Kaş Çıkaran Doğal Yöntemler

Kaş çıkaran doğal yöntemler ile kaşlarınız daha kalın ve seyrek çıkan bölgelerinde daha sık olmasını sağlayabilirsiniz. Biz bayanlar genel olarak kaşlarımızı aldıkça alınan bölgeler seyrekleşir ve belirli bir zaman sonra o bölgede kaş çıkmaz olur. Ancak ilerleyen zamanlarda bu bölgelerde kaşların çıkmasını istersek veya kaşların araları doldun değilse kaş çıkaran yöntemler ile kaşların arasını dolgunlaştırabiliriz.

Kaş Çıkaran Doğal Yöntemler

Kaşların dolgun olması ve kaş çıkarmak için bir kaç yöntem var. Ancak en hızlı ve ideali limon yöntemidir. Bu yöntemin nasıl yapılacağını sizlere madde madde anlatmak istiyorum.

 • Bir adet limonu halka halka doğrayın ve direk olarak kaşınızı bu limon ile ovuşturun.
 • Bölgede yeterli kan dolaşımını hızlandırmak için limonu sürdükten sonra bölgeye dairesel hareketler ile masaj yapın.
 • Masajın ardından limon suyunun kaşta 20 dakika beklediğinden emin olduktan sonra bölgeyi su ile temizleyin.

Limon suyu, kaşların bağlı olduğu foliküllere sızacak ve kaşları güçlendirecektir. Aynı zamanda kaşların büyümesini teşvik ederken kaş çıkmayan yerleri de kaş çıkartmaya karşı dürtecektir. Bu uygulama sonrasında ılık su ile yıkamaya özen göstermeli hatta hafif bir sabun kullanarak temizlemelisiniz.

Not: Kaşlarda limon suyunun kalmamasına dikkat edin. Aksi halde limon suyunda bulunan asit kaş bölgesini tahriş edebilir.

Limon suyunu bir çok kür ve saç maskesinde de görebilirsiniz. Saç dökülmesini engelleyen bir sebze olduğu için saçlara da kullanılabilir. Aynı zamanda barındırdığı C vitamini sayesinde saçları besler, güçlendirir ve sağlıklı bir şekilde saçların büyümesini sağlar. Bunun dışında saç ve saç derisinde bulunan enfeksiyonu da yok eder. Kepekten dolayı dert yananlara da tavsiyemdir.

Kaş Çıkartan Soğan Suyu

Kaş çıkartan ve kaşları doğal olarak dolgunlaştıran diğer bir uygulama ise soğan suyu uygulamasıdır. İçerdiği bileşenler sayesinde kaşları hızlı bir şekilde uzatan ve dolgunlaştıran soğan suyu sadece kokusundan dolayı tercih edilmemektedir. Ancak çok faydalıdır.

Soğan mükemmel bir kükürt kaynağıdır. Belki kükürtün saçlarla ne ilgisi olabilir diye düşünebilirsiniz ama biyotin salgılatır. Biyotin de bedenimizin sentezi için gerekli vitaminlerden birisidir. Ayrıca ciltteki sülfür eksikliği de saç dökülmesine neden olur. Soğan sülfür eksikliğini tamamlar.

Peki Ne Yapmam Gerekiyor?

 • Küçük bir soğanın suyunu çıkartın.
 • Soğan suyunu kaşlarınıza uygulayın ve masaj yapın.
 • Yaklaşık 15 dakika boyunca kaş bölgesinde bekletin.
 • Bekleme süresi sonunda bölgeyi su ve hafif bir sabunla yıkayın.

Doğal Kaş Çıkaran Yumurta Sarısı

Yumurta Sarısı

Nasıl Yapılacak?

 • Yumurtanın sarısını cam bir kaseye ayırın.
 • Cam kaseyi mikrodalgada çok az ısıtın ve ılıklaşınca bir fırça yardımı ile kaşlarınıza iyice yedirin.
 • Alternatif olarak yumurta sarısı içerisine bir kaç damla avokado yağı veya zeytinyağı da ekleyebilirsiniz.
 • Karışımı ortalama 15-20 dakika kaşlarda beklettikten sonra soğuk su ile bölgeyi temizleyin.

Kaş çıkaran doğal yöntemler ile kaşlarda oluşan büyüme, hacim ve uzamaları aşağıdaki yorumlar kısmından bizlerle paylaşırsanız çok memnun oluruz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kapalı