Kayısı Yağı ile Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Kayısı yağı ile cilt bakımı yapmayı daha önce denediniz mi? Eğer denemediyseniz bu hafta sonu yapmanız gerekiyor. Kayısı yağının cilde bu kadar iyi geleceğini daha önceden öğrenseydim cildime başka bir bakım yapmazdım. Yaklaşık bir aydır cildime kayısı yağı ile bakım yapıyorum ve size yaşadığım tecrübelerimi anlatmak istiyorum.

Kayısı Yağı ile Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Kayısı yağı ile cilt bakımı yapmanız için en yakın aktardan bir adet organik kayısı yağı satın almanız ve eve gelip uygulama yapmanız yeterli olacaktır.

Kayısı Yağı ile Cilt Bakımı Nasıl Yapılır

Tek yapmanız gereken kayısı yağını bir parça pamuğa damlatmak ve tüm cildinizi silercesine dairesel hareketler ile sürmek. Cildinize sürdüğünüz kayısı yağını 15 dakika cildinizde tuttuktan sonra yıkamanız yeterli olacaktır. Peki kayısı yağı ile cilt bakımı yaptınız. Ancak ne olacak? Bu kayısı yağının cilde faydaları nedir? Hemen anlatayım.

Kayısı Yağının Cilde Faydaları Nelerdir?

Kayısı yağı ile cilt bakımı yaptıktan sonra cildinizde inanılmaz bir değişim göreceksiniz. Hatta aşağıdaki saydığım tüm etkileri bir ay içerisinde cildinizde görecek ve yaşayacaksınız.

  • Cildiniz herhangi bir şeye alerjisi varsa bu alerji geçecek.
  • Cildiniz solgun ve mat bir ciltse cildinize can gelecek.
  • Egzama sorununa bire bir geliyor.
  • Kayısı yağı ciltteki ince çizgileri ve kılcal damarları yok ediyor. Aynı zamanda cildinizi dış etkenlerden koruyor.
  • Kayısı yağı içinde bulunan bol E vitamini sayesinde cildinizi gençleştiriyor.
  • Güneşe çıkmadan önce sürerseniz tıpkı güneş kremi gibi güneşin zararlı ışınlarından cildinizi koruyor.
  • Kayısı yağını aynı zamanda su içerisine bir kaç damla damlatarak tükettiğinizde cildinizi içeriden de iyileştirme özelliği katıyor. Hatta kabızlık ve bronşit gibi problemleri de iyileştirici etkisi var.

Kayısı Yağı ile Cilt Bakımı ve Kullanımı

Kayısı yağı nasıl kullanır sorusuna cevap verecek olursak, kayısı yağını cildinize direk olarak sürebilir ve masaj yaparak cildinize uygulayabildiğiniz gibi aynı zamanda su içerisine bir kaç damla damlatarak da kullanabilirsiniz.

Kayısı Yağı ile Cilt Bakımı

Peki kayısı yağını günde kaç defa kullanabilirim diye bir sorunuz olabilir. Aslında cilt tipine göre değişebilir. Mesela kayısı yağını daha çok kuru ciltlere tavsiye ederler. Eğer kuru bir cildiniz varsa sabah akşam günde 2 defa uygulayabilirsiniz. Ancak normal bir cilde sahipseniz haftada 1 veya 2 defa uygulamanız yeterli olacaktır. Kısacası rutine alsanız iyi edersiniz.

Kayısı Yağı Fiyatı

Kayısı yağını aktarlardan, marketlerden ve seçkin eczanelerden temiz edebilirsiniz. Fiyatı da o kadar pahalı değil. Hemen hemen ortalama 5 ile 10 TL arasında bir fiyata satılmaktadır. Ayrıca kadınlar arasında en çok talep gören şifalı bitkisel yağların başında gelmektedir.

Kayısı Yağı ile Cilt Bakımı Faydaları

Kayısı yağı ile cilt bakımını düzenli olarak yaptığınızda cilt yaşlanması durur. Cildinizdeki cilt lekeleri, kırışıklıklar, kuru cilt ve buna bağlı sorunlar geçer. Kayısı yağının içerisinde bulunan A-D-E-K vitaminleri sayesinde cilt lekeleri, ciltte oluşan her türlü kırışıklıklar gider. Cilde faydalı olan bitkisel yağlar arasında en popüler yağlardan birisidir.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kapalı