Kedi Gözü Makyajı Nasıl Yapılır? (Resimli)

Kedi gözü makyajı yapmak hiç bu kadar kolay olmamıştı. Çünkü sizlere bu makyajı yapmanız için hem videolu hemde resimli olarak anlatım yapacağım. Böylece gözlerinizi çok daha iyi gösterecek ve görenleri şaşkına uğratacaksınız.

Kedi Gözü Makyajı Nasıl Yapılır? (Resimli)

Bir kedinin gözleri ne kadar büyüleyici değil mi? Kedi gözü makyajı son yılların en popüler makyaj trendleri arasında yerini koruyor. Yüz yıllar önce Kleopatra ile ünlenen hatta bir çok Hollywood ve Bollywood oyuncularına ilham olan bu harika makyaj trendinin nasıl yapıldığını sizlere anlatacağız.

Kedi gözü makyajına geçmeden önce lazım olacak malzemeler şöyle;

  • Primer (Makyaj Bazı)
  • Eyeliner

Eğer malzemeleri de yanımıza aldıysak kedi gözü makyajına başlayabiliriz. Ancak bu makyaja başlamadan önce mutlaka yüz ve gözlerimiz temiz olmalıdır.

Adım 1 – Üst Kirpik Hattı

Üst kirpik çizgisini yavaş vuruşlarla hizalama yapın. Çok hızlı ve acele etmenize gerek yok. Çünkü makyajın dağılmaması lazım. Küçük küçük vuruşlarla önce iz yağın sonra kademeli olarak ihtiyaca göre arttırabilir ve hattı tamamlayabilirsiniz.

Kedi Gözü Makyajı

Adım 2 Doğru Açıyı Bul

Kedi gözü makyajı esnasında göz açısı çok önemlidir. Alt göz kapağının kavisinin uzaması gibi düşünün. Alt kirpik çizgisinin uzatıldığını düşünün. Bunun en iyi örneği yukarıdaki soldan 1. resimde olduğu gibidir. Zaten doğru açıyı yakalarsanız çok daha iyi sonuçlar alacağınızdan emin olabilirsiniz.

Adım 3 İçini Doldurun

Doğru açıyı çizdikten sonra sıra makyajın içerisini doldurmaya geldi. İçini doldururken nokta nokta önce doldurmalı sonrasında boyamanızı tercih ederiz. Eğer içini doldururken şekil bozulursa düzeltmek için pamuklu çubuk kullanmanızı tavsiye ederim.

Kedi Gözü Makyajı Kimlere Yakışır?

Kedi gözü makyajı kime yakışır veya kime yakışmaz bunu denemeden anlayamazsınız. Ancak bu ile çok fazla oynayabilirsiniz. Kalınlaştırır, uzatabilir, şeklini değiştirebilir, dumanlı kedi gözü makyajı yapabilir, üstüne göz farı çekebilir hatta yarı parlak hale bile getirebilirsiniz. İyi de bu dediklerin nedir diyorsunuz. Hemen anlatayım.

Kedi Gözü Makyajı Kalınlığı

Eğer biraz cesurum diyorsanız kedi gözü makyajının kalınlığı ile oynayabilirsiniz. Ancak bu kalınlık ne kadar artarsa kalabalık bakışlar o kadar fazla üzerinizde olur. Bunun için biraz daha kenar çizgisini uzatabilir ve kalınlaştırabilirsiniz.

Kalın kedi gözü makyajı

Kedi Gözü Makyajı Uzunluğu

Eğer makyaj biraz uzun olursun derseniz uzatmak çok daha kolaydır. Makyajın bittiği noktadan ince bir çizgi daha atarak uzatabilirsiniz. Ancak uzun kedi gözü makyajı çok tercih edilmiyor. Şayet göz yapınız iri değilse çok yapmanızı tavsiye etmem.

Kedi gözü makyajı uzunluk

Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Bu makyajı yaparken sakın cildinizi çekmeyin. Bu büyük bir yanlış olacaktır. Çünkü cildi bıraktığınızda eski görüntüsü olmayacak.
  • Makyaj aynasında veya makyaj masasında yapmanız en doğrusu olacaktır. Böylece hem vücudunuz dik duracak hemde dirseğinizi dayamak ve elinizi sabitlemek için avantaj doğacaktır.

Son olarak kedi gözü makyajı konusunda bir video paylaşmak ve konuyu bitirmek istiyorum. Makyaj ile alakalı daha fazla yazı okumak isterseniz mutlaka makyaj sayfamızı ziyaret etmelisiniz.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to top button
Close