi alabilirsiniz.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to top button
Close